Obrazek

Korkociag śrutu

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

martiusx pisze:[...]No i po raz kolejny liczyłem, że jak pojawi się temat czoka w lufie, to ktos wyjaśni do czego on służy :lol: .
Ale jak zwykle złudna nadzieja :/ .
Do czego służy to nie wiem, ale za to jak działa to już tak.. 8)
I nie raz sobie sprawdzam jego działanie. :D
Z czokiem jest.. głośniej.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

@mroku11
Jeśli masz lufę kalibru 4,5 mm i będziesz chciał sam wykonać koronę to mam frez wielopiórowy z pilotem do koronowania, mogę udostępnić.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

mroku11 pozostaje tylko głębokie koronowanie z uprzednim rozwierceniem na precyzyjnej tokarce. Innej tanszej opcji nie widzę. I będzie po problemie i cacy :) Do dzieła!
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
mroku11
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mroku11 »

Koval pisze:@mroku11
Jeśli masz lufę kalibru 4,5 mm i będziesz chciał sam wykonać koronę to mam frez wielopiórowy z pilotem do koronowania, mogę udostępnić.

Pozdrawiam.
Robert
Dziekuje ale to jest 5,5
Kalibrgun cricket-Hawke SideWinder 30 tactical 6.5-20x42 SF
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

No i przytrafił mi się dzisiaj korkociąg, ale pomny dyskusji chciałem sprawdzić czy korkociąg ma wpływ na skupienie i okazuje się że nie ma. Zerowałem lunetkę to nie patrzcie że skupienie jest tak daleko od bullseye. Śruty pomimo korkociągu trafiały praktycznie w to samo miejsce. Okazało się że powodem korkociągu jest założona odwrotnie tulejka dystansująca tłumik.

Obrazek

A tutaj strzeliłem dla niedowiarków serię na celność 5 strzałów na 50 metrów gdy już zlikwidowałem korkociąg i ustawiłem lupkę. Skupienie w sumie takie samo jak z korkociągiem.




Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

Jesli masz korkociąg, to ma ono wpływ na skupienie, a raczej jego brak. Ale co ma jakaś tulejka dystansująca tłumik do powodu korkociągu? tego juz nie kumam.. :? A sądząc po tych fotkach skupień, to ten "korkociąg" masz tylko w wyobraźni.. :cisza: sorki
i nie widze tematu
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Tulejka dystansująca tłumik założona odwrotnie skosiła tłumik i śrut prawdopodobnie przelatywał niecentrycznie przez tłumik i powietrze przelatujące nierównomiernie dookoła śrutu powodowało jego wytrącanie z toru lotu. Jako że wszystkie strzały przelatywały przez tłumik z takim samym odchylaniem to korkociąg miał taką samą trajektorie.

Mam nadzieję że kiedyś sam zobaczysz jak wygląda korkociąg śrutu i przestaniesz szydzić z innych.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

absolutnie nie szydzę Brachu! :) Czepnąłem sie z tym korkociągiem, bo wg. mnie jest wyimaginowany.. sądząc po fotkach Twoich skupień!
są miodzio :)
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mam wrażenie, że korkociąg nie będzie psuł skupienia - mimo, że śrut będzie wirował, to zawsze tak samo. Trudne będzie opanowanie POI na konkretnym przedziale odległości - na 20m w prawo, na 30m w lewo, a na 40 za nisko, etc.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