Obrazek

Lidor 44 18m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

A ja jak miałem swoją chinkę to z 50m komarowi pięte odstrzeliłem.
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Pafik pisze:A ja jak miałem swoją chinkę to z 50m komarowi pięte odstrzeliłem.
Którą ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

Lewą, a z prawej nogi urwało mu małego palca bo akurat się nim po drugiej nodze skrobał.
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

Podobno na forum nie rozmawiamy o strzelaniu do celów żywych hehe :lol:
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Można powiedzieć, że Twoja chinka to już DZIAŁO PRZECIWLOTNICZE! Jak policja Cię zgarnie, to pójdziesz do więzienia, za "możliwe zagrożenie w ruchu lotniczym" :hihi:
Uwaga, offtop!
Ja za to powiem, że mój Hatsan to "działo przeciwkulochwytowe". W domu po 5 trafieniach przebił na wylot sklejkę 2 cm. Kumpel kupił sobie Norconię Germany PROFESSIONAL i lupę LIDER 4x20. Gratis miał kulochwyt. Znaczy się-pomalowaną na czarno skrzynkę z blachy 1 mm, z uchwytem na tarcze. Mówi-walimy z 20 metrów na wyniki. Ja mówię że nie, bo przebiję mu ten kulochwyt na wylot. On mówi że nie-strzelił i zrobiło się wgięcie. No to ja załadowałem śrut (Logo Club "kropla"), łup i...DZIURA NA WYLOT... Poza tym trafione 8 z otwartych!
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

Wiem coś o tym ...ziomek ma także h 80 i strzelaliśmy na test przebicia do blaszanych łączników do profili "CD" pod płyty gipsowe ...miał sklepowe rzekome 17j kal 4.5mm a przebijał łącznik na wylot z 5m . Mój sprzęcik w kal .22 robił tylko niezłe wgłębienia z racji większego kalibru i mniejszej mocy.Jednak hatsan 4.5 to przeciwpancerniak :lol:
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Dodam tylko,że to nie była jakąś bądziewna sklejka. Chińczyk nie potrafił w nią wbić nic,nawet lotki stalowej. Ale kebab ma moc... Po kilku przeróbkach ma też i dobra celność-jak na rekreacyjną sprężynę przystało...
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

Ja jednak mam zastrzeżenia do spustu w jego h 80 właśnie przez to celność nie była wyśmienita .Chinkę też mam... z dolnym naciągiem i strzelaliśmy z 5m do zapałek za to z jego kebeba nie dało się tego powtórzyć z tak dobrym rezultatem odrzut też robi swoje...W prawdzie w chinolu poprawiałem spust i choć nie jest to miodzio miękki jednak lepiej nam szło niż z harnasia.Na 15m skupienie też lepiej wyszło na chińszczyźnie jednak butelki strzaskać z 30m za każdym razem nie chciał a harnaś dużo lepiej wychodził z celnością na tej odległości i nie było żeby butelką pogardził :hm: ...najlepsze że nie widziałem większej różnicy mocy na deskach strzelając z krala kal .22 i chinki kal .22 ...śrut na identycznej głębokości.
Muszę sprawdzić na książce telefonicznej :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 16:10 przez Ernest82, łącznie zmieniany 1 raz.
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Hatsan JEST celniejszy od tych wymysłów ChRL, tyle że duży odrzut, w połączeniu albo ze złym chwytem albo strzelcem robi robotę. Harnaś pokazuje pazur przy właśnie tłuczeniu rzeczy, albo przy trochę większych odległościach. Poza tym materiały użyte do jego produkcji można nazwać STALĄ, a nie wyrobem stalopodobnym
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

No to bez komentarza.. blacha w chinolach to rasowa konkretna stal do produkcji konserw :lol: Też przechodzi mi przez myśl że obaj mamy przyzwyczajenia do dwustopniowego spustu druga spr że chinol miał poprawki dociążenie itd a harnaś prosto ze sklepu z miesięcznym stażem użytkowania więc nie okiełznany ;)
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Do mnie za tydzień ma wpaść ekspert, więc może jakiś rygor Harnasiowi założymy 8)
Mój też nie robiony. W sklepie powiedzieli że skupienie OK, zobaczę jakie mi dadzą tarczki z zerwania optyki...
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

No to chłopie rozbieraj harnasia bo lepsza prowadnica i dociążnik tłoka czy korek z ertalitu na pewno wiele zmieni a sprężynka prosi się o splanowanie :hm: Tyle że oznaki rozbiórki to masz zaraz po gwarancji :/ Kolbę jak dociążył ostatnio ziomek i dociążyliśmy tłok to zaraz była zmiana -nie kopie już tak mocno.A tłok nie odbija się już tak mocno od poduszki powietrznej w komorze sprężania.
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
ODPOWIEDZ