Obrazek

Jaką wiatrówkę za ok 1000zł (może trochę przekroczyć)?

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Jaką wiatrówkę za ok 1000zł (może trochę przekroczyć)?

Post autor: Darson77 »

Witam serdecznie, jestem tu nowy a to mój pierwszy post, przepraszam jeśli w złym dziale. Od wielu dni i nocy przeglądam to forum szukając porad odnośnie interesujących mnie wiatrówek, śrutów, optyki. Wniosek- im więcej wiem, tym mniej wiem;) Dlatego postanowiłem napisać i liczę na rzetelne rady rzetelnych członków forum:)
Jak w temacie- interesuje mnie nowa wiatrówka 4,5 mm za ok 1000zł, może trochę przekroczyć. Lubie stylistykę taktyczną, ale to nie jakiś warunek. Chciałbym by była mocna i celna, no i w miarę możliwości bezawaryjna, choć oczywiście wszystko się może zepsuć.. Nie będę startował w zawodach, ale precyzyjnie trafiać na 50 czy więcej metrów byłoby fajnie:) Myślałem o gas ramie, taki tłok jest dużo trwalszy niż klasyczna sprężyna podobno, mniej wymagający w kwestii konserwacji (nie jestem zbyt "techniczny"), ale w zasadzie klasycznej sprężyny nie wykluczam (patrz moja pierwsza propozycja poniżej)..Podobno mało kto na forum ma gasramy, ale może w jakimś poście sprzed lat to czytałem;) Myślałem o (wszystkie te wiatrówki miałem w rękach):
- BSA Lightning XL Tactical (czytalem tu o nim, twardy "myśliwski" spust mi nie przeszkadza, ale podobno przekombinowana konstrukcja bywa awaryjna no i szybko pęka sprężyna, problem z montażem lunety bo szyna 13 a nie 11, nie wiem co o tym myśleć..Ale karabinek bardzo mi się podoba i podobno jest mocny i celny)
- Crosman Benjamin trail NP (wiem, wiem, to tylko "chinsko-amerykanski" Crosman, ale nie chcę oceniać po marce wszystkich produktów tak samo- ma go ktoś może, serwisuje, sprzedaje, używa? W USA ma fajne recenzje, oglądałem prezentacje na YouTubie, polują tym nawet na szkodniki z dużych odległości, trafiają w małe cele na 100 metrów, ale nie wiem ile to ma tam dżuli.. Sprężyna gazowa, luneta w zestawie (szalu nie robi, ale jest paralaksa no i montowana na weaver rail,wygląda ta szyna całkiem pewnie i solidnie), może to nie taki zły pomysł, choć tu został skrytykowany już..
Brałem też pod uwagę Gamo CFR Whisper IGT, nieco ponad 1000zł, dolny naciąg, obrotowy port ładowania śrutu, otwarte przyrządy celownicze.. Wiem, ze lepsza dobrej jakości wiatrówka klasycznie łamana niż dolny naciąg w niskiej klasy produkcie, ale właśnie o tą klasę chodzi, a raczej jakość- nie chcę jej oceniać po nazwie,stereotypowo,nie lubię powielania schematów, dlatego pytam o rzetelne informacje osób, które faktycznie te sprzęty znają. Gdybym mógł sobie pozwolić, kupiłbym HW 90 z gas ramem (i to możliwym do ładowania na FACa), a ze sprężyn klasycznych ProSporta. Ale to nie ta półka niestety..Choć HW 90 mnie kusi;)
Z góry dziękuję za pomoc:)
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Jeśli może przekroczyć tysiąc to szukaj używanego tx'a, po za tym przy tym budżecie możesz również spokojnie szukać różnych używek hw. I ja też cię witam ;)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Nic nie kupuj na razie. Czytaj i pomyśl, co chcesz. Za miesiąc będziesz mądrzejszy i bogatszy. Wtedy zdecydujesz - ale kup za dwa miesiące. :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Z wymienonych karabinków powróć jeszcze raz do BSA Lightning XL Tactical. To bardzo dobry karabinek. Trzy lata temu namówiłem w sklepie kolegę na jego zakup / promocja / i do dzisiaj mu służy. Strzela rekreacyjnie, ale dość często.

Omijaj, szerokim łukiem wszelkie GAMO, Crosman czy inne klony ze sklepu na M... To kiepska jakość za niemałe pieniądze.

