Obrazek

Tawerniaki na exporcie

Wszyscy co ich rozwiało po świecie..
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Mamutowicz »

mimut pisze: 30 paź 2017, 12:39 [...] Zdarzało się już że połowę toru strzelałem z łokci bo tyle było pułapek ustawionych pod "jaszczura" [...]:hihi:
No.. ale w przeciwieństwie do każdego ze sprężyną drugą połowę waliłeś z "plaskacza".. :P
I tu jest ta różnica.. dlatego to co strzelił Steve Whiting (55) jest tymbardziej zajebiste.. :)
i to jest mój target.. kiedyś.. kiedyś.. może... .. .. . :hihi:

heh.. pewnie zaraz rozgorzeje dysqsja na temat: .. itp. itd.. aole jak sam stwierdziłeś .. z czym się chym=ba zgodzę .. ja jestem ..ortodoksem.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: janusz22551 »

A ja myślę Piotruś, że Rysiu powinien walnąć Ci bana za.... niskie morale :lol: ;)
Jakbyś się nie poddał to sam byś mógł.. :P
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Mamutowicz »

Tak abstrahując od naszych wyników na zawodach.. Właśnie wczoraj w Kingsley już tak na poważnie zacząłem myśleć na temat : Quo vadis HFT..?
Dopiero co doniosłem wam pakę spinnerów, gdzie tylko dzięki Tobie Mariusz macie 10 sztuk większych niż 25mm.. A 2 targety tak bezsensowne że aż słabo.. Gdzie to idzie?
Może w ogóle strzelajmy do spinnerów? będzie taniej i bardziej jednoznacznie?
Chcemy na siłę wyłonić najlepszych spośród najlepszych.. ale zamiast sprowadzić "Field Benchrest" na ziemię staramy się jak najbardziej zmniejszyć cele .. Jak ten np:
Obrazek
HZ (książkowa) 25mm "blacha" 10mm
Czy to ma sens?
Owszem .. może to delikatnie poszerzy dystans pomiedzy NAJLEPSZYMI PLASKACZAMI.. ale odsunie w niebyt sprężyny i tych co nie mają/nie chcą mieć dupnych stopek czy palmrestów.. Zwyczajnie, nie przez sprzęt czy nawet umiejętności.. przez gupie bicie serca...
Dla mnie to jest do dupy.
Tor jak ostatnio w kingsley był do strzelenia na komplet nawet ze sprężyny, choć trafienie 30tki na 41m jest czasem dość trudne.. Ale następne zawody w Worsley nie będą"sprężyna friendly" ..

Zresztą..
jak można mówić o jakiejkolwiek rywalizacji pomiędzy pecepami a sprężynami, jak gostek ( Jim np.) 4/5 figurek strzela tak, że ma dłoń płasko na macie, palmretst na dłoni i stopkę na macie.. jedyna część która ma prawo drgnąć to spust...

jedna dyscyplina w NEFTA HUNTER SERIES spędza mi sen z powiek.. Standing Kneeling..
Goście WSZYSTKIE cele strzelają w wersji FHC. I wyniki mają w dalszym ciągu lepsze niż ja.. ( ale ja szczelam z e sprężyny więć.. :hihi: )
TO są Mistrzowie.
Eh.. Lego są fajne.. Co powiecie na LEGO? ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Bosanowa »

Szczerze powiedziawszy HFT od samego początku mi nie leży. Strzelanie z leżaka,z zamurowanych podpórek, z rzepami kolanach i łokciach, w magicznych kurtkach, poduszeczki pod dupkę czy kolanko. Po co udziwniać coś tak prostego, jak strzelanie w terenie do celu którym nie jest tarcza. Skoro te sporty wywodzą się ze strzelania myśliwskiego niech tak zostanie. Proste reguły. Albo trafisz i położysz figurkę albo nie. Właśnie FHC sięga do korzeni.

Z ostatnich mistrzostw europy utkwiło mi jedno zdjęcie na którym wszyscy strzelają leżąc ... tylko Dany "z klęczaka"
___________________________________
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: mimut »

Piotr wyniki sprężyn z Kingsley, 55pt, 53pt, 50pt. Pięć punktów różnicy między Tobą a najlepszym daje Ci 3 miejsce w sprężynach. Ja mając 2pt straty do najlepszego ląduje na 14 miejscu. Chcesz wyrównać szansę między sprężynami a pcp-ami ? Nie dasz rady Piotrze. Nawet jeśli będą strzelać z wysokich łokci to i tak nie pozbedziesz się kopa sprężyny, nie wyeliminujesz błędu chwytu itd. Fizyki nie oszukasz. Owszem są strzelcy którzy wykrecaja wysokie wyniki ze sprężyny, ale oprócz talentu ludzie Ci trenują regularnie, nawet w tygodniu. My strzelamy weekendowo i takie też osiągamy wyniki. Mamy podział na klasy sprzętowe i tak jest ok. Próby porównywania po prostu nie mają sensu ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Mamutowicz »

Wiem Mariusz.. ale klasa sprzętowa to jedno, a benchrest to drugie... po prostu mnie to fqrwia jak leży płasko na ziemi i woła marshalla że mu listek z gruntu wystawa i trzeba go przydeptać .. ( sytuacja z Niedzieli.) Nie pomogło mu to i tak, bo jak pisałeś - miał gorszy dzień - ale takie sytuacje odbierają radochę ze strzelania...
108 pisze: 30 paź 2017, 13:11 Old school nie brzmi tak inwazyjnie :hihi:
To Mimut taki "inwazyjny" jest .. Tak mie swoim znajomym przedstawił akurat jak sie do targeta składałem.. i potem sie mie chyba bali.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Bosanowa »

