Obrazek

O co chodzi?

Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

O co chodzi?

Post autor: KM88 »

Dziś strzelałem sobie, dalej walcząc z moim H80 i strzelałem 5 strzałów do tarczy, statyke miałem dobrą widziałem dokałdnie gdzie celuje dystans 10 m śrut matchowy dobry bo geco luneta leapers 32 3-9 MD TS zestaw tunigowy, korona lufy, dociążona kolba, stzrelec uważam że dobry ale wyniki są tragiczne skupienie przemieszcza się gdzie chce pzy każdej zmiane tarczy, no rozumiem że skupienie moze się troche pzresunac przy zmianie pozycji ale przy tak nieznacznych zmianach pozycji skupienie wędruje kolejno z prawego górnego roku w dół na środek potem znowu prawy róg potem dół prawy potem 2 razy góra lewy róg a poprawek nie wprowadzałem. Takie strzelanie psuje mi całą przyjemność... :sciana: :sciana: :sciana: ;(( i o co chodzi?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Sprawdź, czy śruby trzymające "złom w opale" nie poluzowały się. Potem lunetę.
Pozdro - Zygmunt
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Kiedyś miałem identyczne objawy jak luneta Delta Optical kończyła swoj żywot.
Teraz mam też Leapersa-który trzyma zero jak zabetonowany. Twój może trafił się jakiś wadliwy? Sprawdź też dokładnie montaż, czy oby nie przesuwa się podczas strzelania-może kołek stopujący, albo śruby się luzują?
Najlepiej zrób serię z otwartych i potem z lunetą-to będziesz wiedział, gdzie szukać przyczyny.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Moja lunetka ma zaledwie 3 miesiące moze jest wadliwa musze spróbować z otwartych Montaż dokrecony mocno sprawdzam przed strzelaniem czy żadna śruba nie jest luźna w karabinku. A jak motnaż ma takie wady to nie ma problmu bo jedno i drugie od tego samego sprzedawcy. Więc jakby coś to wymnienie. A po czym poznać ze montarz wadliwy ?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Dla złej lunety 3 miesiące to wystarczający czas, by padła. Ale chyba nie Leapers!!
Może przyda się jakaś kropla oleju na tłok?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dokręć śruby mocujące łoże .albo masz pękniętą sprężynę ja tak miałem .
,raz biła wyżej a raz niżej
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Wszytsko w środku jest ok przecież ledwo założyłem zestaw tunigowy od logana, pozatym jakby sprezyna poszła to by każdy strzał był w innym miejscu a tutaj pzresuwa się całe skupienie. W środku wszytsko niedawno smarowane. śruby dociągnięte. Może to wina śruby kontrującej śrube lufy? Bo jej nie mam ale pilnuje zawsze by śruba była dokręcona jak nalerzy. Od kiedy mam tą lunete to trafić w cel nie mogę nawet w butelke 0,5 l z 40m tyle to trafiałem z otwartych a teraz to mogę sobie pomarzyć.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Wygląda na to że luneta Ci szwankuje ,zdejmij lunetę i sprawdź na otwartych będziesz miał pewność .Jeszcze jedno sprężyna jest nowa i silna a przez to karabinek jest ciężki do opanowania . Ja swoją osłabiłem bo nie mogłem go opanować .Teraz napięcie wstępne mam 1.5 cm i wkładam zestaw bez wielkiego wysiłku karabinek i tak jest dość kopiący.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

jak testy na otwartych pokaza, ze z karabinkiem wszystko ok, to od razu wymieniaj lunete u sprzedawcy.
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Sprawdziłem. strzelałem z otwartych ale w ciezkich warunkach słońce i wiatr w oczy TG raziło mnie i nie widziałem dobrze tarczy i jeszcze mi oczy łzami zachodziły ale strzeliłem pare serii i skupienie sie tak nie przemieszcza, choć strzały mam bardziej oddalone od siebie widać że skupienie się nie rusza. Sprawdziłem także jak wpływa poluźniona śruba lufy na celowność, przekrecenie jej o 1/8 powoduje obniżenie strzałów o jakieś 5 cm na 10m dystansu ale na boki nie ma znaczenia. Napisałem meila do Kolba.pl z objawiamy tej lunety zobaczymy co odpisze. W tygodniu postaram się dać tarcze do zobaczenia.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Co do Kolba-pl- sam ich nie raz polecałem, ale zaczynam się zastanawiać nad zmianą "dostawcy"
Prawie dwa tygodnie temu zakupiłem Leapersa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=146754320

Kasę ZAWSZE wpłacam tak, że na drugi dzień jest na koncie sprzedawcy.
Po paru dniach dostałem wiadomość (po moich zapytaniach :maruda: ), że paczka pójdzie DOPIERO w ten poniedziałek (czy na pewno). Wynika z tego, że towar jest wystawiany, którego po prostu nie ma. Gdybym to wiedział NIGDY bym nie kupował w Kolba-pl. Tym bardziej, że zamiast tego Leapersa chciałem kupić AGS-a w Cekausie.
Z Kolba-pl (Lukass 81) handluje już od dłuższego czasu i nie chciał bym, żeby to się zmieniło.
Jednak przeglądając fora spotkałem się już z kilkoma podobnymi opiniami. :hm:

Jeżeli Twój Leapers "pada" to mam nadzieję, że wymiana pójdzie Ci sprawniej niż mój zakup.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

JA swoja lunete dostałem po miesiącu od Kolby.pl Bo jej nie mieli na stanie i w składzie celnym robili problemy i zamiast na urodziny to dostałem mieisac później...
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

nie dosc ze wciska ludziom GL-ki nie wspominajac w aukcjach wogole o rodzaju lufy, to jeszcze tyle trzeba czekac na lunety.
tez moge zalozyc taka firme.
sprawdze ceny w hurcie, dodam pare groszy i wytawie nie posiadany towar na aukcji. jak sie sglosi klient i wplaci hajs to wtedy za ten hajs zamowie u swojego dostawcy.
po prostu super.
KM88 pisz protokol, zglaszaj awarie, niech w h... nie wali. masz nr tel do niego to dzwon. masz mail - to pisz.
trzeba tylko dla formalnosci w miare fachowo okreslic wadę lunety.
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tommy pisze:sprawdze ceny w hurcie, dodam pare groszy i wytawie nie posiadany towar na aukcji. jak sie sglosi klient i wplaci hajs to wtedy za ten hajs zamowie u swojego dostawcy.
po prostu super.
tak samo działa zdecydowana większość sklepów komputerowych :lol: , co do sprzedawcy Lukass81 to ma problemy-sprawa z donosem opisana na forum, być może to wpływa na jakość usług...
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Kolba ma ten plus że kontakt dobry kazał mi napisać z jakiego strzelam karabinku i jakiego śrutu używam. Jeśli ktoś mnie traktuje na poważnie to ja staram się go też traktowac poważnie. Choć handel towarem którego się nie posiada raczej nie jest dozwolony na allegro. Już był taki koles co chciał dusze sprzedac ale mu wycofali bo nie mógł udowodnić że posiada dany towar.:)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