Obrazek

Uszczelka lufy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Maniek pisze:Da się ją wciśnąć. Wchodzi nieziemsko ciężko jak na pchanie palcami, ale tak ma być!.
Moje uszczelki z zestawu tuningowego też nie pasowały - większa nie chciała wejść a próbowałem naprawdę wszystkiego - po prostu była za gruba dla kostki lufy. I to nie jest kwestia nieumiejętnego wciskania. Po postach widzę, że nie tylko ja się z tym spotkałem.
W końcu sam pokombinowałem i dobrałem optymalne uszczelki :king:
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
człekoupior
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:47
Lokalizacja: Płock

Post autor: człekoupior »

Maniek pisze:Da się ją wciśnąć. Wchodzi nieziemsko ciężko jak na pchanie palcami, ale tak ma być!.
ja wciskałem śrubokrętem ;) i też nie chciało dać rady... ale po wciśnięciu podkładki pcv ok 2,8mm i założeniu na to uszczelki (oringa) 2mm wszystko jest ok..
AA s400 + mały DOT
Twinmaster Sport
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Mi tez sie nieudalo duzej wcisnac i mysle zeby moze druga taka mala skombinowac, ale czy wtedy grubosc bedzie ok ?
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
człekoupior
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:47
Lokalizacja: Płock

Post autor: człekoupior »

z tego co sie zorientowałem to ta dziura ma 4mm... tyle miała stara uszczelka po ubiciu... jak ją wyjmowałem to była na równo (nic nie wystawała) dlatego ta pcv-ke dociąłem na poniżej 3mm... żeby zajmowała mniej miejsca niż duży oring, a mimo wszystko mały oring dało sie wcisnąć i żeby odpowiednio wystawał i dobrze uszczelniał :)
AA s400 + mały DOT
Twinmaster Sport
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Oby dwie uszczelki Alchemikowe wejdą, tylko pierwszą trzeba porządnie upchąć. Najlepiej jakąś zapałką ją docisnąc do środka.
Bezbronny
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Mikrus pisze:Oby dwie uszczelki Alchemikowe wejdą, tylko pierwszą trzeba porządnie upchąć. Najlepiej jakąś zapałką ją docisnąc do środka.
Zapewniam Cię, że moje nie wejdą i żadne ubijanie, wpychanie, wciskanie śrubokrętem, smarowanie, nagrzewanie i inne cuda nic nie dały...
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Dokladnie, nie masz szans, ja mam hatsna 10/08, niby 3gen i chyba tam juz jest inne rozwiazanie, Na dlugosc moze by jeszcze weszly ale na pewno ta wieksza jest zagruba, probowalem wsadzic najpierw wieksza i nie ma chu... we wsi.
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Więc macie jakieś problemy z Hatsanami, bo u mnie jak i u innych wchodziły te uszczelki, ale to były Hatsany z 2007-06 roku. Dziwne trochę.
Bezbronny
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Ja mam 08.08...może miejsce na uszczelkę w kostce jest węższe...no nie wiem... :hm:
W weekend spróbuję suwmiarką je zmierzyć...
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
człekoupior
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:47
Lokalizacja: Płock

Post autor: człekoupior »

większa uszczelka 3mm wchodzi na luzie, ale nie da się jej tak ubić, żeby ta mniejsza (2mm) weszła ;) w tym problem...
AA s400 + mały DOT
Twinmaster Sport
Awatar użytkownika
weapon
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:16
Lokalizacja: West of Poland

Post autor: weapon »

Tą większą należy przeszlifować celem dopasowania, następnie wykąpać w oleju silikonowym, żeby nabrała sprężystości i nie kruszyła się. Konserwacja olejem silikonowym powinna być bieżąca. Nie ma żadnego problemu, jaki robicie na tym forum. Spytajcie Alchemika, to samo Wam powie. Pozdrawiam.
Hatsan 55 STG + (Alchemik) + Leapers 3-9x32 AO MD, Crosman 1377, Skif -A 3000
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Jednak poroblem jest, probowalem ta wieksza, szlifowac, zeby zebrac na grubosci, i jak ja juz wsadze nie wjedzie ta mniejsza, zaczelem wiec szlifowac na dlugosc, szeszlifowalem do 2mm, i wieszla, ale tak wystawala ze zamykajac lufe, przycina ja ze wystaje minimalnie ponad kostke, wg mnie jest mniej miejsca w kostce. Zalozylem strara i jest ok. Probojac wiecej szlofowac zaczyna pekac. Alchemi ma podeslac mi druga taka mala, wiec wtedy bede cos kombinowal, ale problem napewno jest.
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

fajnie, to ja jeszcze poproszę tłumaczenie z polskiego na polski.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

p14c3k pisze:i jak ja juz wsadze nie wjedzie ta mniejsza
Mniejszą się pierwszą wkłada.
p14c3k pisze:ale tak wystawala ze zamykajac lufe, przycina ja ze wystaje minimalnie ponad kostke
Oring ma wystawać poza kostke, taka jego natura że ma uszczelniać. Obcina bo wylot w cylindrze nie jest zfazowany.

Robiłem to w 3(70,75,20) hatsanach i nikt mi nie wmówi że się nieda 8) :cisza:

Ten mniejszy włożony jako drugi, pewnie wypadnie. Większy poprzez właśnie swój nadwymiar, pewnie i twardo trzyma się na swoim miejscu.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:24
Lokalizacja: Warszawa

Uszczelka lufy

Post autor: Maciej »

Witam
Tydzień temu zmieniałem uszczelkę lufy w H70. Wyciągnąłem z dużym trudem starą (jednoczęściową) i wcisnąłem dwa o-ringi (śr. wewnętrzna 7 mm, średnice zewnętrzne odpowiednio 11 mm oraz 13 mm). O-ringi weszły dosyć łatwo, przed założeniem przesmarowałem je smarem silikonowym, można też użyć oleju silikonowego. Oczywiście silikon budowlany nie nadaje się do tego celu. Po wymianie wszystko działa dobrze.
Dla kolegów z Warszawy chciałbym podać adres sklepiku z o-ringami i uszczelkami (chyba nawet na tym forum adres był już wymieniony): jest to mały sklepik w pawilonie na ulicy Puławskiej między Racławicką a Okulską. Sklepik w pierwszej chwili wydaje się zamknięty i zupełnie nie rzuca się w oczy. Obsługa jest OK, za jeden komplet (2 o-ringi) płaciłem 1 zł.
Pozdrawiam
Maciej

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 17:52 ]
Witam jeszcze raz,
zakładając o-ringi pamiętajmy: jako pierwszy wkładamy mniejszy o-ring (11 x 7 mm), jako drugi większy o-ring (13 x 7 mm). Wtedy wszystko pasuje.
Maciej
pozdrawiam, Maciej
ODPOWIEDZ