Obrazek

AA s400

Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

xevf, pośledź troszkę temat grupy warszawskiej. PawelK i ja bywamy na Siekierkach.
Co więcej, obaj bywamy tam w towarzystwie inkryminowanej wiatrówki, przyjedź, pobaw się, zobacz czy Ci "leży" i ewentualnie kupuj, a zaprawdę powiadam Ci: będziesz Pan zadowolony ;).

P.S. Nie gryziemy, jesteśmy tylko lekko skrzywieni na umyśle ;P.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Witam

Od paru dni i ja jestem szczęśliwym posiadaczem AA S400. Jest to Wersja S400 XTRA FAC przerobiona na limitową. Posiada znacznie większy kartusz oraz regulator ciśnienia. Wyjątkowo udany egzemplarz. Z pełnego naładowania mam aż 200 stabilnych strzałów. Regulacja za pomocą śruby w tylnej części komory zbijaka daje mi możliwość ustawienia prędkości (dla Exact'a) w przedziale od 230 - 245 m/s.
A tak wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Z wyglądu jest tym dla Classic, czym Classic dla Carabine ;). Dla mnie troszkę zakłóca to linię karabinka, ale plusem tego jest też chyba dłuższa (celniejsza) lufa. No i te 200 strzałów, nie do pogardzenia :). Regulator ma to oryginalny, czy Igorowy, albo inny custom?
I ważna sprawa, czy masz jakiś papier na ograniczenie energii śrutu, podbity przez rusznikarza z uprawnieniami? Bo jeśli to FAC z oryginału i istnieje możliwość jego przeregulowania do stanu pierwotnego, to zdaje się że trzeba go mimo wszystko rejestrować... :/ Chyba że mnie pamięć zawodzi.

Edytka ( ;) ): Cholerka, przyjrzałem się zdjęciom i tam przy regulacji dawki powietrza masz śrubkę taką, zdaje się właśnie umożliwiającą łatwe przestrajanie fifajki... Skonsultuj rzecz ze sprzedającym jak najszybciej, bo może być niemiło w razie kontroli... ;( :!:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Regulator ma to oryginalny, czy Igorowy, albo inny custom?
Z tego co mi wiadomo to inny custom ale nie robiony w Polsce.
I ważna sprawa, czy masz jakiś papier na ograniczenie energii śrutu, podbity przez rusznikarza z uprawnieniami? Bo jeśli to FAC z oryginału i istnieje możliwość jego przeregulowania do stanu pierwotnego, to zdaje się że trzeba go mimo wszystko rejestrować...
Karabinek nigdy nie był rejestrowany w kraju. Przeróbka jest trwała, to znaczy układ ciśnieniowy nie umożliwia zwiększenia energii.
Cholerka, przyjrzałem się zdjęciom i tam przy regulacji dawki powietrza masz śrubkę taką, zdaje się właśnie umożliwiającą łatwe przestrajanie fifajki... Skonsultuj rzecz ze sprzedającym jak najszybciej, bo może być niemiło w razie kontroli...
To śrubka to pozostałość po FAC do obniżania dawki powietrza do lufy - zwykły dławik - teraz mam ustawione na max.

Co do aspektów prawnych to w zasadzie każdą "400" limitową można przerobić na FAC i odwrotnie więc nawet papier od rusznikarza nic tu nie pomoże, a napis na korpusie XTRA FAC o niczym nie świadczy. Równie dobrze mógłbym sobie na swoim Sharp'ie wygrawerować: SUPER EXTRA FAC 2000J bądź na "400": MINI AIR BLOW 7,5J, a i tak sam osobiście odpowiadam za utrzymanie dopuszczalnego limitu energii. W przypadku zatrzymania karabinka przez naszych stróży prawa i tak pójdzie do kontroli, a przy obecnej konstrukcji nie da się zniego wycisnąć więcej niż 16,5J (no chyba, że mi go wypatroszą, wymienią wnętrzności i sami zrobią FAC - ale to i dla nich niedozwolone - koncesji na wytwarzanie broni nie mają :hihi: ).
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Uf! :) No to mnie uspokoiłeś, choć to nie mój karabinek, ale czułem się w obowiązku wspomnieć o tym :). Swoją drogą, ciekawe co to za regulatorek. Choć jak większość gratów do S400 pewno jest upiornie drogi ;).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Nie ukrywam, że przed kupnem też miałem mieszane uczucia, a napis na korpusie aż ukłuł mnie w oczy. Na namysł miałem 2 dni i w międzyczasie skonsultowałem się ze znajomym prawnikiem, który to oświadczył, że i tak osobiście odpowiadam za spełnienie wymogów określonych w przepisach prawnych.

Co do regulatora, to nie mam pojęcia ile mógł kosztować. Pewnie jest tak jak mówisz i był obłędnie drogi. Jest jednak niezwykle skuteczny. Karabinek ma nieco ponad rok i nabyłem go za jedyne 2150 zł. Nie mogłem przepuścić takiej okazji. Jest do tego niesamowicie celny. Mam już za sobą pierwsze zawody HFT z jego użyciem i jak na pierwszy start całkiem nieźle mi poszło. Niestety do starych wyjadaczy było mi jeszcze daleko. Fakt faktem, karabinek miałem pierwszy raz w rękach nie całą godzinkę przed rozpoczęciem zawodów i mówiąc krótko nie zdążyłem się z nim ostrzelać. Nie mniej jednak zabrakło zarówno umiejętności jak i po prostu doświadczenia.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

No nie ma co ukrywać, mniamuśna fifajka :). A do HFT, jak znalazł - od początku lufy do kabłąka spustu masz ze 3 kilometry. Bliższe figurki samym karabinkiem możesz trącać !! :lol: A oczko jakie masz na niej? To chyba jakiś Leapers, dobrze widzę? Muszę kupić patrzydło w najbliższym czasie do mojej lepsze i tak delikatnie sonduję ludzi ;). Odpisz najlepiej na PW, aby nie śmiecić w temacie, bo od tego jest Optyka i sam sobie warana będę musiał wlepić :hihi:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
xevf
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:29
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post autor: xevf »

Luciush pisze:xevf, pośledź troszkę temat grupy warszawskiej. PawelK i ja bywamy na Siekierkach.
Co więcej, obaj bywamy tam w towarzystwie inkryminowanej wiatrówki, przyjedź, pobaw się, zobacz czy Ci "leży" i ewentualnie kupuj, a zaprawdę powiadam Ci: będziesz Pan zadowolony ;).

P.S. Nie gryziemy, jesteśmy tylko lekko skrzywieni na umyśle ;P.
Bardzo serdecznie dziekuje za zaproszenie na pewno skorzystam jak tylko chwile znajdę ;)
btw ja tez z tych niebyt "prostych" wiec moze byc ciekawie ;p
Innowa1210 + BLOG 6-24x50AO
ODPOWIEDZ