Obrazek

Mały test Crosman Pointed

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Mały test Crosman Pointed

Post autor: Koval »

Witam.
Kupiłem Crosmana Pointed po przeczytaniu dość przychylnych komentarzy na jego temat i stwierdzam ,że nie odbiegają one od rzeczywistości. To jest dość dobry śrut jakościowo ,a biorąc pod uwagę jego cenę powiedziałbym ,że więcej jak dobry. Porównując do Tomitex-a jest to lepsza alternatywa wśród tanich śrutów. Moja dianka bardzo go "polubiła".
Test z "marszu" - Diana 60 na 28m (tylko tyle można w piwnicy) ,strzałów 15 ,pozycja stojąca ,celownik o którym będzie poniżej:
Obrazek

No ,a teraz o samym celowniku. Kupiłem takie oto ustrojstwo produkcji radzieckiej ,nie wiem szczerze jakie ma powiększenia bo nie jest nigdzie napisane ,ale przypuszczam ,że 4-6x. Średnica soczewki obiektywu 30mm ,a okularu 40mm:
Obrazek
Krzyż:
Obrazek

Mariusz (stworek5) już spotkał się z czymś takim ,taki sam miał kiedyś Cypis i Wemar. To zresztą już drugi mój taki celownik ,niestety pierwszy kupiłem w opłakanym stanie i próby naprawy doprowadziły go do jeszcze gorszego stanu :D ,ten po reanimacji regulacji szkiełka z siatką (wymiana na inne śruby M3x0,35 zamiast M2,5) spisuje się znakomicie.
Pozdrawiam.
Robert
Ostatnio zmieniony 13 sty 2007, 23:24 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Fajnie :] Dziurki wyglądaja ciekawie :D
Jeśli jest on tańszy niż Tomitex to ile kosztuje paczuszka i ile śrucin (Ty kupiłeś)? :]
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Kupiłem na allegro ,radecek zdaje się też :) :
http://www.allegro.pl/item155129012_sru ... _hit_.html
Dziurki ładnie wygladają bo tarcza przyklejona była do betonowej ściany.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Mam dwie paczki tego śrutu i tak sie właśnie zastanawiam na jakie odległości będzie dobry. Ktoś może wie ile on waży?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w harym ten śrut latał mi ok, w Gamo niestety już nie, wchodzi zbyt lekko w lufę i niestety sieje. Co do lupki to miałem taką, wytrzymałe ustrojstwo ale szkła dość ciemne, gdyby nie ta wada byłoby ok, moja miała obiektyw 30mm przy okularze 53mm, powiękrzenie 4 x 8 , made in Ukraine, krzyż identyczny :)

Obrazek

Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Według producenta waży 7,9gr ,ważyłem sam ma 510mg czyli raczej się zgadza.
Dla przypomnienia:
Gran (gr.) - jednostka masy obecnie stosowana w krajach anglosaskich.
1gr = 1/7000 lb = 0,06479891 g

Fotka śrutu:
Obrazek

Śrut oczywiście sprawdził się w mojej dianie co nie znaczy ,że wszystkie karabinki go polubią. Może pokuszę się o test na innych moich "sprzętach".

Mariusz według mnie jak na soczewkę obiektywu 30mm to obraz właśnie jest dość jasny. W naszej piwnicy jest oświetlenie 110V (to tak na wszelki wypadek aby nikt nie połasił się na kradzież prądu) jak to bywa ze względu na brak żarówek na 130V zamontowane są na 220V. To daje wam "obraz" jak słabe jest oświetlenie. A ten celownik świetnie sobie radzi przy tym oświetleniu ,obraz jest ostry i wcale nie jest zbyt ciemny.
Ale jak dla mnie największą zaletą oprócz dobrej ostrości jest ten krzyż.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Koval pisze:Kupiłem na allegro ,radecek zdaje się też
:) Crosman Pointed dobry śrut do strzelania tarczowego i rekreacji. Strzelałem z wolnej reki do pojemnika po dezodorancie w odległości 35 m zawieszonego na gałęzi. Pojemnik trafiany za każdym razem. Śrut przelatywał przez obie ścianki. Poza tym dobrze ładuje się do portu lufy.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Ten sam w wersji 5,5. Leci tam gdzie ja chcę, dobrze wchodzi do lufy, ale czy ten ołów nie jest zbyt twardy?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
jigt pisze:Ten sam w wersji 5,5. Leci tam gdzie ja chcę, dobrze wchodzi do lufy, ale czy ten ołów nie jest zbyt twardy?
Wzrokowo też miałem takie wrażenie ,ale bez problemu kroiłem go nożykiem. Porównywałem do Tomitex'a nie widzę większej różnicy w twardości.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

strzelałem tym śrutem HFT i nie jest zły, myśle z exactem może konkurować.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, z AA S400 ma niewiele gorsze skupienie na 50m, szkoda ze sieje z mojej lufy bo jest w przystępnych pieniążkach :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Zwłaszcza że cena exacta idzie w góre i będzie szła.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
artii1974
Posty: 40
Rejestracja: 04 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: artii1974 »

testowałem ten śrucik i opisywałem wyniki:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... c&start=15

a dziś kupiłem kolejne 2 paczki :)
http://www.allegro.pl/item160856192_sru ... _hit_.html

poczekamy postrzelamy ;)

pozdrawiam
Artur
HATSAN 80S + tuning by HOGAN :) z tłumikiem + LEAPERS 3-9X40 1’’ MIL-DOT :) , Crosman 1077 + poskręcane TESKO 3-9X40 (dawno wrócił z reklamacji, ale może służyć do produkcji sitek) ;( i pożyczony LOV-21 + 4x20 DIANA
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Ja kupuje go w markecie(brico) :P Kosztuje tam 12 zł bez gorszy.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
chudy150
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chudy150 »

Może odnowię trochę temat.
W moim S410 pointed lata w miarę dobrze, ale po zakupie nowego opakowania dwa tygodnie temu stwierdziłem jakieś pogorszenie celności.
Na początku nie wiedziałem o co chodzi, ale połapałem się że do nowej paczki wsypałem około 150szt starszego crosmana.
Kiedyś nie było różnicy, ale pod czas ładowania dopatrzyłem się że nowy pointed jest bardziej wydrążony w środku i bardziej mięki.
Gdy zerowałem lunetę, do momentu kiedy się nie kapnąłem o co chodzi trochę mnie te odskoki wkurzały.
Po otwarciu nowej paczki jest raczej ok. Z tym że jakby śrut jest mniej dewastujący.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2009, 23:58 przez chudy150, łącznie zmieniany 1 raz.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
ODPOWIEDZ