Obrazek

Problem z zerowaniem

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Bartekxxx
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2014, 11:19

Problem z zerowaniem

Post autor: Bartekxxx »

Witam,

Panowie mam lupkę ZOS 3-9x32 na Hatsanie 70.
Udał mi się ją dziś wyzerować i wszystko pięknie ale niestety wieżyczka góra-dół musiała zostać dość mocno odkręcona w górę

Teraz gdy zakręcam dekielek od mikrośruby to dekielek nie sięga przez to do uszczelki i w pewnym momencie przy kręceniu dociska śrubkę i przekręca ją, rozwiązaniem byłoby przypilowanie pokrętełka ale to barbarzyństwo.

Jest inna metoda? Myślałem o podklejeniu taśmy pod tubuś na przedniej części montażu? Tak by lupka poszła do góry przodem.

Spotkał się ktoś z takim problemem, może ktoś wie jak to rozwiązać?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Bartekxxx pisze:może ktoś wie jak to rozwiązać?
Obróć montaż o 180°, lub zmień na lepszy (sprawdzony), opisy są na forum :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Miałem taki problem niedawno u siebie na chińskiej lunecie 3-9x40, którą dostałem przy zakpuie razem z Hatsanem i nawet poruszałem go na tym forum. Tak samo jak i ty regulacja góra/dół wykręcona prawie na maksa do samej góry aby śrut leciał tam gdzie trzeba.
Po wystrzeleniu ok. 150szt śrutu zero samo się przestawiło. Ustawiłem i za chwilę znów było przestawione. Po wystrzeleniu kolejnych 30-40 szt. śrutu krzyż przekręcił się lekko w lewo...
Także chiński chłam padł.
Na szczęście jest u nas w okolicy gość co skupuje wszystkie stare graty i dał za to mi 70zł :hihi: dołożyłem i kupiłem PP 3-12X42.

Tak dla ciekawostki teraz ta luneta, którą odkupił za 70zł stoi u niego za 220zł. Ciekawe czy ktoś ja kupi :lol:
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
ODPOWIEDZ