Obrazek

Diana-21 Panther 4,5mm czy Hatsan 125 STG 4.5 TH ?

ODPOWIEDZ
Matthew
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:56

Diana-21 Panther 4,5mm czy Hatsan 125 STG 4.5 TH ?

Post autor: Matthew »

Witam,

Chciałbym prosić o radę w sprawie wyboru kupna wiatrówki do celów rekreacyjnych (działeczka, grill, puszka po piwie..). Biorąc pod uwagę swoje fundusze oraz osobiste preferencje w sprawie wyglądu wybór padł na modele przedstawione w temacie (Diana-21/Hatsan 125 TH). Nie mogę się zdecydować a dni, które mógłbym spędzić na strzelaniu mijają.. Jeżeli można to prosiłbym o skupienie uwagi przy geście pomocy już nie na sam wygląd sprzętu czy na jego przeznaczeniu ale raczej na porównaniu modeli tj. moc, celność, poręczność, odrzut no i zdolności wiatrówek do niszczenia celownika optycznego. Z góry dziękuje za informacje.


http://www.militaria.pl/d...,5_mm_p2469.xml
http://www.sharg.pl/item.php?nav=TK00499

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=34&kt=&id=73
Taniej i prawdziwe parametry karabinka.
To sprzęt w niemieckim limicie (7,5J) ,
posiadam Diane 24 i nie oddał bym jej za nic , to bardzo fajny, mały i celny karabinek (porównał bym go do HW30)

Jeśli chodzi o tiuning to nie jest potrzebny, wystarczy ją tylko rozkonserwować i przesmarować odpowiednimi smarami.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Matthew
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:56

Post autor: Matthew »

Bardzo dziękuję za pomoc. W szczególności za link do taniego sklepu. Zastanawiam się teraz nad HW 30S. Ciekawi mnie jeszcze jakakolwiek opinia o wiatrówce Hatsan 125 STG 4.5 TH. Często pisze się, że to armata zaś w sklepie piszą że to wiatrówka jak każda inna..
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Hatsan 125 był projektowany z myślą o energi większej niż 17J ale żeby mógł zaistnieć na naszym rynku musiano go "wykastrować", przez co to (według mnie) taki kaleka.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Czy cena H125 nie zbliża się przypadkie do Gamo 440, albo Hw50?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Matthew
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:56

Post autor: Matthew »

Co do ceny H125 to znalazłem go za 518,- (link podałem wyżej). Jednakże ostatnie przemyślenia skłaniają mnie do zakupienia HW30S. Trochę dołożę ale myślę że warto, najwyżej pokrowiec kupię za jakiś czas :D
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Matthew pisze: Jednakże ostatnie przemyślenia skłaniają mnie do zakupienia HW30S.
Bardzo rozsądna decyzja (wszakże szmoc to nie wszystko, fajnie jest też w coś trafić)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Też powiem, że warto. Ja do swojego muszę lupę dołożyć bo sokolego wzroku nie mam :). Karabinek stworzony do rekreacyji, polecam postawę stojącą.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