Strzelectwo terenowe jest wciąż marginalną dyscypliną sportową i jeszcze długo tak będzie. Przyczyn jest kilka. Pierwsza to kasa. Wiatrówka/sprężyna którą można trafiać cele na 42 to minimum 2k pln. PCP jeszcze droższa.
Druga sprawa to miejsce do strzelania. Niby wszędzie można byle bezpiecznie. Wszyscy jednak wiemy, że tak nie jest. Z kolei bez treningu nie da rady. Jak to ktoś powiedział trzeba strzelać strzelać i jeszcze raz strzelać.
Trzecia to pejoratywne pojęcie strzelania z wiatrówki. W Polsce wiatrówka kojarzy się z zabawą przy grillu. Strzelanie do wszystkiego co można rozwalić. Efektowniej znaczy zabawniej. Jest bardzo niewiele osób myślących inaczej. Telewizje wolą zrobić drakę z czyjejś głupoty (bo strzelał z wiatrówki do autobusu) niż zrobić nawet krótką relacje z zawodów. HFT nie jest medialne.
Kolejna sprawa to stołki, ciepłe posadki. Minimum roboty dużo kasy. PFTA czy jakakolwiek inna organizacja nie jest zainteresowania propagowaniem strzelectwa terenowego na większą skalę. Dobrze jest jak jest. a kto ma inne zdanie ten ... To chyba nie problem problem zorganizować zawody dla amatorów przy okazji startów profi.
Wierz mi Dany, kupując wiatrówkę nie miałem pojęcia o zawodach w strzelaniu do figurek. Ty i reszta Chomik project jesteście jak SIŁACZKA ze swoją pracą u podstaw (LOK Góra) czy ostatni piknik we Wrocławski Laosie.

A tak na marginesie, słyszałem o gościach, którzy mimo ewidentnego trafienia w blachę, twierdzili że nie było trafienia. Także gościu proszący o przydeptanie sterczącego listka wcale nie jest taki zły.
Nadzieja w min. Mac.... i programie strzelnica w każdym domu ;)
___________________________________
myster82
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, 13:06

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: myster82 »

Siemanko, witam bywalców.
Z tej strony ta "wystraszona" para z Kingsley :)
Ja to chyba nie wiedziałem do końca na co się piszę, przyjeżdżając na miejsce.
Pojawiliśmy się na zaproszenie, poznać kogoś i postrzelać, a wpadliśmy na zlot "skilzordów" którzy dali nam łupnia niemiłosiernego.
Okazało się, że mam "chusteczkową" lunetę, i nawet nie wyzerowaną :/ No cóż, poziom był deczko :P wyższy niż na mojej niedzielnej strzelnicy. Dobrze , że karty sobie na pamiątkę startu zachowaliśmy, to wstyd mniejszy.
Na poważnie, to widzę u siebie duże braki praktyczne, teoretyczne i sprzętowe.
Przydałyby się luźne spotkania bez spiny, gdzie można byłoby podpatrzyć lepszych i czegoś się nauczyć od nich bez mentalnego wpier**u na dzień dobry.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Mamutowicz »

Heja!! :)
Zaczęliście dobrze - poznaliście jednego z najlepszych szczeleców w dzielni więc macie od kogo brać porady.. :)
Mną sie nie łamcie bo jak na ortodoksa to czasem sobie udzielam dyspensy i strzelam z Regala.. :hihi:
a co do wyników.. nie ma sie co dziwić .. przy "zerze" na 50Y.. :hihi:
Luźne spotkania odbywają się .. zawsze? .. ;) a w między czasie nawet strzelamy.. :)
Najczęściej zbieramy się w Emley Moor - musicie kiedyś podjechać - będzie fajnie.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
myster82
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, 13:06

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: myster82 »

Hahaha, no wiesz, bo ja taki snajper :D

Emley trochę daleko od mojej wioski. Kingsley to chyba max dystans, inaczej to będzie już wyprawa całodniowa.
W następny weekend to wy chyba do mnie przyjeżdżacie ?
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: mimut »

Oj koniecznie musimy się spotkać w Emley Moore!!! Chociaż raz musicie się tam wybrać. To jeden z najfajniejszych klubów w całym UK ;) Spotkania zawsze są na luzie bo tak jest fajniej. Coś tam sobie postrzelamy treningowo, ale głównie to gadamy o pierdołach :D Co do sprzętu Michale to już rozmawialiśmy, nie ma co się spinać. Przyjdzie czas i decyzja że chcesz się bawić w zawody, to będziemy wtedy myśleć ;) Narazie baw się strzelaniem i dużo pytaj. Nasze sprzęty też są do dyspozycji na każdym spotkaniu :D Jednym słowem witamy Was na "zmywaku" :D :D :D
myster82
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, 13:06

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: myster82 »

Luneta już prawie ogarnięta, drewno z przyczyn finansowych na razie zostaje to samo.
No i pozostaje tylko strzelanie, dotąd aż sprzęt zacznie mnie ograniczać ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: Mamutowicz »

myster82 pisze: 31 paź 2017, 14:34 Luneta już prawie ogarnięta, drewno z przyczyn finansowych na razie zostaje to samo.
No i pozostaje tylko strzelanie, dotąd aż sprzęt zacznie mnie ograniczać ;)
Ja mam takie samo zdanie.. dlatego pewnie będę strzelał z txa do usranej śmierci.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: mimut »

I o to chodzi :D :up:
myster82
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, 13:06

Re: Tawerniaki na exporcie

Post autor: myster82 »

No to pany, szło ogarnięte. :D
Nie ma przeproś, muszę pobić swój ostatni wynik.
ODPOWIEDZ