Obrazek

Potrzebuję dostępu do chrono.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Potrzebuję dostępu do chrono.

Post autor: maszotTC »

Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

Potrzebuję przeprowadzić pomiary swojej wiatrówki na chrono. Ostatnio dokonałem usprawnień karabinka Sharp Innova. Tydzień temu sprawdzałem karabinek na strzelnicy i oprócz radykalnej poprawy celności (na 25m 10 przestrzelin zmieściło się w kółku o średnicy 15mm - szok, nigdy wcześniej nie uzyskałem powtarzalnie w kilku seriach pod rząd takiego skupienia) podejrzewam, że znacznie wzrosła prędkość początkowa. Kilka tarcz umocowałem na desce sosnowej o grubości 1cm ustawionej w odległości 10m (do wstępnego przestrzelania i ustawienia lunety) i ku mojemu zdziwieniu deseczka za każdym razem była przestrzelona na wylot (5 pompnięć) - Exact 4,51. Poza tym przy pięciokrotnym napompowaniu karabinek miął większy "posiew" na tarczy, przy 4 "pompnięciach" zrobiło się już celnie co pozwala mi stwierdzić, że albo prędkość wylotowa jest zbyt duża dla Exact'a, albo jeszcze niezbyt dokładnie wykonałem koronę lufy.
Mieszkam w Stargardzie Szczecińskim i poszukuję dostępu do chrono w okolicach. Jeżeli jest ktoś kto posiada i umożliwi mi dostęp do chrono (Stargard, Szczecin i okolice) będę niezmiernie wdzięczny.
Oczywiście wyniki pomiarów zamieszczę na forum.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2009, 21:06 przez maszotTC, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

A jaki Sharpik i jakie usprawnienia ??
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Posty: 141
Rejestracja: 12 paź 2008, 10:46
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

Cholerka szkoda ze tak daleko, u mnie koło leszna sam bym ci udostępnił moje chrono.
Jestem ciekaw twojej "armaty"


pozdrawiam krzysztof
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

A jaki Sharpik i jakie usprawnienia ??
Wersja 1210 w drewienku.
Usprawnienia nie są jakieś wyjątkowo zaawansowane. Korzystałem z porad na forach i w warunkach domowych mogłem zrobić jedynie to:

- nowa korona
- dokładne uszczelnienie (klejem epoksydowym) i wklejenie lufy w korpus
- szlif (pasta polerska) przewodu lufy
- polerka elementów mechanizmu spustowego
- modyfikacja portu ładowania (patrz zdjęcia)
- przetoczenie rowka na zamku na grubszy oring (3x2mm)
- grubszy oring między cylindrem a lufą.
- mosiężna "ósemka"

Dzięki temu układ na pewno jest dużo szczelniejszy, a ładowanie śrutu nie sprawia już takich problemów. Jednak coś mi ta "szmoc" podpada. W Harnasiu nie dziwiło mnie to ale Sharp'ik mnie zaskoczył.
A tak to wszystko wygląda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

któregoś pięknego dnia można umówić się na strzelanie-daleko nie jest, ja nie mam chrono ale kolega po flincie owszem - combro i bramkowe a "nasza" strzelnica stoi otworem o ile jeszcze aktualne.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Dzięki serdeczne za propozycję. Zrobiłem jednak już pomiary w zeszły weekend (zapomniałem uaktualnić posta).
Wyniki nie powalają na kolana.

Wyniki średnie dla 25 prób w każdej serii:
Dla 5 "pąpnięć" - 196-201 m/s
Dla 6 "pąpnięć" - 224-229 m/s
Dla 7 "pąpnięć" - 233-238 m/s

Więcej testów nie robiłem. Generalnie dla "5" prędkość jest zadowalająca i w zupełności wystarczy. Nic więcej nie będę kombinował. Dorobiłem do niego jeszcze regulowana stopkę i palmrest (fotki wrzucę później jak wystawie go na sprzedaż). Poza tym karabinek idzie na sprzedaż (planuję kupić coś małego i lekkiego dla mojego 10-letniego syna).
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
ODPOWIEDZ