Może nawet "napisał"debowy pisze:on przeczytał cały internet.
stara wiatrówka ze strychu
No cóż ...
Od 2006 roku w obiegu były zaledwie dwa egzemplarze takiego karabinka . Do chwili obecnej nikt jasno nie potwierdził ani pochodzenia , ani wielkoseryjnej produkcji . Pewne tropy prowadziły do przedwojennej fabryczki Braci Pasławskich lub bliżej nieznanej fabryki z Gdańska ...

Od 2006 roku w obiegu były zaledwie dwa egzemplarze takiego karabinka . Do chwili obecnej nikt jasno nie potwierdził ani pochodzenia , ani wielkoseryjnej produkcji . Pewne tropy prowadziły do przedwojennej fabryczki Braci Pasławskich lub bliżej nieznanej fabryki z Gdańska ...

Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Mpp HP-01 "Gnom"
-
czarny4444
- -#nowy

- Posty: 1
- Rejestracja: 31 maja 2026, 20:56
Re: stara wiatrówka ze strychu
Witam ,jest to Polska wiatrówka BRiH. Nazwa pochodzi od patentu z 1952 roku. Bank Rzemiosła i Handlu w Poznaniu. Rzadka wiatrówka . Ogólnie w Polsce były produkowane 3 modele wiatrówek. Zaczynając od najstarszej to :
Strzelec nr.1 Bracia Pasławscy Warszawa (1934 r.)
BRiH (1952 - ?)
Wiatrówki Łucznik.....
Według przekazu była jeszcze jakaś z Cieszyna ,ale nigdy nie widziałem i nikt nie wie jak wygląda.
To jest ta Poznanianka
Pozdrawiam zainteresowanych
Strzelec nr.1 Bracia Pasławscy Warszawa (1934 r.)
BRiH (1952 - ?)
Wiatrówki Łucznik.....
Według przekazu była jeszcze jakaś z Cieszyna ,ale nigdy nie widziałem i nikt nie wie jak wygląda.
To jest ta Poznanianka
Pozdrawiam zainteresowanych
















