Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: dArOo »

masa pisze: 02 cze 2022, 12:37 Z oryginalnie wymienionych tylko HW57. Resztą szkoda sobie zawracać głowę.
Diana 52/54 tak jak pisał Roman. Diana 460 to armata do polowań.
Tylko wyczytałem iż w tym modelu kontrowersje budzi port ładowania.. i już mam totalny mętlik co robić :glupek:
A możecie mi powiedzieć czy Weihrauch HW 97 BLACK LINE STL to jest zrobiony z nierdzewki?? czy to zwykła stal??
Takie trochę laickie pytanie :gwizd:
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

Jeśli już doszliśmy do HW97 to z tego limitu 2tys. robi się 3... ;-) Ale oczywiście Weihrauch jest lepszy.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: dArOo »

Urko pisze: 02 cze 2022, 13:15 Jeśli już doszliśmy do HW97 to z tego limitu 2tys. robi się 3... ;-) Ale oczywiście Weihrauch jest lepszy.
Jakoś przeboleje te 700zł.... więcej jeśli tylko będzie warto ;)
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

No to się może zastanów czy na pewno 97 czy może lżejszy i tańszy 57?
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

dArOo pisze: 02 cze 2022, 13:04
A możecie mi powiedzieć czy Weihrauch HW 97 BLACK LINE STL to jest zrobiony z nierdzewki?? czy to zwykła stal??
Takie trochę laickie pytanie :gwizd:
Gdzieś wyczytałem,że to pokrywane jest niklem.
Na 97 najmniej stracisz a z używania będziesz zadowolony.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: dArOo »

rokasa58 pisze: 02 cze 2022, 14:56
dArOo pisze: 02 cze 2022, 13:04
A możecie mi powiedzieć czy Weihrauch HW 97 BLACK LINE STL to jest zrobiony z nierdzewki?? czy to zwykła stal??
Takie trochę laickie pytanie :gwizd:
Gdzieś wyczytałem,że to pokrywane jest niklem.
Na 97 najmniej stracisz a z używania będziesz zadowolony.
Na YT mówia że jest to stainless steel, a nie ma nikogo kto ma ta wersję?? jeśli chodzi o HW57 to jak to jest z tym portem ładowanie, faktycznie jest wadliwy czy to jakieś wymysły co nie których uzytkowników
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

A budżet na lunetę z montażem jest??? Bo jak HW97 (zdecydowanie najlepszy wybór z tego, co było na tapecie), to luneta musi być, bo te karabinki nie mają otwartych.
Co do STL też stawiam na pokrycie niklem. Fajny wygląd, ale przy ograniczonym budżecie to tylko niepotrzebna fanaberia.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

HW 97 Black Line-STL W sklepach piszą różne rzeczy, ale na stronie producenta jest wyraźnie napisane: "stainless-look" - czyli jasne jest, że to tylko taki wygląd! ;)
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: dArOo »

masa pisze: 02 cze 2022, 16:47 A budżet na lunetę z montażem jest??? Bo jak HW97 (zdecydowanie najlepszy wybór z tego, co było na tapecie), to luneta musi być, bo te karabinki nie mają otwartych.
Co do STL też stawiam na pokrycie niklem. Fajny wygląd, ale przy ograniczonym budżecie to tylko niepotrzebna fanaberia.
Na lunetę ma na chwile obecna ok 500zł, w najgorszym przypadku przełożę lunetę z AT44, coś polecacie w kwestii optyki?? czy znów za mało sobie na to policzyłem :gwizd:
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

dArOo pisze: 02 cze 2022, 16:14
…jeśli chodzi o HW57 to jak to jest z tym portem ładowanie, faktycznie jest wadliwy czy to jakieś wymysły co nie których uzytkowników
Jako posiadacz 57 stwierdzam, że mój model nie ma żadnego problemu z portem ładowania. Jeśli interesuje Cię coś jeszcze to śmiało pytaj.

Jako ciekawostka, bodajże na forum airguns.co.uk, widziałem dyskusję nt. celności 57. Jeden z posiadaczy stwierdził coś w stylu, że przestał jeździć na zawody hft z 97 bo 57 jest lżejsza a nie ustępuje u niego z celnością.
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

MiciMicz pisze: 04 cze 2022, 12:48 [...]
Jako ciekawostka, bodajże na forum airguns.co.uk, widziałem dyskusję nt. celności 57. Jeden z posiadaczy stwierdził coś w stylu, że przestał jeździć na zawody hft z 97 bo 57 jest lżejsza a nie ustępuje u niego z celnością.
Możesz zapodać linka?
Chętnie przeczytałbym tą dyskusję....
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

https://www.airgunforum.co.uk/community ... 57.371074/

Po poszukiwaniach muszę zrobić autokorektę bo wlepiłem kilka opinii w jedną, ale wnioski niezmienne, że to chyba niedoceniany karabinek przez jakieś początkowe problemy w produkcji. A wg opinii strzela dobrze jak 77, 97, TX 200 i jest lżejszy w operowaniu.

Muszę sprawdzić ten śrut QYS, który tak tam zachwalają :)
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Wnioski niestety są - zmienne.
[...]just can not get this thing to group consistently. Sometimes it'll put 5 through the same hole then throw the next 2 or 3 all over the place. Generally the groups are large and poor.[...]
I przy okazji wyszło że gostek mocuje się cały czas z dupiatym skupieniem..
Nie twierdzę że to zły karabinek, ale ma o tą jedną rzecz za dużo - przekombinowany port ładowania - a to tylko dodatkowy problem.. więc nie polecałbym..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

Ok chyba mam ślepotę na te problematyczne opinie, bo w ogóle tego nie zarejestrowałem. Ten port ładowania jest u mnie spoko, pytanie na ile Eres go poprawił u mnie. Ja jeszcze popełniam zbyt dużo błędów, żeby stwierdzić jak jest w przypadku mojego karabinka.
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: dArOo »

MiciMicz pisze: 04 cze 2022, 12:48
dArOo pisze: 02 cze 2022, 16:14
…jeśli chodzi o HW57 to jak to jest z tym portem ładowanie, faktycznie jest wadliwy czy to jakieś wymysły co nie których uzytkowników
Jako posiadacz 57 stwierdzam, że mój model nie ma żadnego problemu z portem ładowania. Jeśli interesuje Cię coś jeszcze to śmiało pytaj.

Jako ciekawostka, bodajże na forum airguns.co.uk, widziałem dyskusję nt. celności 57. Jeden z posiadaczy stwierdził coś w stylu, że przestał jeździć na zawody hft z 97 bo 57 jest lżejsza a nie ustępuje u niego z celnością.
Różnica w cenie niej jest aż tak znaczące dla tych modeli, gdybam myślał o zakupie wiatrówki dla żony bądź syna to na pewno przemawiała by masa na korzyść 57 ale póki co pozostaje przy hw97, pozostaje jeszcze tylko kwestia jaką optykę na niego dać :hm:
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
ODPOWIEDZ