Obrazek

Łoże do CZ-200 made by A. Zemełka & Dany

Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Łoże do CZ-200 made by A. Zemełka & Dany

Post autor: Wojtan »

Kiedy jakiś dość długi już czas temu AH pokazał nową kolbę do CZ-ki, zrobioną dla niego przez Andrzeja Zemełkę, zapragnąłem również czegoś podobnego dla siebie.
Początki były obiecujące, spotkałem się z Andrzejem w Warszawie celem "przymiarki", jednak na skutek zdarzeń losowych nie mógł dokończyć prac nad drewnem dla mnie i oto dostałem do rąk pięknie się zapowiadający - ale niestety - niedokończony kawałek orzeszka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i powstał problem - akurat do drewna to mam "drewniane ręce" i jedyne co mogłem zrobić to popsuć dobrze już ukształtowaną i zaawansowaną robotę.
Jednakże niedawno kolega Dany pochwalił się dorobioną przez siebie tylną częścią kolby do CZ-ki - więc poprosiłem go o pomoc - jako że posiada taki sam karabinek, więc mógł od razu dopasować system.
Poza tym miał jeszcze trochę pracy z wyprofilowaniem krawędzi baki i zadałem mu takie zadanie żeby system wszedł razem z osłoną spustu :)
zażyczyłem sobie również ukośnego zamocowania stopki (a co - kapryśny jestem :) )
oprócz tego doszło dalsze wyszczuplenie chwytu - palce mam raczej średniej długości) i zapewne długie godziny gładzenia papierem ściernym...
Z racji tego, że czas mnie naglił - łoże jest bejcowane i lakierowane - i nie mam tej metodzie w wykonaniu Dany'ego nic do zarzucenia: powierzchnia jest lekko matowa, jedwabista i po prostu "czuć drewno" pod ręką.

Na tym koniec opisów, czas nasycić oczy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porównanie wielkości: ponieważ przy oryginale trzeba się trochę "skurczyć" aby złożyć się do strzału i stopka ma tendencję do wystawania ponad ramię, więc w nowej wersji mamy wydłużoną kolbę i obniżoną stopkę, która dodatkowo ma swoją regulację wysokości, oraz lekko przedłużony przód.

Obrazek
Obrazek

Czas rozebrać Czesię i ubrać w nowe ubranko :)

Obrazek

Ot - systemik - dla przypomnienia...

Obrazek

No i w międzyczasie poszukiwanie dwóch śrubek - z boku do systemu i z przodu do uchwytu na lufę, bo oryginalne już były zbyt krótkie....

Obrazek

Koniec końców - efekt pracy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi....
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Wygląda ładnie. Szczególnie podoba mi sie osłona spustu :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Piękna robota! :wooo:
Oryginalne łoże od CZety zawsze wydawało mi się jakieś takie dziwne - jakby Czesi oszczędzali na drewnie. Teraz to co innego! :D
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Wojtan, piekna robota, wygląda nieporównywalnie lepiej niż oryginalne łoże, bardzo mi się podoba :brawo:
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Największe słowa uznania należą się Andrzejowi Zemełce i Dany-emu, bo to ich zasługa.
Ja teraz pracuję nad efektownym dociążnikiem na lufę ;)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

to o tym łożu wspominałeś :brawo: super wygląd, o niebo lepiej niż w oryginale, dobra robota, gratulacje dla wszystkich wykonawców :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Piękne łoże, fachowo polakierowane :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No wiesz co Tomek :!: ,Wojtan się nawcierał specyfików w drewienko ,aż go ręce rozbolały :) ,a ty mówisz ot tak - lakierowane :D.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Łoże do CZ-200 made by A. Zemełka & Dany

Post autor: tomaschek »

Wojtan pisze:
(...)
Z racji tego, że czas mnie naglił - łoże jest bejcowane i lakierowane - i nie mam tej metodzie w wykonaniu Dany'ego nic do zarzucenia: powierzchnia jest lekko matowa, jedwabista i po prostu "czuć drewno" pod ręką. (...)
Robert, to jest lakier, mimo to wygląda super :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Kurcze ,rzeczywiście lakier (nie przeczytałem uważnie tekstu) ,jak patrzę na zdjęcia to mógłbym dać sobie rękę uciąć ,że olej i wosk. Tak się człowiek przyzwyczaił do grubego błyszczącego lakieru ,że nie myśli o jakiś lepszych technikach lakierowania no i samych lepszych lakierach :idiota: .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Nie wiem, jakiego lakieru użył Dany, czy już sam w sobie był matowy, czy go jeszcze trochę musiał matowić ręcznie, ale w żadnym wypadku nie jest to "parkiet"...
Tak jak napisałem w opisie: czuć że trzyma się w ręce drewno.. :)
Nie miałem czasu na długie tygodnie wchłaniania olejów przez drewno, bo 24 lutego mam zawody w rzeszowskim LOKu i chcę tam być z własnym pneumatykiem :D

Tomaschek i Koval : możemy się spotkać na strzelnicy w Stalowej Woli, jak się tylko wiosna zrobi ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Piękna osada!
Akurat w "moim typie".
Gratuluję, czeszka wygląda w niej fantastycznie! :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Z zamocowaniem dioptera nie było problemów, aczkolwiek obawiałem się czy aby magazynek nie zajmuje zbyt dużo miejsca na szynie, jednak pierwsza przymiarka dała mi odetchnąć z ulgą: "na styk, ale weszło i trzyma się mocno obiema łapkami :)

Obrazek

Teraz nadeszła kolej na odpowiednie posadowienie tunelu z insertem: fabryczny się do tego celu nie nadawał kompletnie z powodu marnej wagi, wyglądu i innego rozmiaru mocowania, jednak nie należało przesadzać, ze względu na wymiary kuferka :)

Obrazek

Niezbędny frez w celu wyciągania kartusza....

Obrazek

I dołożyłem dodatkową śrubkę żeby mocno siedziało na lufie:

Obrazek

No i ponieważ kolba lekko leciała na tył, należało ją jakoś dociążyć....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sądzę że tarcza ma teraz poważne powody do strachu...

Obrazek
Obrazek

I oto w całej swej okazałości: znacznie "przytyła" w stosunku do oryginału, ale to akurat w jej przypadku tylko dodało jej uroku :)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 20:59 przez Wojtan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Wojtan no rzeczywiście cudeńka ,tarcza na pewno powinna się bać ,ale kurcze nieźle "przetrzebiło kieszeń" mam nadzieję ,że warto było.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Nie powiem, ładnie wyszło :) Fajny separator :D
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
ODPOWIEDZ