Obrazek

Vortex Crossfire czy Diamondback? A może DOT

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Albo ta lunetka taka słaba, albo troszkę za mocno przykręciłeś. Ja mam ten montaż i było już na nim kilka optyk. Wszystkie przeżyły. Ale to wcale nie musi być przyczyną tej usterki...
Poczekaj spokojnie na odpowiedź sklepu. Możę sprzedawca nie będzie szukał haków na odrzucenie reklamacji.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Może za mocno,ale z zasadą na krzyż i potem aż się imbus lekko ugnie. Ogólnie to na 99% problem jest w pokrętle od AO bo jak pisalem powyżej 25y już nie brzęczy.
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jaro pisze:Albo ta lunetka taka słaba
Jakoś innym nie padła :!:
Jaro pisze:albo troszkę za mocno przykręciłeś.
I to może być to .
Z reklamacją nie ma problemu wymieniają na nawą . Osobiście nie słyszałem żeby komuś się "rozsypała " .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Nieno, ona super trzymała zero, ale to brzęczenie było masakra. Dziwi mnie, że mogłem przesadzić z siłą, bo tak jak pisałem, DOC wiele razy zakładałem i nie ma śladu na nim.

O tym brzęczeniu nie jestem jedyny
http://www.network54.com/Forum/184474/t ... back+scope...........
Gość tam jakoś to naprawił, ale fota nie działa. JA skoro mam gwarancje nic nie będę kręcił :)


Gdzieś jeszcze widziałem też na zagranicznym forum jak komuś brzęczała i mu wymienili.
Mam nadzieje że ten tubus nie zdyskwalifikuje mnie, choć tak jak piszę, to ewidentna wina pokrętła AO :)

Fotki poglądowe :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jak dobrze czytam to masz montaż delty ? a to co widzę to wgniecenie a nie "klej " czy inne mazidło którym nasączone wkładki w montażu ?
Jak" wgnietłeś " to gratuluję siły w paluchach :lol: , poważnie nie wiem jak ustosunkuje się to tego faktu importer . Mam nadzieję , ze poinformujesz nas o dalszym ciągu tej historii .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Dlatego polecam DOTa wbrew temu co mówi mildot. Wolę sprawdzone rzeczy i sprawdzony serwis gwarancyjny. Poza tym nowa seria Dotów jest jeszcze lepsza optycznie.
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

yamrt pisze:Jak dobrze czytam to masz montaż delty ? a to co widzę to wgniecenie a nie "klej " czy inne mazidło którym nasączone wkładki w montażu ?
Jak" wgnietłeś " to gratuluję siły w paluchach :lol: , poważnie nie wiem jak ustosunkuje się to tego faktu importer . Mam nadzieję , ze poinformujesz nas o dalszym ciągu tej historii .
Nie nie, miałem stary montaż delty i DOCa i luneta nienaruszona.
Tutaj montowałem pierwszy raz na nowym Sportsmatchu OP25C. Masakra :/
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

swinka pisze: Masakra
... owszem masakra ... z Twoim sposobem montowania .. zresztą doskonale się tym pochwaliłeś na beżowym :lol:

Polecam temat z tutejszego podwórka :!: ... na przyszłość ... http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=11246
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

No tak, ale ja sobie tego sposobu montowania nie wymyśliłem tylko wziąłem stąd
http://www.guns.com.pl/optyka2_a.html
To raz. Dwa to to, że dziwnie na montażu PP i Delty montując tą sama siłą nie ma śladu na lunetach.
Po trzecie, tam w temacie aż wygiął się montaż, a u mnie wygląda ok, bo przykręcałem równomiernie.

Nie mówię, że to nie moja wina, ale cholerka, to jaki jest dobry sposób by dokręcić lupę na sprężynowej wiatrówce, nie mając klucza/śrubokręta dynamometrycznego?

Najbardziej zdziwiło mnie właśnie to, że gdybym montował lunetę po raz pierwszy, to rozumiem, błąd początkującego. No ale wiele razy zakładałem i montowałem PointPrecision na montażu PP, i DOCa na montażu delty i nie było takich jaj. Stąd mnie to najbardziej zdziwiło

Uważam, że mój problem ma się nijak do tego z linka, bo tam kolega przyznał, że nie dokręcał na krzyż.
Ja dokręcałem po troszku na krzyż, aż uzyskałem opór i sprężynował lekko imbus... Ale teraz to już nie wiem jak montować, skoro metoda z mojego linka i pojawiająca się na forach może jednak zaszkodzić :/


Btw. Co ciekawe i u mnie, i tam pojawia się montaż Sportsmatch :/ Jedyne co mi się nasuwa, to że Sportsmatch daje tak twarde imbusy, że się nieodginaną za szybko...
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Dlatego ja jak dokręcam to tylko do lekkiego oporu i następna śrubka i znowu opór i następna itd. aż do momentu w którym żadna śruba już nie drgnie i luneta zawsze siedzi jak zabetonowana i nigdy nawet śladu na lunecie nie miałem.
Nigdy żeby mi klucz sprężynował bo przecież to już jest przeciąganie śrub wtedy i efekty widać jak wyżej.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

A ja dokręcam dłuższym ramieniem imbusa trzymając za krótsze. Luneta się nie zagina i nie przesuwa.
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

No i też zależy jakiej długości masz to dłuższe ramię w tym kluczyku bo jak dokręcałeś do przegięcia kluczem 5 o długości ramienia 80mm to rany julek...
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Ja kupiłem Crossfire, jest to moja pierwsza lunetka i złego słowa powiedzieć nie mogę. Z dokręcaniem problemów nie mam (montaż leapersa, więc może za słaby?), obraz ładny, nic nie trzeszczy, nic nie zgrzyta.

a Vortex chwali się, że gwarancja jest dożywotnia na wszystko poza celowym zniszczeniem, więc nie powinno być problemów z naprawą.
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Na DOC z montażem Delty śladów nie było bo te montaze mają wkładki z materiału. A SM nie mają i trzeba uważać. Poza tym ślad po montażu dopoki nie jest to wgniecenie to normalny ślad eksploatacji.

Nie panikuj tylko dzwoń do Kolby. To poważna forma i jaj sobie nie robią. Przyślą po lunetę kuriera tak że nawet za przesyłkę nie zapłacisz.

O Vortexa też bądź spokojny. Dostaniesz najprawdopodobniej nową i po krzyku.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

W montazu delty nie było okładzin bo sam je wyjąłem. Do tego tutaj jest wgniecenie :/

Kolba nie wysyła kuriera, bo jak dzwoniłem to kazali odesłać. Dziś wysłałem GLSem, w środę powinni mieć
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
ODPOWIEDZ