Obrazek

Hatsan 25 SuperCharger

Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Panowie - a jak Wasza armata ;) zachowuje się przy strzale ? Bo jesli ma tendencję do podskakiwania ( podobnie jak w broni kulowej ) to ciążenie na lufę poprawi Wam mocno skupienie :)
Zobaczcie jak toto musi na lufę ciążyć ;-) i jeszce dodatkowe dociążenie jest :-)
Obrazek
( za www.bron.pl )
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

nie podskakuje,cofa się :D jak na sankach :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Myślę że nie do końca :) . Oczywiście "oporopowrotnik" :D działa , ale popatrz na układ broni. To nie armato-haubica z lufą "łożyskowaną" obustronnie i symetrycznie antyodrzutem. Środek uchwtu broni znajduje się dobre kilka cm pod lufą, więc musi powstac moment siły, który będzie Ci wyginał nadgarstek .
Chyba zufałbym jednak inzynierom Walthera projektującym pistolecik za prawie 7 tys zeta ;-)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

no_taki pisze:Środek uchwtu broni znajduje się dobre kilka cm pod lufą, więc musi powstac moment siły, który będzie Ci wyginał nadgarstek .
eee, co ty Panie pierdzielisz???
środek czego?
gdzie?ile?
pod czym?

moje nadgarstki są OK :D
odrzucik jest do opanowania i tyle w temacie, delikatny jak pierdniecie komara, nawet mi lufka nie podskakuje

weź że się ogarnij, nie potrzebuje wydawać 7 patoli na walthera żeby strzelać sobie rekreacyjnie do celi blaszanych i mieć z tego radoche :P
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Kolego.. poczytaj co piszę.. powoli.. może i dwa razy :)
Pisalem, że pistolet powinien ciążyć na lufę, ponieważ taki rozkład ciężaru zdecydowanie poprawia celność, jako przykład wzorcowego rozlożenia ciężaru podałem wyczynowa broń., po czym uzasadniłem skąd bierze się podskakiwanie pistoletu przy strzale.
A strzelac kolego możesz jak chcesz i z czego chcesz. To Twoja broń i Twoja radocha przeciez :)
To że żaden nadgarstek nie skompensuje podskakującego pistoletu jest bez znaczenia. Najwazniejsze, żeby strzelanie Cię cieszyło :)
Pozdrowka
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

po pierwsze to nie BROŃ tylko urządzenie pneumatyczne a po drugie sam przeczytaj ,może nawet 2 razy ze zrozumieniem, co napisałeś i do której Twojej wypowiedzi się odniosłem a nawet częściowo zacytowałem.

zacytuję ponownie cały twój post:

"Myślę że nie do końca . Oczywiście "oporopowrotnik" działa , ale popatrz na układ broni. To nie armato-haubica z lufą "łożyskowaną" obustronnie i symetrycznie antyodrzutem. Środek uchwtu broni znajduje się dobre kilka cm pod lufą, więc musi powstac moment siły, który będzie Ci wyginał nadgarstek .
Chyba zufałbym jednak inzynierom Walthera projektującym pistolecik za prawie 7 tys zeta "

A teraz tylko ten ważny fragment o którym mowa:

"Środek uchwtu broni znajduje się dobre kilka cm pod lufą, więc musi powstac moment siły, który będzie Ci wyginał nadgarstek ."

tak napisałeś i to twoje słowa a domniemam że pisząc je miałeś na myśli właśnie SuperChargera, oczywiście mogę się mylić.


teraz popatrz na tego Hatsana i się zastanów co piszesz, a jeżeli już chcesz coś napisać to pomyśl 2 razy co chcesz napisać i czy to co piszesz będzie miało sens dla innych czytających.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Patrzę i widzę. Lufa znajduje się ponad uchwytem. Srodek uchwytu ( czyli punkt mniej więcej pomiędzy trzecim a czwartym palcem ) znajduje się co najmniej 5-6 cm poniżej osi lufy. Powyżej lufy jest powietrze , czyli układ sil jest niesymetryczny. Kazde szarpnięcie lufy wytworzy moment siły ( moment = siła razy ramię działania, gdzie ramię to odcinek pomiedzy osią lufy a środkiem uchwytu. Siła działa w przód/tył ramię jest do niej prostopadłe.
Dla eksperymentu - ściśnij w dłoni choćby dłuzszy srubokręt. stuknij w niego energicznie przy samej dłoni - zero reakcji.. stuknij w sam koniec - nie ma bata żeby Ci sie nie ruszyl :-)
Tak działa moment sily.
Teraz meritum. Jesli pistolet ma duża bezwladność ( srodek ciężkości odsunięty od osi ramienia siły ) to zrekompensuje takie drgięcie i pistolet nie podskoczy :-) Stąd ta koniecznośc ciążenia na lufę.
I nie ma się o co kłócic :) . Chodzilo mi w poprzednich postach tylko o to, że ktoryś z kolegów wyrażał się bardzo pozytywnie o takim wyważeniu pistoletu ( zauważ, ze nie piszę "broni" ) w którym jego srodek ciężkości właśnie nie leci na lufę , a to źle dla celności jego wiatrówki.
I tyle :)
P.S. Być możę pisze dla kogoś niejasno.. nikt nie jest idealny i wszyscy mamy chyba czasem problemy z absolutnie jasnym formułowaniem myśli :)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

odnosze wrażenie że jesteś emerytowany belfer?

