Obrazek

Bushnell elite 5-15 x 50

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Bushnell elite 5-15 x 50

Post autor: sofronov »

Zastanawiam się nad nowym szkiełkiem do AA do rekreacji i raz na rok do HFT. Ktoś zaproponował mi takie szkiełko za 1000zł. Nie patrzyłem nigdy przez tą lupkę. Na pewno minusem jest duplex. Z kasą u mnie dość krucho i nie bardzo mi się spieszy, ale może ktoś ma jakieś przemyślenia co do tego słoika, które mnie przekonają w tą lub w tamtą stronę.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

myślę że brak mildota to wystarczający powód.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Re: Bushnell elite 5-15 x 50

Post autor: Starszy_Pan »

sofronov pisze: (...) Z kasą u mnie dość krucho i nie bardzo mi się spieszy,(...)
Tylko spokój może cie uratować :hm:
Ten krzyż mam w swoim Waltherze na Sharpie - nie pamiętam czy na Siekierkach przez to patrzyłeś ?? Ma swoje plusy i minusy, ale raczej więcej minusów :nie:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Klakier

Post autor: Klakier »

Ja bym jedanak na Twoim miejscu zdecydował się na wersje X40.
A dlatego, że mniejszy obiektyw to mniejszy błąd paralaksy. Przy powiększeniu 15x obiektyw o średnicy x50 jest raczej zbędny.
Oczywiście minusem jest też brak mil dota, jednak da sie bez niego strzelać.
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Tylko spokój może cie uratować
spokój spokojem, a dolary idą w górę.

Tak serio to rezygnuję z tej lupki. Poczekam do wakacji (bo z kasą naprawdę krucho). Coraz bardziej skłaniam się do BE 10x40 gdyby jeszcze było AO, ale ponoć głębia ostrości jest niezła.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Pomyśl o Burris Timberlinie 4.5-14x32 z balistic plexem takim jak tu http://www.swfa.com/pc-12482-2177-burri ... scope.aspx

O wiele lepszy wybór a kasa podobna, zagadaj do Duce ściągnie bez problemu (wyjdzie pewnie coś koło 700 zł). Na iwebie jest bardzo dobrze opisany w dziala optyka o tutaj http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=46850

Według mnie najbardziej sensowna lupa do 1000zł. Gdybym się nie szarpnął na Meoptę, to z niego bym strzelał.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Patrząc na zakres powiększeń wychodzi na BE z serii 3200.
Szkła są bardzo ok, bez jakichś fajerwerków, rozdzielczość i kontrast na dobrym poziomie.
Jeśli jednak ma to służyć rekreacji, a nie polowaniu o zmierzchu, to weź optykę z obiektywem rzędu 30-40mm, max 42mm.
Irek podsunął bardzo fajnego Timberline'a, w tej cenie spokojnie zmieścisz się z Weaverem RV9, czy Delta Titanium 4-16x62 (z siatką mildot).

I bez przesady z tym mildotem. Nie jest to absolutna konieczność w lunetach rekreacyjnych. Owszem jest to czasem wygodniejsze, ale przy strzelaniu bliższym jak 10m i dalszym jak 40. Z wiatrówek najczęściej strzela się w zakresie pomiędzy wspomnianymi dystansami i duplex w zupełności wystarczy.
Do rekreacji bardziej istotne jest by miała regulowany obiektyw (AO) i zmienne powiększenie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Elitkę łyknął myśliwy. Mam obiecanego Weavera V16 przy następnej podróży znajomego do stanów (niestety jej termin nie jest określony i pewnie nie nastąpi to przed latem) cena około 320$ (pytanie po ile wtedy będzie dolar :/ ).
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

V16 to baza dla Delta Titanium 4-16x42.
Moim zdaniem Weaver lepszy. Delta ma wstawiane siatki duplex i miltot, V16 tylko duplex.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Wierzbin pisze:V16 to baza dla Delta Titanium 4-16x42.
Moim zdaniem Weaver lepszy. Delta ma wstawiane siatki duplex i miltot, V16 tylko duplex.
A wiecie może koledzy czy DOT to kopia Weaver'a - jeśłi tak to na ile dokładna?? czy może - jak mi się na jakimś forum o oczy obiło - robi je (V16 i DOT'a) dokładnie ta sama fabryka w japonii - i czy na tych samych szkłach??
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

A nie lepiej tego Weavera http://www.swfa.com/pc-2261-253-weaver- ... scope.aspx Bo tak się zastanawiam czy Grand Slam nie jest wyżej niż V-16.

Może warto dołożyć jeszcze i kupić to http://www.swfa.com/pc-6214-86-leupold- ... scope.aspx

Jest też chyba nowy weaver z 3-10x40 z mildotem oraz 4.5-14x40 też z mildotem, chyba serai tactical, jest w katalogu weavera w sklepach nie widziałem, ale Duce chyba komuś te 10 ściągał.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

http://www.swfa.com/pc-6214-86-leupold- ... scope.aspx
Z wyjątkiem wież nie ma wad.
Mnie DUCE ściągał podobnego Weavera (wersja GLOSS - duplex), ale ostatecznie wybrałem Burrisa FF 3-9x40- ze względu na BallisticPlex. Tamten Weaver miał super obraz i głębię ostrości.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Przy tym kursie dolara to leupold 4-12x40 VX-II jest dla mnie nieosiągalny. Przeczekam parę miesięcy to zawirowanie z kursami walut a tymczasem postawie na AA leapersa, którego mam na hatsanie.
Swoją drogą to wybór karabinka w porównaniu z wyborem szkła to pestka.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

sofronov pisze:Przy tym kursie dolara to leupold 4-12x40 VX-II jest dla mnie nieosiągalny. Przeczekam parę miesięcy to zawirowanie z kursami walut a tymczasem postawie na AA leapersa, którego mam na hatsanie.
Śledź bron.iweb.pl ostatnio byś wybrał coś dla siebie w dobrej cenie.
sofronov pisze: Swoją drogą to wybór karabinka w porównaniu z wyborem szkła to pestka.
Mam to samo. Lupy wybierają za mnie koledzy z grupy :lol:
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Kilan pisze:A wiecie może koledzy czy DOT to kopia Weaver'a - jeśłi tak to na ile dokładna?? czy może - jak mi się na jakimś forum o oczy obiło - robi je (V16 i DOT'a) dokładnie ta sama fabryka w japonii - i czy na tych samych szkłach??
To podobnie jak BT 3-9x40 i DOC 3-9x40.
Tubus ten sam, AO to samo, wieże te same, szkła te same. Mogą minimalnie różnić się powłokami na szkłach, nadrukiem, karbowaniem na AO. Oba robione w Japonii.

Weaver Grand Slam razem z serią Tactical ma najlepsze powłoki w swoich celownikach.
Tactical 3-9x40 i 4.5-14x44 to perełki i białe kruki. Świetne szkła i siatka mildot w pierwszym planie :) Niestety nie są już produkowane, teraz tylko second hand.
Light Stream z którego mam akurat u siebie to bliźniacza konstrukcja Weavera 4.5-14x44. Produkowany od całkiem niedawna.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