Obrazek

Hatsan 150 torpedo z alledrogo

Catakliz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2012, 21:01

Hatsan 150 torpedo z alledrogo

Post autor: Catakliz »

Siemka wszystkim. Jestem nowy i poszukuję wiatrówki. I tutaj nasuwa się pytanie. Czy ten model (i ta konkretna aukcja) jest wart licytacji? Czy może warto zainwestować w coś innego? Z góry dzięki pozdrawiam! http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-150- ... 86653.html
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Zdecydowanie zainwestuj w coś innego :PP Jeśli Hatsan - to modele 55-95 QT.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:55

Post autor: Mati »

Ja kupiłem Torpedo 150. "Polska" sprężyna jest za licha. Strzał jest niesamowicie długi. Trzeba wstawić mocniejszą. Cały pic polega na tym, aby odpowiednio zgrać jej moc z kulturą strzału. Metodą prób i błędów troszeczkę ją skracałem. Obecnie jestem bardzo zadowolony z efektów. Dodałem pomiędzy tłok i sprężynę oraz sprężynę i prowadnicę podkładki amortyzujące. Jest ok.
Kupiłem nowego Hatsana i ogólnie był wykonany bez zadziorów, wiórów, a nawet spust miał przesmarowany smarem miedziowym, co mnie wprawiło w osłupienie.
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

za tą cenę szczerze polecam H90 od alchemika. Mówiąc szczerze baardzo ciężko będzie ci znaleść coś lepszego w tej cenie. Ja posiadam H90 po alchemizacji i oczywiście nie porównując z AA pro sport :D osiągi są wręcz doskonałe. Osobiście (nie wiem jak inni) doradzam na początek śrut KTK, u mnie były z niego lepsze osiągi <50m niż z JSB Exact 4,51. Ale wybór ostatecznie należy do Ciebie.
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
tasman01
Posty: 72
Rejestracja: 31 sie 2012, 20:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tasman01 »

h90 w tej cenie to raczej nie dostanę a tym bardziej po alchemizacji tak mi się wydaje bo patrze po cenach i zaczynają się od 1000 w górę..
a ja bardziej szukam czegoś na kalibrze 6,35mm chyba że nie znajdę to w ostateczności 5,5mm
H95 SAS QT "Alchemik" Blog 3-12x50 AOE
H85 SAS QT "Alchemik"
H125 SAS QT
H135 SAS QT
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:55

Post autor: Mati »

6,35 tylko groźnie brzmi. Żeby to miało jakiś zasięg i siłę przebicia, to sprężynę od poloneza trzeba wstawić. Wtedy kop jak z armaty a limit to bajka.
tasman01
Posty: 72
Rejestracja: 31 sie 2012, 20:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tasman01 »

dlatego jak kupię coś za rozsądną kasę to od razu będzie alchemizacja mam nadzieję i wtedy będzie kultura strzału a i osiągi lepsze.
a myślę że jak będzie około 20-30 m to też dobrze będzie
H95 SAS QT "Alchemik" Blog 3-12x50 AOE
H85 SAS QT "Alchemik"
H125 SAS QT
H135 SAS QT
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

tasman01 pisze:dlatego jak kupię coś za rozsądną kasę to od razu będzie alchemizacja mam nadzieję i wtedy będzie kultura strzału a i osiągi lepsze.
a myślę że jak będzie około 20-30 m to też dobrze będzie
nadzieja matką.. wynalazków.
Alchemik pomaga ucywilizować karabinek, ale nie zdziała "cudów"..
Taki kaliber to raczej tylko FAC, bo w limicie będzie bieda postrzelać takimi ołowianymi kluskami.. :hihi:
Ciekawe jaki byłby opad na 30m.. :hm:
A FAC to rejestracja, strzelnica.. śrut drogi i mały wybór..
bez sensu taki karambolek.. zwłaszcza w limicie.
Tak subiektywnie..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
tasman01
Posty: 72
Rejestracja: 31 sie 2012, 20:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tasman01 »

czyli co zapomnieć o 6,35mm i szukać 5,5mm?
a jaki polecasz karabinek w tym kalibrze?
ja szukam hatsana 100, 105, 125, lub 135
ale jak jest coś jeszcze innego (model) to propozycje mile widziane...
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

