Obrazek

Nowy typ zamka do Crosmanów serii 22XX oraz 1377

ODPOWIEDZ
m.j.
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:39

Nowy typ zamka do Crosmanów serii 22XX oraz 1377

Post autor: m.j. »

Witam wszystkich tawerniaków :)
To mój pierwszy post i pierwszy temat na tym forum. Chciałem go zacząć od małej prezentacji nowego typu zamka do Crosmanów. Ten na poniższych zdjęciach wykonany jest tak jak inne moje zamki z aluminium. Dodatkowo alu anodowane jest na czarno. To jednak nie jest istotne. Istotny jest fakt, że w zamku zastosowałem mosiężną wkładkę, która zasłania nieszczęsną śrubkę, którą firma Crosman umieściła na rynience prowadzącej śrut do lufy. Tulejka pozwala też na zastosowanie dłuższego popychacza śrutu co niemożliwe było w usportowionej wersii Crosmana 2240 czyli modelu 2300. W modelu 2300 śrubka jest dalej na rynience i nie przeszkadza tak bardzo jednak niemożliwe było zastosowanie w tym układzie przedłużonego popychacza, ponieważ nie można by było wtedy zdemontować i zamontować zamka, ponieważ przysłaniałby go popychacz. Oto kilka fotek owej wkładki lub rynienki jak kto woli :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Czw 01 Lis, 2012 22:20 ]
Tutaj pokażę jeszcze Crosika w wersji "Bull barrel" ze zintegrowanym tłumikiem i lufą .177 od Slavii. Średnica zamka z korpusem lufy wynosi 20mm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AA S400, Sharp Innova, Crosmanów kilka :)
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

ten 2 cross po pcp?
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
m.j.
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:39

Post autor: m.j. »

Nie. To jest nadal pukawka na CO2 choć w planach jak najbardziej mam Crosika PCP.
AA S400, Sharp Innova, Crosmanów kilka :)
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

bo bardzo fajnie wygada jeszcze tylko jakaś taka fajna lupę założyć na niego i będzie miodzio:D
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
m.j.
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:39

Post autor: m.j. »

Akurat lupka była na pożyczce, a duża 6-24x40 pasowałaby jak pięść do nosa więc wolałem cyknąć fotki bez lupki. Ta pożyczona to Simmons WTC 1,5-5x20 i doskonale nadaje się na małe wiatrówki ze względu na gabaryty. Przy tym ma fajny krzyż i dobry obraz oraz ostrzy na praktycznie każdym dystansie. Ideał do rekreacji.
AA S400, Sharp Innova, Crosmanów kilka :)
ODPOWIEDZ