Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
makrel
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:33

Post autor: makrel »

Wiam Moje pytanie kieruje do posiadaczy celownika PP 3-12x42AO, którego po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii ,także niestety nabyłem. Czy poza zblizeniem które miało wynsic x12 a naprawde może jest x10 macie mydlany obraz w dodatku jedynie w miarę ostry tylko w srodkowej części obiektywu?Celownik wykozystany do porównania to bazarowe gamo 3-9x40 za 60zl mające mimo mniejszej srednicy soczewek jasniejszy obraz i bez porównania ostrzejszy.Niewiem czy reklamowac , czy sie przyzwyczajć. Stosunek ceny do jakosci 4xdroższa 5x gorsza!!
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Mam ten sam model PP i mogę powiedzieć jedno: takie różnice na niekorzyść naszych lupek są niemożliwe... :zdziwko:
Jeśli poprawnie ustawiasz ostrość, to musisz mieć jakąś wadę lunety.
Miesiąc temu porównywałem ją z gratisową lunetą do Lidera (niebo a ziemia) a przed chwilą sprawdzałem ją z Trijiconem TR22-1 (2.5-10x56) za ponad 3400 netto i nawet tutaj różnica nie była aż tak miażdżąca.
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Makrel, niestety PP poza tym, że jest w miarę wytrzymałą konstrukcją na karabiny sprężynowe i dodatkowo daje na to 2 lata gwarancji, nie oferuje nic ponad to.
Obraz jest ze słabym kontrastem (biała mgiełka), słabo ostrzy i ma piękne "rybie oko" (obraz ostry tylko w środkowej części).
Wychodzi na to, że to dość powszechne, bo we wszystkich 3 egzemplarzach, przez jakie patrzyłem (3-12x42) efekt był podobny.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Po przeczytaniu jeszcze raz z niedowierzaniem spojrzałem przez swoje PP na obiekt oddalony o jakieś 70m i obraz naprawdę nie jest zły po dobrym ustawieniu ostrości. Nie jest może idealny i po dokładniejszym przyjrzeniu się widać maleńką otoczkę nieostrości, ale poza tym jest bardzo przyzwoicie jak na celownik w tej klasie. No chyba, że miałem szczęście z egzemplarzem i zazwyczaj jest gorzej a Markel miał zupełnego pecha....
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
Nuter
Posty: 231
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:34

Post autor: Nuter »

Wierzbin pisze:
bether pisze:Zaznaczam, że montaż się nie przesuwa
Nie przesuwa się, bo jest oparty o kołek stopujący, który kaleczy korpus karabinka. Gdyby nie ten kołek, pojechał by aż miło.
może jak będę miał chwilę to wrzucę fotki co jednoczęściowy montaż Łeapers Accushot zrobił na mojej hawanie.. ten zakichany kołek stopujący (u mnie z gładkim, płaskim końcem) wyrył - dosłownie - rysę na całej swej szerokości między otworami na kołki.. zdażyło się to pierwszemu właścicielowi który kupił, zHoganił strzelił może 100 razy i nie mógł z tym żyć.. położył oksydę i tak jak kupiłem nówkę, zamontowałem to samo g... i zrobiłem nową rysę.
Wywaliłem accuszmota, posadziłem Sportsmatcha z dampą i jest spokój.. jedyne co to przy okazji przeglądu u Hogana poproszę o polerkę i nową oksydę na systemie bo też mnie to męczy.

dodam w ramach wyjaśnienia że kołek był tam gdzie trzeba tylko się "wykręcił" nieco i darł aż miło :nie:
PFTA, AA PS Leupold 6-18x40
makrel
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:33

Post autor: makrel »

Próbowałem zrobic zdjęcia, przez celownik, budynku oddalonego o jakies 70-80m,niestety zdjęcia nie oddaja rzeczywistego obrazu .Przyznaje ze krzyż w PP jest ładniejszy ,gamo ma pas startowy ,ale teraz rozumiem co mieli koledzy na myśli pisząc ,że przez lepszą lunete z mniejszym przyblizeniem i tak więcej widać . Teraz załuje że nie zakupiłem DOC 3-9x40 ,bałem się przefokusowania .Mając PP odwazyłem sie przefokusować gamo,, wrazie czego niewielka strata ,okazło sie to dziecinnie proste teraz zajmuje mi to najwyżej 5min. Nie zachwalam tutaj gamo ,a jedynie opisuje moje rozczarowanie PP.Spróbuje jeszcze skontaktować sie z serwisem jak narazie celownik nie dorównuje taniemu rywalowi. Szarpaki które posiadam i tak nie zniszcza nawet najsłabszego celownika
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Zniszczyć nie zniszczą, chodzi o jakość szkieł, błąd paralaksy, powtarzalność nastaw itepe itede :). Faktycznie musiał Ci się trafić felerny egzemplarz... Cóż - to dalej chinina niestety :(. Moje spisywało się całkiem nieźle, obraz był bez mgiełki, za to miał wymienione przez Wierzbina "rybie oko". Widać zależy od partii szkła jakie dostaną z huty, bo cóż po kontroli jakości montażu w samej fabryce, jeśli podzespoły już takowej nie przechodzą.. Na strzelnicy miałem okazję patrzeć przez moje PP i identyczne kolegi w tych samych warunkach pogodowych i oświetleniowych - było widać różnice :/

P.S. Śliczniusi ten Twój Sharpik z linka! :king:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Witam!
Przeczytałem cały temat o optyce Piont Precision i pozwolę sobie zadać pytanie:
Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy forum posiadali na swoich Hatsanach celownik optyczny PP, a obecnie, zgodnie z opisem w stopce, posiadają już inne przyrządy celownicze. Np. u Kolegi "Borysa" taką sytuację zaobserwowałem.

Czy zmiana optyki miała miejsce ze względu uszkodzenia lunety, czy chęci posiadania lepszej?
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

pershi pisze: Czy zmiana optyki miała miejsce ze względu uszkodzenia lunety, czy chęci posiadania lepszej?
Odpowiem za kolegę.

Wszystko spowodowane było przez "Pana Królika" czyli chęcią posiadania lepszej.
Jak to się mówi "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Dzięki za odpowiedź. W takim razie może swoja przygodę z celownikami optycznymi też rozpocznę od jakiegoś PP.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Cóż...zaliczam się do tych, którzy chcieli by wymienić PP na coś lepszego, niestety fundusze nie pozwalają ;(
Bezbronny
Somoza
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2009, 11:26

Post autor: Somoza »

Gdzie najlepiej posłać lunetę do naprawy? Pękł krzyż i ewidentnie nadaje się do wymiany. Ile kosztuje taka operacja dla lunety PP 6x40?
cougar
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:47

Post autor: cougar »

A ja mam chyba głupie pytanie, ale niestety nie wiem jak ma to prawidłowo wyglądać.

Chodzi o montaż PP 6x40. Pokrętło LEFT ma być po prawej stronie a UP na górze? Czy LEFT na górze a UP po lewej?

Najlepiej pokaże na zdjęciu jak mam obecnie zamontowane (było inaczej).

Obrazek
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Zadzwoń do chłopaków od PP (zielony sklep) i popytaj, dzie mają serwis najbliżej Ciebie. W okresie gwarancji serwis free.

UP na górze.
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

cougar pisze:Pokrętło LEFT ma być po prawej stronie a UP na górze?
Tak jak masz na zdjęciu jest prawidłowo.
A to nie pokrętło nazywa się LEFT i UP, tylko kierunek zmiany nastaw krzyża. Strzałka pokazuje w którą stronę przesunie się siatka, jak będziesz kręcił konkretną wieżą. :lol:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