Obrazek

hatsan 90s + tuning+ optic

Awatar użytkownika
Dabalwwy
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2008, 12:45
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Dabalwwy »

ja ogolnie nie mam zaduzej ilosci miejsc do szczelania :D wiec jak gdzies juz pojade to i moge za sru wiecej zaplacic
H95 Qt(Full Alchemik) + tłumik by Alchemik + DOC 3-9x40 MD + Leapers AccuShot wysoki + TL-BP08S
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Polecam 5.5 :D zabawa fajna nawet fabrycznym sprzęcie a jak zrobię tuning, założę lupkę... :)
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
mp1
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:46

Post autor: mp1 »

Czy ktoś porównywał kal. 4,5 i 5,5 w niszczeniu celów, teki sam śrut i wiatrówka?
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

tak :lol:
Gamo CFX
Awatar użytkownika
Dabalwwy
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2008, 12:45
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Dabalwwy »

a mozecie podac link do tego porownania??
H95 Qt(Full Alchemik) + tłumik by Alchemik + DOC 3-9x40 MD + Leapers AccuShot wysoki + TL-BP08S
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

mp1 pisze:Czy ktoś porównywał kal. 4,5 i 5,5 w niszczeniu celów, teki sam śrut i wiatrówka?
Ot, małe semantyczne nadużycie ;)

Myślę że nieco trudno porównać w tej samej wiatrówce śrut 4,5 i 5,5 mm.. To nie telefon z DualSIM żeby hasała na dwa kalibry ;). No i podobnie śrut - jak ma kaliber 4,5 mm to jak tenże sam śrut może mieć kal. 5,5?? A ty się Volty wstydź! :cisza: tak się z kolegów nabijać ;) ;)

No a poważniejąc, w sumie dałoby się taki test urządzić, oczywiście nie "tą samą wiatrówką i śrutem", ale swoimi odpowiednikami w danych kalibrach. Np. Hatsan 90 i Exacty w obu wersjach. Ja osobiście nie widziałem takiego zestawienia.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

He, he, Rysiu, może Cię zdziwię, ale czytałem ten artek i to nie raz - na jego podstawie między innymi opierałem decyzję o ucince Harrego :). Ale tu są testy samych luf, podpinanych pod daną objętość cylindra i sprężynkę itp. aby móc stworzyć statystyczne zależności. Owszem może to być jakiś wyznacznik, ale:
1) Ja się wypowiadałem n/t niezbyt precyzyjnego sformułowania
2) Z tym jak z komputerami - test swoje, a życie swoje ;).
3) mp1 i Daniel pytali o "niszczenie celów" a więc jak podejrzewam - możliwości destrukcyjne fifajek/śrutów w danych kalibrach :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

5,5 bardziej brutalny

Post autor: jarek m »

W testach o których mowa są nie tylko próby róznych luf, sprężyn, czy parametrów, ale także porównanie wprost kalibrów przy pozostałych warunkach (energia sprężyny, długość lufy, itp) takich samych. Wynika z nich, że kaliber 5,5 daje przyrost energii z tego samego systemu, czyli po prostu dmuchawka jest silniejsza. I nie są to tylko komputerowe testy, bo życie to potwierdza. Śrut 5,5 jest mozna by rzec bardziej brutalny, choć ma mniejszą zdolność przebijania - ma po prostu większą średnicę i raczej obala cel niż go penetruje, dlatego przy tej samej energii (według pomarów moje HW 97K (4,5mm) ma 14J, a H90(5,5mm) 14,5 po ucywilizowaniu) HW przebije ciut grubszą blachę niż H90. Ale w przbijalności różnice są niewielkie, za to w tym o co pytali koledzy, czyli destrukcji ogromne. Np. jabłko, czy pomidor po HW ma ładne dziurki, a po H90 mamy "puste w środku", blacha po 5,5 jest pięknie pogięta, itd. W ten sposób jak rzadko teoria pięknie sprawdza się w praktyce.
ODPOWIEDZ