Obrazek

Obcinanie lufy po co i dlaczego

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A ja mimo wszystko koronę bym zrobił.
Samo czoło nic nie znaczy, nawet tak dopieszczone. Wylot jest najważniejszy.
Ale spróbuj postrzelać i jeżeli będzie ok to zostaw.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

A ja bym zaczął odwrotnie. Na razie zostaw i tylko przestrzelaj. Jak będziesz zadowolony ze skupienia to zostaw. Tak dopieszczona "dziurka" powinna się odpłacić dobrym skupieniem.
Tylko puść min. 2-3 paczki śrutu co by się przyzwyczaić do nowej pracy systemu (kop w innym miejscu, mniejszy/większy itp).
A jak chcesz to się możesz jeszcze pobawić w skupienie tak jak jest i po zrobieniu korony. Najwyżej wrócisz to tego stanu po kolejnej ucince o 2mm.
Jedno jest pewne - teraz trzeba bardziej uważać co by nie uszkodzić wylotu. Korona (zagłębienie fazki) pomaga też w ochronie.

PS
Dzięki za duże zdjęcie.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Jakieś specjalnej poprawy skupienia się nie spodziewam bo wciąż mam problem z powtarzalnym chwytem ;( Najlepiej mi się strzela jak nie myślę o chwycie, np. takie luźne strzelanko do kapsla, 25 metrów, 5 strzałów i jest jedna dziurka :) , ale jak już na tym dystansie próbuję ustrzelić tarczę to jest o wiele gorzej, po prostu za dużo myślę o wszystkim i jest kicha.

O wylot specjalnie się nie martwię bo raczej delikatnie obchodzę się z wiatrówką, nie przekopuje nią ogródka, nie zbijam tynków i na poligonie też nie szaleje ;)
Poza tym mam zamiar dorobić atrapę tłumika która będzie wystawać jakieś 2 mm.

Jak złożę karabinek, a będzie to pewnie końcem stycznia (robię jeszcze inne przeróbki) to o wynikach napiszę w tym temacie.
Jeszcze raz dzięki za dobre rady.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Tawerniakom :king: Szczęśliwego Nowego Roku , no i samych dziesiątek oczywiście :puchar: :up:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Korona jest po to, żeby śrut całą swoją średnicą opuścił lufę w tym samym momencie. Jeżeli czoło zostało zrobione idealnie pod kątem 90 stopni (nie do zewnętrznej ścianki tylko do przewodu lufy) to powinno być OK nawet bez korony. Ale jest też inna rola korony - ma skierować, napiszę ogólnie - gazy - na boki a nie bezpośrednio za śrutem. Stąd tak ważny jest kąt pod jakim ta korona jest robiona. Oczywiście ma to największe znaczenie w broni palnej (tam koronę robią aż do samej krawędzi lufy) ale w wiatrówce mała korona moim zdaniem też powinna być. Krótko mówiąc dobra korona zastepuje w wiatrówce kompensator. Jest też trzecia rola, o której już napisano - ochrona wylotu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jednakże generalnie to zgadzam się z poprzednikami - najpierw postrzelać potem kobinować bo dobre jest wrogiem lepszego.
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

KACperPAN pisze:Jakieś specjalnej poprawy skupienia się nie spodziewam bo wciąż mam problem z powtarzalnym chwytem ;(
Jak masz problem z chwytem to ustaw karabinek na jakichś kocykach itp i przestrzel ją, praktycznie bez trzymania, będziesz miał skupienie sprawdzone. Pozdrawiam.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Woytek pisze: ustaw karabinek na jakichś kocykach itp i przestrzel ją, praktycznie bez trzymania
Kiedyś tak zrobiłem i był kiepski wynik, teraz już wiem że była to wina luzu na kostce lufy i kiepski pazur/sprężynka, o czym napisałem w innym temacie.

A chwyt to już inna bajka ;(

W ogóle to kol. ma urodziny :drunk: i ciężko mi się pisze z jego kompa :idiota: :lol:

Pozdro
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

KACperPAN pisze: W ogóle to kol. ma urodziny :drunk: i ciężko mi się pisze z jego kompa :idiota: :lol:

Pozdro
No to Wasze, a zwłaszcza Kolegi zdrowie :drunk: Tylko nie strzelajcie teraz (a pro po ciężkiego pisania).

Przed czy po ucince sprężynka lubi jazdę bez trzymanki. Tzn szczelanie. ;)
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

W sobotę zebrałem się w sobie i złożyłem swoją 125-tkę, trochę dziwnie wygląda (lufa po ucince ma 37,3 cm.) bo przyzwyczaiłem się do jej starego wyglądu.

W Niedziele troszkę postrzelałem tak na przetarcie, naciąga się troszkę ciężej co mi w ogóle nie przeszkadza ale za to cykl strzału jest przyjemnie krótki :) , kop chyba bez zmian :hm:
Wieczorem założyłem lunetę.

Dzisiaj po pracy szybkie zerowanie i szybki sprawdzian z tarczowania.
Powiem tak, skupienie troszkę lepsze ;) , na 26 metrów przeważnie zamyka się w 5 złotych (serie po 5 strzałów), chodź i udało mi się 3 strzały zamknąć 10-cio groszówką :D
Zdarzały się też odskoki bo test robiłem śrutem KTK.

Po 200-tu śrucinach zrobię test na chrono i będzie wiadomo jak ucinka ma się do prędkości/energii, wyniki oczywiście zamieszczę w tym temacie.

...aaa przy składaniu karabinka zauważyłem pewien defekt :zdziwko: ale o tym napiszę w nowym temacie (Hatsan) bo potrzebuję Waszej pomocy i fachowych rad.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2013, 22:56 przez KACperPAN, łącznie zmieniany 1 raz.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

KACperPAN pisze:owiem tak, skupienie troszkę lepsze ;) , na 26 metrów przeważnie zamyka się w 5 złotych (serie po 5 strzałów), chodź i udało mi się 3 strzały zamknąć 10-cio groszówką :D
Zdarzały się też odskoki bo test robiłem śrutem KTK.
;( ;( ;( ;( Jak ty to robisz ?
Z jakiej pozycji strzelasz? :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Pozycja stojąca w oknie :hihi: z lekkim przyłożeniem lewej dłoni do futryny ;)
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Z tego co zrozumiałem to osiągasz to h125? :D I to z PP '56? :D Pokłon w Twoją stronę :D
Kurrde zdemotywowałeś mnie teraz ... :maruda: ja moim H90 z otwartych na 15m mieściłem się w ok 7 cm ze stojącej bez podparcia :P Być może to wina zimna (ok -2 stopnie) - tym się pocieszam :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Tak osiągnąłem to z dość mocnego H125 + lupa PP 4-14x50.
Tobie na H90 proponuję PP 4-12x42 lub tego Leapersa o którym myślisz w stopce.
Poczytaj dział Optyka, bo to jest temat o ucince lufy.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

wiem wiem, już mniej więcej rozeznanie mam w tej kwestii :) A od tematu odszedłem, bo byłem pod wrażeniem Twoich osiągnięć :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Moje osiągnięcie to żadna rewelacja, 5 zł. to duuuuuża moneta :lol: . Przejrzyj sobie tematy Wyniki strzelań 25m 50m. Tam dopiero można się załamać lub zmotywować do większej pracy nad sobą.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 13:12 przez KACperPAN, łącznie zmieniany 1 raz.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

no spojrzałem :zdziwko: :? :zdziwko: :? i załamałem się ;( ;( ;(
Niee no motywacjaaa :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
ODPOWIEDZ