Obrazek

Nowy jako strzelec i nowy sprzęt

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Co do śrutu - ja po ucywilizowaniu Summita przez Senia, używałem z powodzeniem Crosman domed 7,9 gr. Latał bardzo ładnie...a do demolki super był Exact Heavy. ;)

A jeśli chodzi o tę Dankę...wstrzymaj konie... :hm: Za taką kasę są dostępne bardziej sprawdzone karabinki. Swego czasu sporo było na ten temat na beżowym.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Wisior pisze:Willson, jesteś ciekawym człowiekiem. Chętnie poznam cię osobiście, dlatego przypominam o spotkani w Górze 16.02. :)
Kupiłeś trzy średniej jakości karabinki (berettę pomijam, bo to fajny sprzęt do rozrywki). Teraz chcesz "postawić wisienkę na torcie". Piękną. Ta Diana, to najładniejsze pcp, jakie widziałem. Ale zastanowiłeś się, dlaczego nikt jej nie używa? A jeden z dystrybutorów, zamiast polecać swój towar, opisuje wady karabinka i zniechęca do zakupu? Poczytaj, pomyśl i zdecyduj. Ucz się na błędach
No właśnie, nikt z forum (jak czytałem ) jej nie ma. Dziwne?? :hm: a może z nią coś nie tak. Ale opis techniczny zachęca :bobas:

Co do spotkania w Górze - bardzo daleko - ale na pewno kiedyś zawitam. Wisior uważam że ty i kilku kolegów z forum też jesteście ciekawymi ludźmi z którymi chętnie się konwersuje. Np z Sorbim wymieniliśmy już telefony a rozmowa z nim bardzo mi pomogła przy pierwszej konserwacji summita. Szkoda że nie ma żadnych spotkań w Wielkopolsce gdzieś w okolicach Kalisza, ale z tego co się rozglądam to w moim rejonie mało strzelnic :/

[ Dodano: Sob 01 Lut, 2014 13:05 ]
willson pisze:
Gudyn pisze:Szkoda oranżady (szczególnie czerwonej) :D
Trochę chyba "dojechaliście" willsonowi, dlatego zasmutał, ja też bym się nieco obruszył :P Fajnie wiedzieć, że takie inne śruty (mniej popularne) średnio latają na Summicie, nie będe musiał ich testować. Za to ja przetestuję Ultra Mag i Exacta i powiem czy fajne czy nie :) Nareszcie znalazł się ktoś z Summitem, kto pisze coś więcej i bardzo przydatne rzeczy :spoko:
Witam. dziś zamówiłem kolejne porcje śrutu:
- Śrut JSB Exact 4,5 mm Monster 400 szt,
- Śrut H&N Silver Point 4,5 mm 500 szt. ,
- Śrut JSB Exact Rapid Speed 4,52 mm 500 szt. ,
- Śrut Crosman Silver Eagle Hollow Point 4,5 mm ,
- Śrut Gamo PBA Bullet 4,5 mm 125 szt.,
Jak dojdą to przetestuje i napisze jak latają w summicie, benjaminie i hammerli.
No i tak:
- Śrut JSB Exact 4,5 mm Monster 400 szt, - jak barracuda super na 40 m bardzo celny,
- Śrut JSB Exact Rapid Speed 4,52 mm 500 szt. , do 15 m celny potem sito,
- Śrut Crosman Silver Eagle Hollow Point 4,5 mm , tjw. bardzo szybki = no i głośny przy strzale,
- Śrut Gamo PBA Bullet 4,5 mm 125 szt., no coments,

małe podsumowanie: testowane na Benjamin NPS i Summit - tym karabinkom odpowiada cięższy śrut od 9 do 14 grani. Lżejsze jak na razie mało celne.
Ps. Przy strzałach żadnych mocniejszych kopów oraz szczęku sprężyn (cięższe śruty)

Ps2. Butelki na 50 m (grube gin seagrams lemonka) bez szans (monster) a śrut w desce cały zagłębiony.
Musze kupić inne :D

