Obrazek

Ktory zestaw tuningowy?

ODPOWIEDZ
jachowicz7772
Posty: 51
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:22

Post autor: jachowicz7772 »

Ja miałem taki zestaw, http://www.allegro.pl/item608112302_hat ... ancja.html i byłem zadowolony, wszystko było spasowane.
Awatar użytkownika
4ndrz3j
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:42

Post autor: 4ndrz3j »

Witam wszystkich forumowiczów.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie poeksperymentować i załorzyć zestaw do hatsana 90.Pisałem w tej sprawie do alchemika ale się nie odzywa i znalazłem oto taki zestaw. http://www.allegro.pl/item599904074_hat ... zepto.html

Jestem bardzo ciekawy :hm: jak by harry chodził na takiej sprężynie o dłógości 27,5cm.
Hatsan 90stg + zestaw Alchemika
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

4ndrz3j pisze:Witam wszystkich forumowiczów.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie poeksperymentować i załorzyć zestaw do hatsana 90.Pisałem w tej sprawie do alchemika ale się nie odzywa i znalazłem oto taki zestaw. http://www.allegro.pl/item599904074_hat ... zepto.html

Jestem bardzo ciekawy :hm: jak by harry chodził na takiej sprężynie o dłógości 27,5cm.
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=1647
zaraz pierwszy post :)
sam w moim harym miałem sprężynę 27,5cm - napięcie wstępne to jakieś 3mm nie więcej - ot tak tylko lekko korek nacisnąć aby bolcem zablokować.
Karabinek miał ok 10,5-11J energii i był hmmmmm.. bardzo grzeczny.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
4ndrz3j
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:42

Post autor: 4ndrz3j »

Bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Hatsan 90stg + zestaw Alchemika
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Miałem ten zestaw z kolby i było ok.
Bezbronny
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Mikrus pisze:Miałem ten zestaw z kolby i było ok.
Ale trochę trzeba powybrzydzać: gdzie uszczelki? Smar nie jest molibdenowy! Cena z sufitu!
Rusznikarz daje wszystko i tanio.
Mam sprężyny od niego nie mogę nic zarzucić.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Zestaw mnie kosztował ok 100 zł + przesyłka, tajemnica to żadna. Ja kontaktowałem się mailowo, ale to było w styczniu, może teraz przestał już robić, albo pocztę zmienił.

Koledzy p14c3k i 4ndrz3j, wysłałem Wam PW.

Z ciekawostek, strzelałem ostatnio z 35 z "podwójną" sprężyną (nie mylić z dzieloną), zapewne zestaw od kogoś z allegro, tak czy inaczej...Napinało się to, w porównaniu do mojego, cholernie ciężko, strzał szybki, ale kop jak z Kałacha chyba. No i spust chodził tak ciężko, że w pierwszej chwili myślałem iż bezpiecznik go stopuje (karabinek nie miał bezpiecznika, ani tylnej plastikowej kostki) musiałem użyć dużo większej siły niż przy moim żeby wystrzelił.
Zatem moje zdanie jest takie (zapewne nie odkrywcze), że nie warto pakować takich
cudów. :?
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
człekoupior
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:47
Lokalizacja: Płock

Post autor: człekoupior »

jaka jest różnica miedzy zestawem Rusznikarza, a Alchemika? pytam, bo chciałbym wymienić bebechy, a jak na razie Alchemik nie odpowiada na PM ;)
AA s400 + mały DOT
Twinmaster Sport
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Jigt ale jak ja kupowałem ten zestaw nie było innych na allegro ;) Jeśli istnieje lepsza alternatywa warto ją wybrać.
Bezbronny
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Zestawy od Alchemika są ponoć lepiej spasowane, nie wiem jak wygląda zestaw od rusznikarza, ale Ci co kupili twierdzą że tez jest dobry.
Ja osobiście mam od Alchemika i wszystko glanc pasuje.

człekoupior wysłałem PW.

PS.
chyba zostanę reprezentantem Alchemika, tyle osób nie może się skontaktować. ;)
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Takim kamerdynerem powiadasz ? ;)
Bezbronny
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

Ja także polecam zestawy od Alchemika. Choć od Rusznikarza nie miałem :)
Ale mój Alchemikowy jest po ok 3-4tys śrutów, i ostatnio jak robiłem przegląd wiosenny :) to sprężyna jak i uszczelka są w stanie idealnym, sprężyna niemal się nie ugieła, fakt że za pierwszym 'wkładaniem' nowej Alchemikowej musiał mi pomóc kumpel bo samemu nie dało rady, ale teraz i tak napięcie wstępne jest dość duże. Moc karabinka cały czas jest taka sama a przynajmniej nie odczuwam jej spadku :)
Hatsan 70 Stg
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Devill pisze:Moc karabinka
Mocy nie odczujesz, bo wiatrówka tokowej nie posiada (wybacz, nie mogłem się powstrzymać). ;)
Oczywiście wiem, że chodzi Ci o energię, jednak na oko to ciężko określić czy jest taka sama, najlepsze będzie chrono w tym wypadku. U mnie np. po ok paczce (500 peletek) sprężyna z ok. 165, siadła na 155 m/s. 10 metrów to wydaje mi się w normie, bo sprężyna zawsze siądzie na początku jakby nagle, a później już stopniowo w dół.
Mikrus pisze:Takim kamerdynerem powiadasz ?
Jak będą dobrze płacić to i lokajem mogę zostać. :lol:
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

assassin pisze:nie mogłem się powstrzymać)
Wybaczam :P
Ale chodziło mi o to, że zestaw Alchemikowy (moim zdaniem oczywiście) :) jest na tyle dobry, że w dużym stopniu zagwarantuje długą bezawaryjną prace :)
Ja np, na oryginalnej sprężynie wystrzelałem też kilka tys śrutu, już dokładnie nie pamiętam. Ale po jakis 2-3 tys już prędkość wylotowa śrutu :P:P była wyraźnie niższa, a sprawdzałem to bardzo łatwo, miałem pare tych samych celi i patrzyłem co przebije co nie :P
Hatsan 70 Stg
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

W święta trochę postrzelałem z mojego harrego jak i mojego brata tyle, że on ma mod.75 i to na oryginalnych bebechach. Mój zestaw alchemikowy super chodzi, wywaliłem z 500 pestek, bardzo lekko się naciąga, drgania wytłumione, kop jest lżejszy niż w oryginale. Ogólnie cudo :lol: . Natomiast harry brata to jakaś masakra: kopnięcie takie, że bark boli po kilku strzałach, naciąganie jakbym siłował się z bykiem, celność dramatyczna- przez ten kop nie da się po prostu precyzyjnie strzelać :maruda: . Smaru to tyle tam jest nawalone, że wycieka, i to wszędzie na sprężynę, zawiasy, wszędzie. Brat postrzelał trochę z mojego diabła i był w szoku tak więc pewnie niedługo tez zakupi jakiś zestaw i zamontujemy. Polecam mu Alchemika ale jeśli nie będzie miał dostępnych weźmie Rusznikarza.
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
ODPOWIEDZ