Obrazek

test przebijania

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

test przebijania

Post autor: Kazio »

Po tuningu i skróceniu lufy zrobiłem testy na książce z ok 5 m. Obrazek Obrazek

np. Crosman 10,5 graina przebił 175 stron a uszkodził (przedarcia) do 215 strony. Zdziwiło mnie to że zwykły czeski najtańszy diablo był niewielw gorszy.
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Jeśli po pierwszym strzale zajrzysz do książki w poszukiwaniu śrutu, to już ona się nie da tak ciasno zamknąć. Strony są pokrzywione , nastroszone. Wtedy następny strzał trafia już w "inną książkę" a ta stawia już inny opór. Porównanie przebijalności już obarczone jest błędem. Więc: strzelamy wszystkimi śrutami tak by padły daleko od siebie, pisząc który gdzie, a po zakończeniu strzelania otwieramy książkę i liczymy kartki. Wtedy test jest rzetelny.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

A może umieści tu ktoś test przebijalności dla śrutów wybuchowych (Red thunder) jeżeli ktoś posiada, mogą być też testy metalowych śrutów, jeśli ktoś nimi strzela.
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

patrykt7 pisze:A może umieści tu ktoś test przebijalności dla śrutów wybuchowych (Red thunder) jeżeli ktoś posiada, mogą być też testy metalowych śrutów, jeśli ktoś nimi strzela.
Jesli znajdziesz odwaznego, ktory wsadzi stalowy srut do lufy bede bil brawa ;) Tak czy siak takie testy nie maja zadnego celu. W strzelaniu nie chodzi o szmoc tylko o celnosc ;)
Bezbronny
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Kazio »

jigt pisze:Jeśli po pierwszym strzale zajrzysz do książki w poszukiwaniu śrutu, to już ona się nie da tak ciasno zamknąć. Strony są pokrzywione , nastroszone. Wtedy następny strzał trafia już w "inną książkę" a ta stawia już inny opór. Porównanie przebijalności już obarczone jest błędem. Więc: strzelamy wszystkimi śrutami tak by padły daleko od siebie, pisząc który gdzie, a po zakończeniu strzelania otwieramy książkę i liczymy kartki. Wtedy test jest rzetelny.
tak właśnie zrobiłem
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
tomekŁódź
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomekŁódź »

Wczoraj też strzelałem z nudów i z powodu choroby w książkę dwoma różnymi śrutami : Tomitexem 5,5 i JSB exact 5,51. Karabinkiem Lidor-44 z odległości ok 3m.


I Tomitex zatrzymywał się na około 80 strony a rozdarcia do 200.
JSB Exact zatrzymywał się na 180 stronie rozdarcia do 250 strony.
Hatsan 85
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Kazio »

Testy broni palnej robią na namoczonych książkach telefonicznych, plastelinie, żelatynie i wszystkim co bardziej lub mniej przypomina ludzkie ciało. Chcę zaznaczyć, że nie mam zamiaru do nikogo ani niczego żywego strzelać. Ciekawią mnie jednak efekty działania śrutu na różne przedmioty, mam stary telewizor jeśli Jarek nie ma nic przeciwko mogę zabrać go na zlot i tam go rozstrzelamy.
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Z amunicją więkrzego kalibru było by ciężko takiego testu dokonać np pocisk kal. 7.92 przebija z 200m dwa metry drewna bukowego :D Mi dane było strzelać z tego typu amunicji tylko raz i był to kal. 30.06 (7.62) i powiem że kopa to ma niezłego. :lol:
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Kazio »

No tak. Miałem na myśli rażenie pocisków pistoletowych. Ja strzelałem ze sztucera 7x64 i 7,62x51. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie strzelba kaliber 12. Strzelanie do rzutków to pestka (mały śrut) ale grubszym do zająca to jest kop - miałem siniaka. Po tym pistolet 9 mm wydaje się kapiszonowcem.
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Ja tęż strzelałem ze strzelby (boka) 12/70 ze sportowego śrutu. To jest odrzut.... :D
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Kazio pisze:No tak. Miałem na myśli rażenie pocisków pistoletowych. Ja strzelałem ze sztucera 7x64 i 7,62x51. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie strzelba kaliber 12. Strzelanie do rzutków to pestka (mały śrut) ale grubszym do zająca to jest kop - miałem siniaka. Po tym pistolet 9 mm wydaje się kapiszonowcem.
Ja również miałem przygodę ze strzelbami :) Strzelałem z półałtomatu browninga kal 12 i z winchestera i chyba rugera czy jakoś tak kal 20.

Miałem przyjemnosć tylko dwa strzelania odbyć ale poszło ponad 500 naboi :)
Rekord w strzelaniu do rzutków to ponad 100 strzałów i tylko 2 pudła :D

Mi by wystarczył karabinek kal 0.22 ale niestety w polskich realiach nawet to jest prawie niemozliwe :/
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Fajnie się z takich strzela :) Ja bym chciał mieć chociaż KBKS który też dobrze daję. Strzelałęm z niego :D z około 0,5km to wiadro metalowe, grube na wylot przewalił i pewnie dalej poleciał.
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Co do kabks-u miałem przyjemność strzelać tylko na 50m i myślę że gdyby na nim posadzić jakąś dobrą lunetkę zamiast przezierników to nawet na 200m by można celnie strzelać :)
A dlaczego tego typu broń jest tak trudno dostępna w polsce to nie mam pojęcia. Przecież z kbks-em nikt nie będzie np. na bank napadał :D
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Kazio »

Springfield7.62,
bo Polska to taki dziwny kraj.
Posiadanie broni rodzi jednak ograniczenia w jej używaniu, przenoszeniu itd. a z wiatróweczką moge chadzać sobie po polu lub łączce i pykać. Od czasu do czasu udaję się na strzelnicę z bronią obiektową i wówczas można sobie powalić z giwery. np 50 naboi i Walter P99 we Włocławku kosztował 95 zł.
Moim marzeniem jest wygarnąć z działa czołgowego.
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Kazio pisze:Po tuningu i skróceniu lufy zrobiłem testy na książce z ok 5 m.
Mam jeszcze testową książke telefoniczną grubość ok 3 cm:
Śrut: Obleśny Turecki Molet, strzał z ok 3m:
Hatsan 80 tuningowany głębokość penetracji 2.5cm
Hatsan 90 bez tuningu: 1.7cm
Śrut Tomitex Szpic 5,5mm
HW90 : 2 cm.

Pomiar zrobiony drutem ze spinacza po wyjęciu śrutu: na ile wlazł, tyle podałem.
Jeszcze uzupełnie o wersję z obciętą lufą i tłumikiem.
ODPOWIEDZ