[ Dodano: Sob 01 Lut, 2014 13:12 ]
Wisior pisze:Willson, jesteś ciekawym człowiekiem. Chętnie poznam cię osobiście, dlatego przypominam o spotkani w Górze 16.02. :)
Kupiłeś trzy średniej jakości karabinki (berettę pomijam, bo to fajny sprzęt do rozrywki). Teraz chcesz "postawić wisienkę na torcie". Piękną. Ta Diana, to najładniejsze pcp, jakie widziałem. Ale zastanowiłeś się, dlaczego nikt jej nie używa? A jeden z dystrybutorów, zamiast polecać swój towar, opisuje wady karabinka i zniechęca do zakupu? Poczytaj, pomyśl i zdecyduj. Ucz się na błędach
A i wreszcie ktoś stwierdził że są to karabinki ze średniej półki, bo faktycznie opisy na niektórych forach z roku 2008 i 2009 mijają się z rzeczywistością. Może faktycznie czas wrócić do tych "zapomnianych i przekreślonych" karabinków. Macie przykład po mnie - jak na razie nie żałuje ani jednej wydanej złotówki.
Ps. Stolarz już robi mi mebelek na ścianę dla nich, jak zrobi wyśle wam zdjęcia. :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

willson pisze:gdzieś w okolicach Kalisza, ale z tego co się rozglądam to w moim rejonie mało strzelnic :/
Jedna jest na podwórku Yamrta ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ten model Diany jest wart grzechu ;) Jeśli go kupisz to czekam na opis. Cena w okolicach sprawdzonego HW100, ale osada znacznie ładniejsza.

[ Dodano: Sob 01 Lut, 2014 16:00 ]
willson pisze:No właśnie, nikt z forum (jak czytałem ) jej nie ma. Dziwne?? :hm:
Tak se myślę, że czas na zmiany... W poniedziałek tam zadzwonię i może jeden wezmę... :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jaro pisze:W poniedziałek tam zadzwonię i może jeden wezmę
Dobra przekonałeś mnie negocjuj cenę za dwa możne będzie taniej ?
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

yamrt pisze:Dobra przekonałeś mnie negocjuj cenę
Ty TX-a miałeś "negocjować" ! :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qbuś pisze:TX-a miałeś "negocjować"
Wisior mi pożyczy a czynsz dzierżawny przekażę na szczytny cel . Edukację Jara . :!: :PP
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

yamrt pisze:Dobra przekonałeś mnie negocjuj cenę za dwa możne będzie taniej ?
Ok, może się jeszcze ktoś dołączy to będzie taniej ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jaro pisze:
yamrt pisze:Dobra przekonałeś mnie negocjuj cenę za dwa możne będzie taniej ?
Ok, może się jeszcze ktoś dołączy to będzie taniej ;)
A "główny" zainteresowany Willson ??? :hm:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Zadzwoniłem do sklepu. Można sobie spokojnie wytargować rabat. Nawet się umowiłem na jutro w Będzinie. Potem jednak, pchnięty doświadczeniem zakupów experymentalnego sprzętu przewertowałem troszkę fora nasze i niemieckie. Polecam opinię Andrzeja Kliszewskiego: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=771 ... c&start=75
Ja tym samym rezygnuję z takiego sprzętu...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

Wilson może napisz dlaczego właśnie TA Diana???
Bo za te pieniądze można kupić ho ho ho i nie mieć wątpliwości czy to plastik czy nie, ani takich czy za rok czy dwa znajdziesz na to kupca - chyba, że to dla Ciebie nie problem.

matjas
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Właśnie o tekście Andrzeja pisałem wcześniej. Co z tego, że karabinek piękny (chociaż pecep), skoro ma tyle wad. Mimo wszystko mnie kusi :hihi: Jak zacznę korzystać z butli, to sobie takiego sprawię (jeśli, za kilkadziesiąt lat będą jeszcze dostępne) ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jaro pisze:Ja tym samym rezygnuję z takiego sprzętu.
No to zostaję sam będę wielkim eksperymentatorem . Tylko 16 02 nie proście mnie żebym wam dał strzelić .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Pożyjemy, zobaczymy :PP
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

yamrt pisze:Tylko 16 02 nie proście mnie żebym wam dał strzelić
Nawet "kijem przez szmatę" nie chcę tego (karabinka ? ) dotykać, nie mówiąc o strzelaniu z "tego". Protezy też nie dałeś dotknąć i co zgniła :PP .
Jak byś miał porządną wiatrówkę ze sprężyną to co innego, na pewno każdy by chciał "pyknąć" obejrzeć, itp...a tak znowu sam sobie będziesz się cieszył z "mania" a nie z ftrafiania 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