Obrazek

Vortex Crossfire czy Diamondback? A może DOT

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
studentig
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:43

Post autor: studentig »

witam Panowie!Mam pytanie do starych wyjadaczy,choc nie wiem czy pod własciwy temat jestem podpiety?...Jestem nowy więc prosze o wyrozumialosc.Od pewnego czasu zamierzam zakupic lunetę celowniczą i czytam wciąż o róznych modelach,parametrach itd.do tej pory strzelalem z otwartych przyrządów optycznych-a było to juz dawno temu- ale czas to powoli zmieniac.wyjechałem za granice i kupiłem sobie"z biegu"dwa rodzaje broni.Jedna tanszą Norinco jw 15 kal 22lr i drugą Savage 223 rem.Pod tą drugą na pewno będę kupował vortexa-to juz przesądzone!Problem tylko polega na dobraniu lupki pod ten mniejszy kaliber.Myslałem o lunecie Walther x6 AO choc nigdzie o niej nie piszą na forach i nie wiem czy az taka kiszka z niej czy co?Druga vortexa 2-7 i ostatnia delta opitcal(bodaj 3 lata gwarancji).Problem polega na tym ze te dwie ostatnie nie mają pierscienia paralaksy ale czy to jest problem?...Sam nie wiem bo zbytnio nie siedzę w temacie.Niby Walther ma pomimo zblizenia 6x wiec czy w tych obu pozostałych nie ma takiej potrzeby?,czy bład paralaksy nie istnieje w tamtych przypadkach,a moze przy takim marnym zoomie nie ma w ogóle potrzeby kupowania z mozliwoscią ustawienia paralaksy?Druga rzecz!Chciałbym probowac strzelac z 22li na 200-300m i mam nadzieje ze takie zblizenia w zupełnosci powinny wystarczyc.wiem ze to długi dystans ale nie chce strzelac do pudelka zapałek tylko cos w wielkosci zarysu człowieka.Będę wdzięczny za naprowadzenie!Pozdrawiam i dziękuję!
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

studentig pisze:wiem ze to długi dystans ale nie chce strzelac do pudelka zapałek tylko cos w wielkosci zarysu człowieka
:hm: nie podoba mi się to :!:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

sindbad pisze:nie podoba mi się to
Oj Darek , Tobie zaraz się nie podoba ale coś w tym jest :lol:
Kolego studentig my tutaj tylko wiatami strzelamy i to na bliskie odległości no bo jak daleko taki wiater poleci ? zaraz zatrzyma się w kalesonach .
Kolego nie to forum :!:
Grupa "Beaver"
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

sindbad pisze:
studentig pisze:wiem ze to długi dystans ale nie chce strzelac do pudelka zapałek tylko cos w wielkosci zarysu człowieka
:hm: nie podoba mi się to :!:
.22lr i .223 to broń palna i to normalne, że strzela się do tarczy NT-23P "żołnierz" czy z pistoletu bocznego/centralnego zapłonu do tarczy "francuza".

Kup sobie celownik z regulacją obiektywu np vortex 4-12x40 czy delta 4-16x42.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

yaro pisze:że strzela się do tarczy NT-23P "żołnierz"
Gdy byłem w armii mówiono na tą tarczę "popiersie" ;)
na strzelnicy komenda brzmiała" do popiersia, celownik 3,pojedyńczym - ognia!
Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 21:40 przez sindbad, łącznie zmieniany 1 raz.
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

sindbad pisze:mówiono na tą tarczę "popiersie"
A u mnie wzorcowo "figura bojowa 23p" :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Tak informacyjnie :)

Kolba uznała reklamację, więc duży punkt dla nich. Nie dostałem nowej lupy, ale została naprawiona. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, ale jak wcześniej było słychać brzdęk jak się uderzyło paznokciem w lunetę, teraz tego nie słychać. Jak przestrzelę karabinek to na 100% napisze jak było. Mam nadzieje, że wgniecenia nie wpłyną na strzelanie, choć coś czytałęm, że powinno być ok.

Nie wiem, czy montaż jest wadliwy, na DOCu dalej wchodzi lekko z wciskiem, ale na wgniecionym VOrtexie lata luzem ;) Dokręciłem dłuższym imbusem, a potem delikatnie po ok 1/4 obrotu dociągnąłem :)

Reklamacja trwała prawie 1,5miesiąca, ale podejrzewam, że do USA wysyłali. Zwrotnie dostałem bardziej uszkodzone pudełko i brak foliowej obwolutki :( ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Czyli wgnieceń nie naprawili? Czyli hasło reklamowe

Kod: Zaznacz cały

Dożywotnia gwarancja* - jeśli [b]cokolwiek [/b]stanie się z  lunetą - firma Vortex naprawi ją lub wymieni na nową.
średnio jest prawdziwe, czy nie "reklamowałeś" też wgnieceń?
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Nie reklamowałem wgnieceń, tylko brzęczenie lunety. :) Ale obawiam się, że wgnieceń by nie naprawili

edit.
Ze strony Vortexa
The VIP warranty does not cover loss, theft or deliberate damage to the product.

Czyli wgniecenia mogą naprawić lub uznać za celowe uszkodzenie :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Wgniecenie to oczywista wina zgniatacza a nie producenta celownika. To nie ubezpieczenie AC gdzie nawet jak w coś walniemy to nam "coś" zwrócą. :D
Jeżeli zgniecenie było duże to firma miała prawo w ogóle odmówić naprawy bo tuba erektora zwykle jest bardzo blisko ścian tubusa i można zablokować działanie celownika.
Więcej przestrzeni jest tylko w celownikach taktycznych z dużym zakresem regulacji ale to by dotyczyło ewentualnie serii Vortex Razor HD, chociaż obstawiam że tej serii to żadnymi pierścieniami by się nie zgniotło (nawet celowo).

Słyszałem o przypadku kiedy Nikon w USA dał nowy celownik po tym jak się karabin przewrócił i celownik się złamał ale to dla budowania wizerunku firmy.
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Dokładnie. Na zagranicznych forach pojawiają się informacje, że Vortexy nie są aż tak chętnie wymieniane :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

swinka pisze:Dokładnie. Na zagranicznych forach pojawiają się informacje, że Vortexy nie są aż tak chętnie wymieniane :)
Wgniecenie jest ewidentnym uszkodzeniem mechanicznym z winy użytkownika i nie wyobrażam sobie żeby firma miała takie coś uwzględniać. Jak zalejesz laptopa lub zbijesz w nim matrycę to też zechcesz naprawy gwarancyjnej ?

Załóżmy że sprzedałeś komuś celownik, po czym ten ktoś go połamał bo woził karabin w bagażniku luzem. Przychodzi do Ciebie i mówi: oddawaj kasę i zabieraj tego złoma, co wtedy zrobisz?
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Ale przecież ja tu nie mam pretensji, że mi nie wymienili celownika :O Jestem zadowolony że w ogóle naprawili
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Przez ten temat podkusiło mnie grzebać w Vortexach i już mi wpadł w oko taki maluch 2-8x32 z SF od 20 jardów. A już myślałem że mi nałóg zmieniania celowników minął....
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

yaro pisze:podkusiło mnie grzebać w Vortexach
No i fajnie wygrzebałeś ale w żadnym sklepie krajowym nie kupisz .
Grupa "Beaver"
ODPOWIEDZ