Obrazek

HW97K na 50, 80, 100 i tak dalej aż do 150 metrów :)

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

HW97K na 50, 80, 100 i tak dalej aż do 150 metrów :)

Post autor: virus »

No wiec stalo sie:)
Postanowiłem zrobic mały teścik jak poradzi sobie ten dziurkacz na dużych odległościach.
Przez pierwsze dwa dni strzelaliśmy tylko do 70 m. Dalej nie dało sie trafić. Jak się okazało winowajcą był montaż. Zero uciekło na 50 metrach na jakieś 7 kilków w lewo, a to juz na tym dystansie kilka cm.
Zero ustawione dobrze, wycieczka do lasu i strzelanko:) głeeeboko, z dala od ludzi. Wypatrzyliśmy z kumplem nieużywaną dróżkę.
Strzelanie 2h i puchy padały bez oporu do 110 metrów.
Kolejnego dnia kolejna przejażdzka i tym razem już zdjęcia :)
Samochód ustawiony w poprzek - strzelaliśmy z dachu na pokrówcu
Obrazek
Mój ojciec pożyczył miarę taśmowa 50 metrów :) odmierzanie szło szybko.
Nauczeni doświadczeniami dnia poprzedniego - puszki poustawiane tak:
pierwsze na 80 metrach dla sprawdzenia czy da sie trafic tomitexem - szło kiepściutko :/
Kolejne na 100 m, 110, 120, 130, na 140 ustawiona butelka od mineralki 2l, na 150 taka sama ale od coli - pewnie nie będzie wszystkiego widać na fotach - niestety tylko z nokii 6230i, cyfrówki brak
Obrazek
teraz widok w lewo, z tego samego miejsca, gdzie stały pierwsze puszki na osiemdziesiątym metrze - na samochód (80m)
Obrazek
A oto winowajca: HW97K + Leapers 3-9x32 Mil-Dot - tuning środka, Vo~243m/s
Obrazek

No to jedziemy:

Tomitex i 80m - kiepsciutko.

Opad znacznie większy niż exact. Trafienia raczej przypadkowe. Dajemy sobie spokój. Przesiadka na exact 4.52. Puszki padają jak muchy. 100% trafienia.


Przechodzimy na 100m - oczywiście exact.

Opad, przy drugim zerze na 55 m, około 2 kropek. Strzelamy. Ja 5 strzałów kumpel to samo. I tak na zmiane. Wycieliśmy wszystkie puszki. Strzelanie zdecydowanie nudne. Jeśli zdarzały się jakieś pudła to tylko z naszej winy.
Niejednokrotnie poszła seria 5 strzałów i pucha obrywała dokładnie tyle samo razy :) LOL


No to jedziemy dalej - 110 metrów

odległość bardzo duża. Celność moja na poziomie 90%. Strzał, chwila przeryw i pach! :) Frajda jak diadli :) Kumpel troche gorzej - ALE ON STRZELAŁ 4 RAZ W ŻYCIU Z WIATRÓWKI!!! :) Co nie zmienia faktu, że też 6-7 na 10 strzałów wchodziło w puche. Jakie było moje ździwnienie jak trafił za pierwszym podejściem puche od redbulla :D LOL


120m - no i tutaj juz zaczęły się schody

Kumpel zero trafień, ja koło 50%. Bardzo przeszkadzał przy tej pogodzie zbliżający się zmierzch - robiło sie już szaro i do tego grube krzyże z kropami w Leapersie. Poza tym zacząłem żałować, że ściągnąlem z karabinka poziomnice. Możliwe, że oś krzyża nie pokrywała się całkowicie z pionem i temu te pudła.

130m - kilka strzałow, jednoi trafienie.

Kumpel nawet nie próbował. Daliśmy spokój

140m - butelka 2l

pierwszy strzał - pudło - przyjąłem zły opad. Drugi strzał - jeszcze wyżej. PACH! :) cel trafiony. Butelka lezy :)

150m - celu już samym dołem lunety, poza mil-dotem.

Strzał, chwila ciszy, PACH!!! :) butelka leży.
Za pierwszym strzałem. Szok.