tasman... Z tego co widzę to uparłeś się na MOC..
Dowiedziałeś się gdzieś że Hatsany pow 95 są najbardziej podatne na zFACetowanie a duży kaliber=większe pierdyknięcie...
Nie tędy droga.
weź coś w kal 4,5 max do 95 tki a będziesz miał tego kupę radochy.
a z wykastrowango FACa w dużym kalibrze tylko kupę.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

zgadzam się z p. Mamutowiczem. Jeżeli chciałbyś dobrych osiągów z 5,5 to tylko FAC i to dobry. O 6,35 to nawet nie mówie, bo to już daleko posunięty FAC, mocny, aluminiowa prowadnica raczej, tłok większy itd, no i oczywiście w obu przypadkach kwestia legalnego strzelania, a w ostatnim przypadku to sprzęt tylko do polowań jak wiesz w naszym kraju bardzo ograniczonych prawnie. :P Praktycznie uniemożliwionych prawnie. A i piszesz ze za H90 po alchemiku 1000PLN ? :zdziwko: Nie wiem gdzie takie rzeczy, może chodzi ci o Hw90 ? :D Na cekaus.pl możesz HATSANA 90 STG dostać za 470 PLN :)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
tasman01
Posty: 72
Rejestracja: 31 sie 2012, 20:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tasman01 »

nie na moc :hm: (a może) :PP
sąsiad ma harnasia 125, 5,5 mm bez żadnych modów i strzela się fajnie z niego.
teraz był harnas 150 torpedo 450 zł i mi uciekł, myślę ze taka cena była dobra.
miałem kupę nacromie czy jakoś tak i nie chce takiego szajsu juz... :cisza:
Mamutowicz ja mieszkam na takim zadupiu że tutaj jeszcze nawet dinozaury biegaja bo to takie zadupcze ze epokoka lodowcowa zabłądziła :lol:
moim przeznaczeniem jest pranie do puszek z piaskiem albo wodą czy do plexy 2-5 mm.

Pytałem kiedyś o harnasie bo jest post pokazujący wszystkie modele i mam takie pytanko :
one są poukładane według modelu (najstarszy, najsłabszy czy może najgorszy w górę) czy jako.ś są inaczej poukładane? do modelu 200 W są sprzeżyny a od model "A" zaczynają się gazowe mam rozumieć?
Awatar użytkownika
Zydzi0r
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2012, 15:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Zydzi0r »

Witam :) Jeżeli można to..
Mamutowicz pisze:tasman... Z tego co widzę to uparłeś się na MOC..
Dowiedziałeś się gdzieś że Hatsany pow 95 są najbardziej podatne na zFACetowanie a duży kaliber=większe pierdyknięcie...
Nie tędy droga.
weź coś w kal 4,5 max do 95 tki a będziesz miał tego kupę radochy.
a z wykastrowango FACa w dużym kalibrze tylko kupę.
:brawo:
Myślę, że zarówno autor tematu jaki i Kolega tasman01 powinni posłuchać Kolegi Mamutowicza , dobrze prawi.. :D
Hw 95 Lux + Bushnell Banner 4-12x40 Multi-X
Hw 45
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Eeeech... ja tam się co prawda nie znam - ale do strzelania z 6,35 mm, to nadaje się taki jeden karabinek z Eo=108 J ;) Troszkę cenowo odstaje od założonego budżetu, ale co tam... Jeśli zaś chodzi o 5,5 mm - to poniżej 25J mówimy o moździerzu do 50m. Lepiej jest z 40J, ale nie ten rodzaj napędu. Pokaż mi takiego FACa w sprężynie, który barku nie urywa (nie mówiąc o demolce optyki). Niestety, pozostaje stare, celne 4,5 mm.... :PP Ale ja się nie znam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
tasman01
Posty: 72
Rejestracja: 31 sie 2012, 20:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tasman01 »

ktoś da namiary na alchemika?
dobra 6,35 nie ma i nie było...
zastanówmy się nad 5,5 czy jest szansa na celne strzelanie do puszek na odległośc 30m max po modach alchemika?

Powiem tak
znam się na wiatrówkach na tyle że weim gdzie śrut włożyć i to na tyle.
z modeli znam tylko slavie i teraz hatsana
a wole z kailbru 5,5 na dystansie 30m strzelac i rozwalać puszki jak z 4,5 na dystansie 50m nie traiać do niczego bo oka snajpera nie mam. :?
ODPOWIEDZ