Obrazek

Haenel 310 lifting

ODPOWIEDZ
humbrol88
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 14:58

Haenel 310 lifting

Post autor: humbrol88 »

Witam. Na czeskim odpowiedniku Allegro kupiłem karabinek Haenel suhl 310.
Jest to moja druga wiatrówka, w dzieciństwie miałem Slavie 631 ale została skradziona z domu letniskowego w tęsknocie za dzieciństwem kupiłem własnie Haenela.Niestety nieznam sie na wiatrówkach ciężko ocenić mi jego stan. Napewno chciałbym go odświeżyć troche i tutaj własnie szukam pomocy w temacie,Do karabinku chciałbym dokupic pas i żabki do jego mocowania w kolbie są juz dziury po porzednich.kilka fotek.Jak zweryfikowac stan wiatrówki,lufy,mechanizmu sprężyny


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

z fotek to nic sie nie ocenii. Trza przyjrzeć sie okiem technicznie.. a konkretniej to rozbebeszyć na pierwiastki ;) Czyli oddaj do jakowegoś fachowca wiatrówkowego :)
Poza tym wdaje mi sie, że to model na magazynek i w rzadkim kalibrze 4,4mm. Ale moge sie mylić :hm:
Skąd kolego jestes?
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
humbrol88
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 14:58

Post autor: humbrol88 »

z Warszawy jestem :) tak model kalibru 4,4 , na magazynki 6,8,12 srutowe. Częsci do niego jest masa w necie więc z tym raczej problemu niema, Śruty kupic to samo.
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

nie jestem przekonany co do "masy części" do niego dostępnych, ale zawsze coś można dopasować. Ze śrutami w tym kal. też niezbyt ciekawie..
Muszisz też wiedzieć, że to sprzęt choć oryginalny i solidny, to o dośc małej energii i wiele z tego nie wyciągniesz.. ;)
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Stan środka można zweryfikować... Zaglądając do środka. Bardzo sympatyczny karabinek na śrut ołowiany 4,4 kulka. Części można jeszcze znaleźć, po renowacji sprawiają masę frajdy :-)
humbrol88
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 14:58

Post autor: humbrol88 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wczoraj bejcowałem gąbką osadę na kolor TEAK, dziś dwie warstwy lakieru wodnego błyszczący firmy Altex z Castoramy. Co jeszcze moge zrobić z kolbą po wyschnięciu lakieru jakaś polerka ? czym i jak bo widać jeszcze troche włosię pędzla na lakierze.

Czy rozebranie całej wiatrówki to duża sztuka ?? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak się za to zabrać ??

Czy ma ktoś z was kontakt do sprawdzonych servisów rusznikarzy czy coś takiego ?
Oksydowanie na ciepło znalałem w swoim miescie za 70zł ale wiatrówka musi byc rozebrana a czesci wypolerowane przed oksydowaniem...
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Nie jestem pewny czy mogę tak reklamować kogoś na forum. Ale w ramach pomocy zaryzykuję :)
1) Możesz zapytać tutaj: http://airgunservice.pl/ - na pewno robią wiatrówki że tak powiem współczesne, te dostępne w sklepach.

2) Warto też zadzwonić tu: www.cekaus.pl/ - jw. ale probować można i chyba są z twojego miasta.

3) Osobiście zacząłbym od "pw" do Tomka " @tomaschek30 " - to właściciel forum i o ile się nie mylę robił już kilka takich karabinków - przynajmniej tak twierdzi forum ;d

Jeśli masz trochę umiejętności manualnych i rozbierałeś coś w życiu (mowa o sprzęcie: rowery, RTV, auto ;d;d;d) to na pewno dasz rady wiatrówkę sprężynową rozłożyć i złożyć, poszukaj instrukcji. Mając możliwość oksydowania właściwie możesz sam odrestaurować cały system opierając się na częściach zamiennych.
Pamiętaj tylko że nie zrobisz z tego sprzętu mocnego czy super celnego. Efektem renowacji będzie na pewno śliczny karabinek z historią i ciekawym naciągiem służący do zabawy.

Pozdrawiam i zazdroszczę :)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
humbrol88
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 14:58

Post autor: humbrol88 »

dzięki za info, Co do rozłozenia to się nie obawiam, Obawiam się złożenia :)
Akurat znam ten karabinek jego siłe celność i wiem czego sie spodziewać moge
mocny
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2014, 12:37
Kontakt:

Post autor: mocny »

mam gdzies instrukcję rozłożenia i zlożenia, ściagnąłem z neta jak poszukasz to znajdziesz na pewno łatwo się składa :)
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Łatwo nie jest, ale na wszystko jest tak zwany "myk" ;-)
ODPOWIEDZ