oj, kup albo pozysz superchargera to zobaczysz jak dziala,dla mnie jest git,chociaz pewnie dorobie drewienko i bedzie miodzio cycuś :D

dla mnie jak pistol ciazy na lufe to jest do bani,reka sie meczy,a nawet jak jest jakis podrzucik to mozna sie nauczyc nad nim panowac i brac poprawke

wazne ze pistolet pewnie lezy w dloni i mi sie lapka nie trzesie jak suchemu zulowi pod monopolowym.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Post autor: kamil82 »

Bo jesli ma tendencję do podskakiwania ( podobnie jak w broni kulowej )
Nie zapominajmy, że odrzut w broni palnej ma inną charakterystykę niż w wiatrówce sprężynowej. Tutaj mamy do czynienia nie tylko z szarpnięciem do tyłu, gdy tłok "startuje" ale również z szarpnięciem do przodu w momencie jego uderzenia w dno komory, śrut wtedy jeszcze znajduje się w lufie. Przytoczona powyżej konstrukcja jest zapewne optymalna w przypadku wiatrówek PCP/PCA czy Co2, w przypadku sprężyny już może być inaczej.

W przypadku tej wiatrówki należy brać jeszcze jeden drobiazg pod uwagę:
Ten kloc waży prawie dwa kilo. Gdyby jeszcze dodatkowo ciążył na lufę, to ... ;( .

Bez wątpienia ma wady konstrukcyjne, ale można mu je wybaczyć :D
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

Oj Crasch wyluzuj trochę...Adam chciał na pewno dobrze :cisza: Temat ciekawie się rozwijał-przekrzykiwanie się nic tu nie wnosi,czekam na jakiś opis strzelania na np 25m wszak mocarz z hatsana jest potężny i chciałbym wiedzieć jak przebiega destrukcja na tym dystansie.Jestem fanem ,,mocnych''giwer :)
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

testy będą oczywiście, po to właśnie zakupiłem 5,5 :D do demolki :D

narazie powiem że te 11,5j robi robotę, jak zerowałem otwarte na 10m to exact po spotkaniu z betonowa ściana tworzy blaszkę ołowianą o grubości porównywalnej do śniadaniowej folii aluminiowej :D

zorganizuje puszki po groszkach i kukurydzy to moze jakis filmik nakręce :D dla niedowiarków

i wszyscy mamy racje, masa tego pistoletu daje bezwładność a w połączeniu z tym systemem antyodrzutowym sprawia ona że pistol trzyma się wygodnie i pewnie i do tego przyjemnie się strzela :D

w pracy akurat na warsztacie od drzwi przy mistrzówce do bramy warsztatu mam dokładnie 25m wiec z czasem poczynie testy i skupienia i destrukcji :D

informować postaram się na bierząco
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

e te 11,5j robi robotę,
:) Podoba mi się :) To więcej niż sąsiedzi zza Odry mogą mieć w ,,długich''.Trochę przeraża mnie długość 0,5m,ale mój Iżyk wiele krótszy nie jest.Tu również krążą opinie iż ,,bije do góry''-zaprzeczam,to kwestia opanowania pistola,z początku owszem,ale po ostrzelaniu się spokojnie z 20m trafiam w puszkę po śrucie a trafienie z 10m w kapsel to prawie standard i nie biorąc poprawki normalnie mucha,szczerba=cel.Poważnie zastanawiam się nad wymianą na super chargera-tak więc czekam na opis strzelań i niszczenia celów.Jeśli na 25m da radę ,,rozłupać''buteleczkę po syropie na kaszel to chyba się skuszę.Nie lubię jak cel się przewraca...on musi eksplodować :) 8)
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

sąsidzi mnie zaciupają jak będę tłukł butelki w piwnicy ale ostrzelam puszke po kukurydzy :D

szczerze polecam 5,5 bo czytałem na zagranicznych forach że można tunować do 16-18J :D potęga jak na pistol

co do iżyka, jak zamawialem rangera w sklepie to iżyka też mieli na półce i wiele rozmiarem nie odbiega a uchwyt w rangerze o niebo leprzy,demontowalny, mozna cos dorobić a nawet pokusić się o jakąś kolbkę :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

:hm: Dorabiając jakąś gustowną kolbę i przedni chwyt można by uzyskać coś co przypominałoby H&K MP5 :D i mieć 2 osady oryginalną i customową,rozmarzyłem się...no cóż czekam na opisy a nawet film-znając siebie to...się napalę :hihi:
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

ja juz dorwalem kolbe crosmana stock,ten czarny plastik :D
zamierzam ja dopasowac, bedzie piknie i skladnie, do tego lupka, tłumik i kucze MKTP wyjdzie ()MiniKarabinekTerenowyPlecakowiec()

w chairgun calkiem niezle prezentuje sie trajektoria srutu nawet przy tej energii
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
ODPOWIEDZ