Obrazek

HW 97KT czy TX200HC

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
AndyOO
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2013, 8:50
Lokalizacja: KRGS - Kielce

Post autor: AndyOO »

Wisior pisze:AndyOO napisał/a:
Miałem oba modele KT drewno i plastikowy

Ten plastikowy leży teraz u mnie :D Gdybym miał go zamienić na inny karabinek, to tylko na tego drewnianego ;)
Mam nadzieję, że wyprowadzasz go czasem na spacer, a co do zamiany na drewno, to musiałbyś zdjąć lakier i olejować, bo w lakierku, latem, kiedy rączki się spocą, to na lakierku się ślizgają, a na plastiku dużo mniej :!:
Sorry, szymbor, za spamowanie w Twoim wątku ;)
yamrt pisze:... Dobra ponieważ miałem okazję strzelać z oby dwóch tych karabinków powiem wprost Hw w moim odczuciu to wielki ciężki kloc a TX Hc jest fajną składną zabawką ...
Nie chciałbym skłamać, ale HW w polimerze wcale nie jest cięższe od HCeka, według moich odczuć :hm:
A i tak, dość często użytkownicy HC montują tłumik i już po filigranowości :!:
KT :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

AndyOO pisze: Mam nadzieję, że wyprowadzasz go czasem na spacer, a co do zamiany na drewno, to musiałbyś zdjąć lakier i olejować, bo w lakierku, latem, kiedy rączki się spocą, to na lakierku się ślizgają, a na plastiku dużo mniej :!:
Źle się wyraziłem. "Twoja była" zostanie u mnie już na zawsze, ale chętnie bym sobie dokupił podobną w drewnie ;)
AndyOO pisze: Nie chciałbym skłamać, ale HW w polimerze wcale nie jest cięższe od HCeka, według moich odczuć :hm::
Według mnie HW wydaje się cięższy, niż jest naprawdę. Kwestia wyważenia. Dla mnie to zaleta i dodatkowy plus w porównaniu do tx

Między innymi dlatego twierdzę, że przed zakupem karabinka trzeba go wypróbować
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A.. ja się też wetnę w temat.. a co.. :)
Polimery, thumbhole, oleje, HC, WC.. Tłumiki.. qrde.. opcji i możliwości tyle, że się słabo robi i jakby komuś trzeba było faktycznie doradzić to by sie człowiek za początku zakręcił jak domek ślimaka..

Generalnie obydwa karabinki są tak samo celne, zasadę działania mają taką samą .. chodzi mi o dźwignę naciągu pod lufą, i budowę systemu.. No, może HW jest troszkę trudniejszy w rozbiórce.. ale ile razy na tydzień rozbiera się karabinek.. :?:

Co do różnic.. są inaczej wyważone, mają inaczej wyprofilowane chwyty, inne baki, AA nie mają wersji thumbhole i polimer ( na szczęście) .. a HW nie maja orzeszka..

Jak chłopaki piszą - trzeba postrzelać z obu.. nie 10, 20 razy, ale choć z pół paczki wypruć żeby sobie swoje zdanie wyrobić..
A moje zdanie jest takie, że najfajniejszy i tak jest mój TX.. ale najcelniej mi się strzela z pożyczonych .. :hihi:.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
AndyOO
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2013, 8:50
Lokalizacja: KRGS - Kielce

Post autor: AndyOO »

To i ja pociągnę dalej, Piotrek z TXów, to mój był najfajnieszy :!: ale musiał zmienić właściciela, bo ostatnio mam trochę mniej sił do jego naciągania. Natomiast, jakbym miał HaWajkę, co ją Marcin, drogą kupna, po mnie odziedziczył, to chyba bym drugi raz nie sprzedał, bo naciąga się toto jak 4,5 w limicie niemieckim, małym paluszkiem ;)
KT :D
Awatar użytkownika
szymbor
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2013, 13:34
Lokalizacja: Jastrzębie-zdrój

Post autor: szymbor »

Dzięki za odzew,no trochę mi pomogliście ,ale jeszcze muszę doczytać ten temat na iweb co kolega podał w pierwszej odpowiedzi .HW w polimerze na pewno nie , bo mam benjamina w polimerze i jakoś tak znudził mi się plastik . TX jest trochę drogi , a kaska się liczy , jak by nie było.Pro Sporta też miałem w ręku , również piękny [tylko jeszcze droższy]. Postrzelać z nich nie mogłem , bo oglądałem je w sklepie M...w Katowicach [u mnie w Jastrzębiu ani w okolicy nie ma żadnego sklepu z takimi rzeczami]. Na razie jestem za HW , może w przyszłości padnie na TX-a.

