Obrazek

HW 57 - regulacja otwartych przyrządów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

HW 57 - regulacja otwartych przyrządów

Post autor: Sacia »

Witam ;)
Otóż parę dni wstecz stałem się szczęśliwym posiadaczem używanego HW57, a strzelec ze mnie początkujący (około 400 śrutków przepuściłem przez HW), także mam pytanie odnośnie regulacji otwartych. Przyjąłem na razie najwygodniejszą dla siebie pozycję siedzącą z łokciem opartym o udo, karabinek spoczywa na końcach palców wskazującego i kciuka lewej dłoni. Tarczki na 10 m z tejże, jak i stojącej pozycji wykazały skupienie ewidentnie w prawo od środka tarczy - regulacja szczerbinki, dalej w prawo i znowu i dalej i znowu i dalej, aż wchodziły ładnie w czarne pole, ale za to szczerbinka wygląda dość nienaturalnie, gdyż jest mocno wysunięta w lewo. Pierwsza myśl - krzywa, bądź nieosiowo zamocowana lufa, a szczerbinka osadzona jest na szynie na cylindrze... Ustawienie zostawiłem i zacząłem zabawę z puszkami piwa. Pozycja dalej siedząca, celuję w środek puchy. 15m - trafienie. 20m - trafienie. Dotarłem do 45 metra, gdzie na 10 strzałów wchodziło mi około 4-5. Poprawki brałem na wysokość ale nie na boki i dalej trafia, czyli jakby lufa była krzywa to na 45 metrach waliło by w bok bardzo znacznie (tak mi się wydaje..). Czy to wina strzelca, sposobu układania polika do baki, chwytu czy sprzęt może jakiś zwichrowany. Strzela się przyjemnie, spust rewelacja, celność jak na początki mnie satysfakcjonuje, ale ta szczerbinka wygląda dość dziwnie... Co o tym sądzicie? :) (dołączam zdjęcie , nie wiem czy się doda prawidłowo)

Obrazek
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Może kwestia tego, że np krzywo trzymasz karabinek :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Moje doświadczenie z wiatrówkami i bronią długą - nikłe. Wolę palną krótką z racji zawodu :) Także może masz rację, że krzywo trzymam karabinek, ale strzelałem razem z kolegą i bratem (również lipne doświadczenie) ale im też ewidentnie na 10 m na tarczy biło w prawo.
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Kup w castoramie taki breloczek pozomiczka. Tylko porównaj ją ze zwykłą poziomicą, bo te breloki czasem mają krzywą powierzchnie.
Podczas strzelania połóż pozomniczkę na szczrbince i przymierz się do strzału. Niech wtedy druga osoba powie, czy trzyma poziom. Wyzeruj karabinek trzymając poziom i wyucz się takiego powtarzalnego chwytu :)
Powinno być ok
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Sprzęt powędrował do Macieja "Dębowego", diagnoza - krzywa lufa, tak jak się obawiałem, ale czekam na efekty prac ;)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Jak wszystko pójdzie jak trzeba to w czwartek będziesz miał karabinek u siebie.
postępy
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Czekam z niecierpliwością :)

Dalsze losy w temacie http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=189604#189604 :D
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
ODPOWIEDZ