Niestety kontynuowanie strzelanie nie miało sensu, bo już niewiele było widać z tej odległości i szarówce na dworze. Poza tym mieliśmy tylko 2 butelki i nikomu nie chciało się łazić w tą i spowrotem 300m :P

W międzyczasie jeszcze poszedł teścik na tarczy. 50 metrów, celuje środkiem krzyża.
Obrazek
CTC 22x30 mm :) 10 strzałów

Kolejny raz usiłuje wziać poprawkę i strzelać w środek tarczy

Obrazek

Już gorzej. Krzyż zdecydowanie przesłaniał mi środek i tak jakoś dziwnie się celowało - CTC 28x34 mm - 9 strzałów - miało być 10 ale pomyliłem się :)

No cóż. Reasumując.
Jak na moje 4 strzelane po przesiadce ze Slavii 634, jestem bardziej niz zadowolony z wyników. HW97K to świetna maszynka. Potrafi znacznie więcej niż ja, ale nad tym będę zawzięcie pracował.
Co do energi śruciny:
Śrut robił dziury w puchach aż do 110m. Na 140 m, na butelce od wody było wgniecenie, ale już nie dziura, a śrucinę znalazłem obok prawie nieruszoną.
Na butelece, na 150m, od coli ani śladu po trafieniu.
Teraz zaczynam chorować przez weihrauch-a na lepszą optykę bo mam wrażenie, że ten leapers ogranicza jego możliwości :)
To by było na tyle :) Mam nadzieję, że czytało sie miło :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

WItam. Ano miło się czytało. Pełnowartościowa rekreacja, dobra zabawa. O to chodzi :) :brawo:

Zachęcam do "dwusetki" :) :evil:
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

chyba z 5 kliszy bym jeszcze musiał podłożyć, opad byłby bardzo duży. Poza tym z 200m w lesie mogłoby juz byc nie słychać trafienia, a baniaka 5l śrucina na pewno nie przewróci, nie mówiąc juz o zrobieniu mu bylejakiej krzywdy :P
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Dasz rade :!: :D
Pomóż sobie jakimś drzewem żeby celować wyżej a nie wychylić krzyża na bok. Cel postawić u podstawy drzewka i wymierzyć :)

Pomyśl, możesz ustanowić w pewnym sensie rekord :)
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

w sumie warto zaryzykować :P jako że mam manie odległości pewnie się skuszę :) tylko musze zdobyć odpowiedni cel do takiego dystansu. Baniak 5l bedzie pewnie za mały. Przypuszam że przy tej odległości śrut traci już całkowicie stabilizacje lotu i będzie siało jak diabli
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

@Virus
Mariusz bardzo fajny i efektowny wyjazd w plener ,zazdroszczę Ci .
Gratuluję udanego zakupu i świetnie ,że jesteś bardzo zadowolony z hawusi ,aż mi się udzielił Twój entuzjazm.
Trzeba będzie "narychtować" sprzęt i skoczyć za miasto :) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

wiadomo :) teraz czekam na lepsza pogodę w weekend, bo przy szarówce po godzinie zaczynają boleć oczy od lunety :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

gratuluję zakupu to raz, gratuluję wyników to dwa, no i super że jesteś fanem większych dystansów :brawo: przyznaj że strzelanie na tych odległościach to duża frajda :D
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

im dalej, tym większa :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, planuję właśnie zakup Leapersa 3x9-32, jak sprawuje się ta lupka :?: Myślę ze bedzie to udany zakup, na razie sa to plany bo nie wiem jak bedzie z gotóweczką ale jestem dobrej myśli :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

sprawuje się bardzo dobrze. Najpierw 5k peletek na slavii, poźniej 1k na gamo, a teraz już koło 1k na HWśce. Zero trzyma jak zabetonowana. Tylko jakieś problemy miałem z montażem tym gamo WR. Chyba czas na porządny, jednoczęściowy.
No a lupka, jak lupka. Na duuużych dystansach krzyże robią się zbyt duże i zaczyna trochę brakował powiększenia, ale do 100m daje rade :)
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

Mariusz Leapers jest dobry , jest mocny nie traci zera ale jak się robi szarówka to jest jakby za ciemny i jeżeli strzelasz także po podwieczorku to coś więcej niż 32 było by wskazane
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
ODPOWIEDZ