Ze sprężynowych karabinków to zaczynaj od HW97, HW90, TX200, Prosport. Ale jak już sam wiesz to musiałbyś sporo, więcej wydać...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Wielkie dzięki za wszelkie cenne rady:) Z Crosmana i Gamo rezygnuję, porozghądam się za czymś dalej..Cięzki temat, bo jak kupić sprężynę za ponad 1500, to już zbliżam się do PCP- choćby CZ 200 hunter (czyli ta nowsza wersja z większą pojemnością)..No ale tam jeszcze osprzęt kosztuje.. Może więc ten Lightning faktycznie byłby dobrym wyborem ze sprężyn, macie jakiś pomysł na optykę do niego? Musi być krótka lunetka nieduża, ale dobrze jak z paralaksą jednak. I jak to jest z tym montażem- niektórzy posiadacze tego karabinka mówią, że ma szynę 13mm, inni zarzekają się, że 11mm..
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Może HW50 ?
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Ja będe moja chyba sprzedawał hehe
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

wolf116 pisze:Ja będe moja chyba sprzedawał hehe
Będziesz sprzedawał 50-ke?
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

nie 98 tylko nie zaznaczyłem tego soory :?
ROZBROJONY
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Darson, jeśli koniecznie to musi nowa wiatrówka i jesteś w stanie przekroczyć budżet na twoim miejscu pomyślałbym powaznie o HW95. Bardzo dobry system (ten sam co HW 98), otwarte (muszka i szczerbinka dobrze wykonane, bez żadnych sruglo), klasycznie łamana wiatrówka i przede wszystkim spust Record. Piszesz, że nie przeszkadza ci twardy spust...Jednak z wiatrówki precyzyjnie (niważne na zawodach czy nie) strzelając dobry, delikatny spust jest nie do przecenienia.
Osada może nie ma drapieżnego charakteru, ale jest po prostu klasyczna. Cena w Akhobby to 1230 zł, w Incorsie 1300.
HW to wiatrówki na lata, w razie czego są części, jest serwis, możliwy tuning. Długo to ona będzie lepsza od ciebie jeśli idzie o celność:)
A już całkowicie subiektywnie powiem, że bierz sprężynę. Sprężyna ma duszę i czyni cię niezależnym od pompek, butli, wężyków, manometrów. Sam mam teraz pcp i cały czas tęsknię za sprężyną i z tej tęsknoty jak się odkuję finansowo kupię sobie właśnie HW (choć pewnie 97k, którą wspominam po nocach:))
I na końcu pomysl, ćzy to musi być nowa wiatrówka. Bo np. za 1000zł na iwebie była ostnio własnie HW97k....
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Hm, czyli może nie Lightning xl tylko jakiś hw..Myślałem o hw 90k, ktoś sprzedaje taką za 1300 mało używaną, dwuletnią ale podobno w stanie sklepowym.. No kusi mnie gas ram, trwałość, bezobsługowość, stała moc wystrzału, możliwosc ewentualnego wzmocnienia jej do FACa (choć pewnie i tak pozostałbym poniżej poniżej 17).. No pojawia się już pewna jasność: lightning albo jakieś hw raczej:) A taka hw 50 ma przyrządy otwarte czyli mógłbym w sumie nie kupować lunety- do jakiej odległości strzelanie z takimi przyrządami ma sens?
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Wszystko zależy od wzroku i wielkości celu. Z karabinu czarnoprochowego strzela się na 50m z otwartych, ale do tarczy gdzie czarna pole ma kilkadziesiąt centymetrów. Z wiatrówki strzela się raczej do małych celów i tak czy owak lunetę kupisz:) rzecz w tym, że jak masz otwarte możesz strzelać do małych celów na mniesze odległości, czy do tarczy, a z lunetą na dłuższe dystanse np. kulek paintbolowych, czy 5 groszówek na 50m i co ważne, z lunetą będziesz mógł brać poprawki w zależności od dystansu (punkt trafirnia z wiatrówki na np. 20metrze i 50metrze różni kilka centymetrów). Siatka lunety pozwoli ci apamietać jakie brać poprawki.
Oczywiście jeśli przemogłeś się i bierzesz pod uwagę używaną wiatrówkę, poluj na gasrama :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Przyznam, że trochę mnie kolega darson wkurza - identyczny tekst wkleił na iwebie.
Niby nic, ale jakoś źle to odbieram.
Nie tylko z powodu niechęci do iwebu.
***** ***
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Ok,- a gdybym zdecydował się na hw, czy jest spora różnica między hw50, 97 i 98? Wiem, że 97 to dolny naciąg, no i te wyższe modele są zdaje się mocniejsze..
ODPOWIEDZ