Obrazek

Lidor 44 18m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

a ja o maly wlos nie kupilem chinki :/ uratowalo mnie od tego to forum :D

pozdrawiam dominik
H70
Gamo Gamatic
arek1969
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2007, 17:27

Post autor: arek1969 »

chinki to nie zawsze lipa.kolega ma lidera i nieżle się sprawuje
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Niestety ,ale chinki taniego segmentu to zawsze jest lipa. Jezeli nawet wszystko jest w niej proste i fabrycznie nie skopane to pozostaje sprawa kiepskiej jakości materiałów. Cudów nie da się z tego zrobić ,niejednokrotnie doprowadzano takie chinki do stanu używalności ,ale jakim kosztem. Oczywiście nie koniecznie finansowym tylko żmudnej pracy i wymiany lub ewentualnie dorabiania elementów.
No i najważniejsze trzeba jeszcze posiadać wiele szczęścia aby kupić tanią chinkę w stóprocentach sprawną bez wad.
Można coś w miarę sprawnego kupić za nieco wyższą kwotę np. jakieś QB ,ale po co jak w tym zakresie cenowym można kupić już hatsana który jest znacznie lepszą bazą do zrobienia naprawę przyzwoitego karabinka.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Miałem kiedyś chinke ale nawet jej nie rozbierałem,kupiłem za grosze od funfla postrzelałem troche i oddałem za darmo innemu funfolwi(tego akurat niezbyt lubię ;) )
Jednak miałem też kilka chinek na swoim warsztacie i jedyną chinką wartą uwagi moim skromnym zdaniem,przynajmniej jeszcze wiosną tego roku był tzw, kałach xb-3 chyba.
Draństwo tak samo badziewne jak reszta ale w tym modelu jeszcze dało się coś zrobić aby jako tako dawał radę np na 10-15m do tarczy.Po pierwsze trza było go troche osłabić i kilka żeczy zrobić prawie na nowo i nie było źle jak za te pieniąchy.Niestety rewelacjii raczej nie będzie a pracy sporo.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Robert ujął to poprawnie, chinka choć konstrukcją nie odbiega od Łucznika to materiał z jakiego jest zrobiona (najtańszy segment) długowieczności jej nie wróży, miałem-nie wiedziałem, teraz też mam :lol: i wiem o czym mówię ;)
AA TX200 HC
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

stworek5 pisze:Robert ujął to poprawnie, chinka choć konstrukcją nie odbiega od Łucznika to materiał z jakiego jest zrobiona (najtańszy segment) długowieczności jej nie wróży, miałem-nie wiedziałem, teraz też mam :lol: i wiem o czym mówię ;)
100% prawdy.My kumpla narcomanke wykończyli na jednej paczce śrutu :lol: Nawet nam troche zostało,Chyba posłał ja już na serwis.Pozatym sie śruby luzuja jak diabli,co 20 strzałów cza dokręcać. :hm:
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
tempers
Posty: 35
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:01
Lokalizacja: Legnica

Post autor: tempers »

NEWBY0 pisze:a ja o mały włos nie kopiłem chinki :/ uratowało mnie od tego to forum :D

pozdrawiam dominik
Ze mną było tak samo. Skutecznie wybili mi chinkę z głowy :glupek:

pozdrawiam wszystkich
HATSAN 90 S made by Alchemik
Awatar użytkownika
BeteNoire
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2008, 14:27

Post autor: BeteNoire »

Lidor, a nie Lider? To już nawet podrabia się podróby? O_o.
Ale to skupienie na 18 metrów na jakimś chinolu to i tak nieźle.
Ostatnio zastanawiałem się nad celnością Lider 44 i miałem okazję strzelać z 30 m do... balonów napompowanych do ok. 30-35 cm średnicy, pozycja stojąca, celowniki tru-glo - i nawet trafiałem w balona :D
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Pękały chociaż? xD
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Miałem Lidora :D Ma lepszy spust od Lidera,dużo delikatniejszy :D Poza tym wszystko to samo
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
alamos14
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:42

Post autor: alamos14 »

Witam posiadam tom oto szczęśliwą wiatrówkę lider 44. Nie urwało mi palców ani się nie rozleciała a wystrzelałem ładne parę tysięcy śrutów posyłam zdjęcia.
ObrazekObrazek
rob
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2009, 18:26

Post autor: rob »

Mam lidera 45 5.5 (niestety ale to prezent) ,ale celność w miarę 20 m podkładka od Warki 8/10.Niedługo porównam z Hatsanem 80 stg. Już zamówiłem :D .Jakość lidera? koszmar, ale strzela narazie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

rob pisze:ale celność w miarę 20 m podkładka od Warki 8/10
Jak będziesz z tą skutecznością trafiał w 10gr na tym dystansie to wtedy będziesz mógł powiedzieć że
rob pisze:celność w miarę
bez obrazy
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Rysiu ! , ale przecie napisał że to "lider" :zdziwko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
harii
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: harii »

witam
ja też miałem lidera 44 za 90zł
wystrzelałem z tego około 5000 srutu i o dziwo nic złego się nie działo,
ale fakt spust masakra podczas sciągania oczy wyłażą z orbit
jesli chodzi o celność -do 20 metrów f tarcze da się trafić
dolny naciąg- paluchy mam wszystkie (przynajmniej tak mi się wydaje)
kultura strzału- dopóki nie miałem innej w ręku ok hehe
moc w granicach 14J (mierzone na chrono)
teraz jednak nie kupiłbym jej nawet za 10zł
ODPOWIEDZ