Obrazek

HW-30S czy Gamo Shadow 640 ?

drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nareszcie udalo mi się dodzwonic do Kaliber.pl :maruda: Od wczoraj wykonałem z dobrą 100 połączen ale zadnego nikt nie raczył odebrac...
W koncu kiedy juz mialem rezygnowac dodzwonilem się wprost do sklepu.

Dzwonię i pytam, czy w sprzedawanej przez nich wiatrówce Gamo Hunter 440 kostka lufy wykonana jest... i tu mi koles przerwał "co lufy??" :zdziwko: Sądzilem ze nie dosłyszał wiec powtórzyłem a on "co to jest kostka lufy" :wow: :sciana: :oops:
KOLES PRACUJACY W JEDNYM Z NAJWIEKSZYCH SKLEPÓW WYSYŁKOWYCH Z BRONIĄ W POLSCE NIE WIE CO TO JEST KOSTKA LUFY....

Ale nie zrażony tym szybko wytłumaczylem o co mi chodzi, w słuchawce usłyszałem dzwięk łąmania lufy i to na co czekalem "tu wszystko jest stalowe". Wiec ok :radocha:
pozdrwiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Witam,
Wyższe modele gamo mają trochę inne osiągi, nie wiem jak wypadnie porównanie 440 i 640, ale raczej na korzyść 640. Ciekawą opcją są gamo viper'y 5,5 - nie wiem jak u nas, ale w stanach mają przejściówkę na amunicję .22 LR. Na YT są filmy.
Gamo CFX
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

volty pisze:nie wiem jak wypadnie porównanie 440 i 640, ale raczej na korzyść 640.
dość ciekawe stwierdzenie aczkolwiek wszystko możliwe.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Nie wiem skąd taki kult 440, być może dlatego że to stary, dobrze znany, osłuchany i ostrzelany model... CFX vampire miał premierę w roku 2004. Gamo hunter jeszcze za czasów GL przedstawiany był w TVN albo na polsacie (chyba telewizjer się ten program nazywał ) jako pogromca kolan kierowcy i drzwi samochodowych. Wydaje mi się że skoro montują w prawie wszystkich modelach te same lufy, systemy wyglądają w zasadzie identycznie a zmienia się tylko pojemność cylindra, sprężyna i poprawki kosmetyczne, to różnica w jakości strzelania z różnych modeli jest marginalna...

P.S miałem na myśli porównanie 440 i 640 pod względem mocy pudełkowej
Gamo CFX
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zakładając że model Shadow640 to Gamo610 w polimerze to moc jego względem hunter440 jest mniejsza, czytałem gdzieś stary opis Gamo Hunter440 jeszcze za czasów GL, testowano czy maksymalna prędkość początkowa jest choćby zbliżona do podawanych niegdyś 305m/s, w teście uzyskano granicę bliską 300m/s, czy jest to możliwe? nie wiem ale rzeczywista prędkość początkowa podawana obecnie jako 260m/s jest jak najbardziej realna.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

no i pasi
Gamo CFX
ODPOWIEDZ