Obrazek

Błędy strzeleckie-znoszenie w lewo

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
weaself
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:04

Błędy strzeleckie-znoszenie w lewo

Post autor: weaself »

Hej,
Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.
Kupilem jakiś czas temu, idąc tropem porad forumowiczów, wiatrówkę Slavia 631 i mam pewien problem ze strzelaniem.

Karabin jest ustawiony dobrze, spisuje się dobrze ale jak z niego strzelam to mam tendencje do strzelania na lewo od celu. Strzelam zwykle na LOKowskiej strzelnicy i na kazdej tarczy widac tendencję do strzelania na lewo i minimalnie w dół.

Problem nie występowal kiedy strzelalem z PCP Anschutza, chociaz bylo widac minimalna tendencję (10 byla przebijana czesciej od lewej strony haha)

Patrzylem na typowe bledy strzeleckie i wychodzilo, ze zle ciagne spust, ale poprawilem to, a problem jest ten sam-czym wiecej strzelow oddam tym gorzej. Dzisiaj zdarzyło mi się nawet trafić w 1 :zdziwko:
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Pierwsze pytanie - jak idzie strzelanie innym z Twojej Slavki?
Drugie - nie trzymasz jej nieco na skos? Tzn, czy gdybyś położył poziomicę na kostce lufy, to czy będzie ona idealnie w poziomie?
Trzecie - Używasz lunety? To trochę podejdzie pod pierwsze pytanie, tzn może masz coś nie tak z przyrządami, albo źle ustawione, albo skacze zero.

Więc, albo to źle opanowany odrzut, albo coś z celownikiem :D

Daj postrzelać komuś innemu, lub postrzelaj sobie z wygodnej pozycji, np siedząc przy stole a Slavie oprzyj na np poduszce, tak by ją tylko przytrzymywać, wtedy będziemy wiedzieć więcej.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Dokładnie, najpierw strzelaj z podpartej - a potem porównaj.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
weaself
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:04

Post autor: weaself »

Wiatrówka byla przestrzelana i ustawiana przez osoby w temacie i wszystko jest ok z ustawieniem. Celownik otwarty oczywiscie.

Z odrzutem mam chyba tez problem bo nie wiem w koncu jak powinienem przyciskac kolbę do ramienia-czy przyciskam mocno czy lekko dotykam, wyniki podobne.

Strzelam zawsze z pozycji stojącej bo lubie strzelac w terenie i malo mam okazji do zorganizowania podporki. czasem strzelalem z pozycji kleczacej, ale nie do tarczki wiec ciezko mi ocenic granice bledu-w puszki trafialem z 20 m, ale to nie jest wyczyn.

a pomysl z polozeniem czegos na kostce lufy bylby dobry, ale niestety jest ona troche zaokraglona, wiec kiszka.


Poza tym, nie mam pojecia jak strzelac z podporki, lokcie opierac na krzesle czy co? Na strzelnicy u nas jest lada na wysokosci mojego pasa ale nawet nie wiedzialem jak sie zabrac za strzelanie z tego. Raz jak probowalem, to wyszlo gorzej niz ze stojacej. Zreszta wolalbym opanowac pozycje stojaca tak czy siak.
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Cortez pisze:Dokładnie, najpierw strzelaj z podpartej - a potem porównaj.
:pokoj:

to jedyne rozsądne posunięcie.
Strzelając ze stojącej niepodpartej masz ( jak pisali przedmówcy ) za dużo niewiadomych i możesz tylko gdybać.
Wyeliminuj ewentualny błąd sprzętu ( a to, ze ktoś.. coś... to jeszce nic nie znaczy :) czasem warto być niewiernym Tomaszem i pomacać ), a potem eliminuj własne błędy.
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Przekaszasz karabinek na lewo :!: ... na 100% ... pewne ... :cisza:

