Obrazek

Ciasny montaż, co zrobić?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

Mamutowicz pisze:No to czyli że jak.. że konkluzja się nasuwa że Vortexa nie ma co qpować.. :hm:
Szkoda, bo wydawał się być fajną odmianą/alternatywą dla juz troszkę oklepanych Burków czy Delt..
Dzięki Wiecho za ten opis, na pewno się przyda.
Zwróć uwagę, że odniosłem się jedynie do tych aspektów opisu lunety, które związane są z problemem Wojtka.
Nie dyskwalifikuję lunety.
Jeśli ktoś nie przykłada wagi do opisanych ułomności, może dostrzec w tej lunecie wiele istotnych zalet.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No, ale jak się nie ma dymanometru w paluchach to można lupkę załatwić na amen..
A jak sam pisałeś na sprężynie to jednak trzeba lunetę doj..kręcić na maxa.. :)
Poza tym to brzęczenie chyba by mnie fqr..bardzo denerwowało. strasznie. :maruda:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:że konkluzja się nasuwa że Vortexa nie ma co qpować..
"Cuś " nie tak , mam Vortexa posadziłem go na montażu leupolda niskim , lakieru nie porysowałem , tubusu nie wgiąłem , luneta nie dzwoni , trzyma nastawy , natomiast faktem jest , że strzelam z PCP-e .
Jeżeli popatrzycie na listy startowe to przekonacie się , ze vortex stał się bardzo popularny właśnie wśród strzelców "sprężynowych " (i to w tańszej odmianie Crossfire czyli chińskiej ) i jakoś narzekających brak .
W mim odczuciu Vortex bije na łeb i szyję DOC-a , DOT-a i burka ( a miałem je wszystkie ) pod każdym względem , fakt nad lakierem się nie zastanawiałem .
Prawdopodobnie w przypadku Wojtka tak myślę , że montaż jest bublowaty a i w lunecie też coś siedzi . Zawsze koś ma pecha i na kogoś trafi jakaś niedoróbka .
Ale żeby aż tak . :lol:
Wojtek zapewniam Cię , że nie stałeś się obiektem kpin i innych takich tym bardziej , że to ja namówiłem Cię do zakupu tej lunety .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Zastanawiam się tylko, czy montaż podlega reklamacji, czy po prostu kupić rurke 1" z papierem ściernym i podszlifować

Nie czułem się, że jestem obiektem kpin, tylko trochę że było "a pier**li głupoty", a tu jednak coś w tym jest

Nie wiem co na to Cekaus, bo nie powiem, zostałem trochę zlany przez nich. W poprzednim temacie od razu uznali, że mój błąd. Na maila nie odpowiedzieli, i dopiero sam musiałem dzwonić, ai tak to nie wiele dało :/

Edit.
Wiesiek, w sumie źle Ci dziś powiedziałem, do rekreacji też lupa się przyda ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

swinka pisze: "a pier**li głupoty"
No nie , tak to nie pomyślałem "zgnietłeś" to "zgnietłeś " ale zdziwiłem się , że gnieciesz drugi raz . Osobiście nie lubię montaży SM i BKL niby dobre ale ja się nie znam , mam leżą w szufladzie .
Powtórzę nawet najlepszej firmie zdarzają się buble .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

A na czymbyś polecał posadzić tego Vortexa?
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yamrt pisze:
Mamutowicz pisze:że konkluzja się nasuwa że Vortexa nie ma co qpować..
"Cuś " nie tak , mam Vortexa posadziłem go na montażu leupolda niskim , lakieru nie porysowałem , tubusu nie wgiąłem , luneta nie dzwoni , trzyma nastawy , natomiast faktem jest , że strzelam z PCP-e .
Popieram kolegę. Jestem amatorem, lunetkę przykręcałem pierwszy raz, później musiałem coś podkładać i wielokrotnie odkręcałem. Nie zniszczyłem jej, nie ma wgnieceń itp. Może jedynie delikatny ślad po montażu.
Dodam, że lunetka siedzie na hatsanie 55 z cekausa. Nic nie zgrzyta, nic nie brzęczy. Pięknie ostrzy na mniej niż 10metrów.
ODPOWIEDZ