PS. Może ktoś jest zainteresowany kupnem Crosmana Benjamina NP
Crosman-Benjamin Trail NP 4,5 mm
Walther CP99 Compact,
HW-97 osada custom
Awatar użytkownika
AndyOO
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2013, 8:50
Lokalizacja: KRGS - Kielce

Post autor: AndyOO »

szymbor pisze:...HW w polimerze na pewno nie , bo mam benjamina w polimerze i jakoś tak znudził mi się plastik ...
Nie wiem jaki polimer jest w benjaminie, więc misiał nie będę, ale ja świadomie wybrałem w HW polimer i się nie zawiodłem, parę deko mniej niż w drewnie, bezproblemowe użytkowanie, nic nie trzeba wygłuszać i w moim przypadku, nie trzeba było dociążać. Polimer w HW jest po prostu super i ma tę przewagę nad lakierowanym drewnem, jak już wcześniej pisałem, spocone łapki mniej się na nim ślizgają 8)

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, a tu masz nówkę HW z pobytem u hogana, ża cenę używanego, dobrze utrzymanego i także tuningowanego TXa :)

Ale oczywiście, to Tobie ma pasować, nie mi :!: :!:
KT :D
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Należy tutaj wspomnieć jeszcze o wydajności energetycznej tych dwóch, jakże podobnych do siebie, konstrukcji. 7, 5 julowa sprężyna z HW da w karabinkach AA 16 J. Ale to tak jako ciekawosta.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

tomaschek30 pisze:Należy tutaj wspomnieć jeszcze o wydajności energetycznej tych dwóch, jakże podobnych do siebie, konstrukcji. 7, 5 julowa sprężyna z HW da w karabinkach AA 16 J. Ale to tak jako ciekawosta.
Jeszcze jedna ciekawostka:
Ostatnio rozbierałem swój karabinek .. Miałem nie rozbierać bo był po "ultracji" ale ciekawość.. i chęć zajrzenia do spustu sprawiły że zabawiłem się w profana..
Odkręciłem osadę, wziąłem 10tke do ręki, oparłem TXa lufą o blat i z całej siły się zaparłem o moduł spustowy żeby mi przy odkręceniu śrubki nie wyp..ł przez dach garażu..
Qrde, nie mogłem tej śruby ruszyć.. więc zaparłem się mocniej.. i dalej nic..
Myślę, myślę.. No qźwa przecież napięcie wstępne nie może być aż takie duże..
Ok.. to jeszcze raz.. bez naciskania..
Poszło.. palcyma.. :zdziwko:
Mam 240m/s na exact4,52.. a napięcie wstępne.. .. ze 2mm :!:

Nie wiem co tam porobili i jaką sprężynę wsadzili, ale jest tak super, że się na nic innego nie zamienię choćby dopłacali.
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Tra la la... :lol: Posmotrim - uwidim. ;)
Poza tym i tak strzelasz lepiej z pożyczonych. :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Mamutowicz pisze:Miałem nie rozbierać bo był po "ultracji"
... miałeś nie rozbierać :maruda:
Mamutowicz pisze: ale ciekawość.
... jak baba ... :hihi:
Mamutowicz pisze:Nie wiem co tam porobili i jaką sprężynę wsadzili,
... a to jakaś sprężyna tam była ??? :hm:
Mamutowicz pisze:ale jest tak super, że się na nic innego nie zamienię choćby dopłacali.
... :king: ....
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
ODPOWIEDZ