Zatem powtarzalnie żle , składasz się do strzału .... ale robisz to powtarzalnie , a zatem przeklikaj przyrządy celownicze ciut w prawo i ciut do góry , albo zmień nawyki przy składaniu się .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Jak nie siejesz po całej tarczy to przestaw celownik tam gdzie układa się średni punkt trafienia, to że ktoś inny trafia tam gdzie celuje to nie znaczy że i ty tam trafisz. Jeżeli jesteś praworęczny to w przypadku zrywania spustu odskoki były by bardziej po prawo. Jeżeli strzelasz w słoneczny dzień a słońce jest nisko tak jak o tej porze roku to w zależności jak pada cień to POI będzie się różnie układał by strzelać w punkt trzeba brać na to poprawkę, niestety otwarte przyrządy celownicze są bardzo wymagające.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

weaself pisze:Wiatrówka byla przestrzelana i ustawiana przez osoby w temacie i wszystko jest ok z ustawieniem. Celownik otwarty oczywiscie.
Ale one ustawiały pod siebie, a nie pod Ciebie?

Wrzuć tarczkę, postrzelaj z podpórki. Wszystko zależy od tych trafień. Bez tego są 3 możliwości:
- przekaszanie karabinka
- źle ustawione/rozklekotane przyrządy
- zbyt mocne trzymanie karabinka
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Miałem to samo na slavi 634,631 jak i na hw . Strzelałem idealnie w linii tyle że w lewo. Po wysianiu pół paczki śrutu (na każdym z karabinków) , ustawieniu lunety pod siebie jest ok. Mam wrażenie że zależy to od tego którą częścią palca naciskam spust, muszę zawsze tak samo.
weaself
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:04

Post autor: weaself »

Wiatrówka była testowana przez kilka wprawionych osób, w tym zawodników. Jeśli miałbym ustawiać ją pode mnie, moglo by to nauczyć mnie złych nawyków. Trzymania wiatrówki nie do końca rozumiem-należy ją trzymać luźno nie dociskając do ramienia tak?

Tak jak chyba pisalem, problem nie wystepuje na bezodrzutowym PCP. Mogłby ktoś opisać jak powinno wyglądać "okiełznanie" odrzutu sprężynowca? Oglądałem filmy na yt filmy o "artillery hold", ale i tak mam sporo watpliwości.


BTW. Co oznacza "przekaszanie" karabinka?
weaself
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:04

Post autor: weaself »

Zalaczam tarczkę z dzisiaj:

Śrut szpic więc dziurki wyglądają jak wyglądają. Odległość to ok 7 metrów. Widać w którą stronę mi prawie zawqsze znosi. Tak jak mówiłem, innym na mojej wiatrówce to się nie dzieje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

zobacz na sucho jak ciągniesz palcem za spust czy ten ruch ci nie znosi wiatrówki , ja tak mam i muszę popracować nad tym aby tylko jeden palec wykonał ruch pi linii nie na po skosie ciągnąc za spust .
Hatsan 90 QT + PP 3-9x40 + alchemik mod. z brązu + lufa30cm+ tłumik(4 komory i separator)
weaself
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:04

Post autor: weaself »

Dzejson90 pisze:zobacz na sucho jak ciągniesz palcem za spust czy ten ruch ci nie znosi wiatrówki , ja tak mam i muszę popracować nad tym aby tylko jeden palec wykonał ruch pi linii nie na po skosie ciągnąc za spust .
Dobrze to zauwazyles. Mialem taki problem z zaciaganiem spustu na poczatku rzeczywiscie, ale teraz bardzo na to uwazam i jest lepiej, ale i tak znosi w te sama strone.
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Strzel sobie na 10m i na tą odległość ustaw karabinek pod siebie! Jeśli chcesz, to niech ktoś Ci to ustawia, ale Ty masz strzelać i macie ustawić to pod Twoje oczy itd.

Jeśli nie trzymasz karabinka przekoszonego: / lub tak: \ to wystarczy zmienić punkt celowania.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Może to Ci pomoże;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
ODPOWIEDZ