Obrazek

LEAPERS 3-9x40 MILDOT TS

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

LEAPERS 3-9x40 MILDOT TS

Post autor: drozdzu »

Witam
Od dluzszego czasu myslalem nad leapersem tym co kiedys mialem, czyli 3-9x32 AO ale mam juz BKL 263 który aż sie prosi by posadzic na nim cos z obiektywem 40mm, kusił trofik ale nowy trosze drogi a uzywek cos nie ma do kupienia :maruda:
No i nagle okazalo się ze jest praktycznie nówka, po kilku strzalach Leapers 3-9x40 z mil dotem i paralaksą na 31yardów , na gwarce w stanie idealnym. Jakby nie patrzyc prawie 100zł do przodu. Okazji nie przepuscilem lupka juz idzie do mnie ;)

Z tego co zdazylem przeczytac calkiem fajny sprzet, kiedys pytam tu na tawernie o "zacemnetowanie" zera i fajne bajerki ma ten celowniczek:
"Zero locking" - wieżyczki mają śruby pod imbus na pokrętłach. Po ich dokręceniu wieża jest zablokowana i nie obraca się.
"Reset zero" - śruby trzeba mocniej odkręcić, wówczas można obracać wieżyczkami bez kliknięć i ustawić podziałkę na zero ( położenie krzyża nie ulega zmianie ).

Położenie pośrednie śrub ( trzeba je wyczuć ) umożliwia regulację krzyża.
Czy ktos jeszcze podzieli się wrazeniami??
Ciekaw jestem czy zrobilem interes czy dalem d.... :PP
W razie czego jest allegro i ktos napewno z milą chęcia przygarnie :)

AAA tak wogole, w przyszlym tygodniu albo w najgorszym przypadku nastepnym (jak wpłynie kasa na konto) kupuje nareszcie GaMo HuNtErA 440 :radocha:

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 13:14 ]
Szkoda ze nikt nie odpowiedział :maruda: Ale widocznie Ci którzy mieli się wyzbyli a nowych uzytkowników nie przybywa :hm:


Lupka dotarla, obraz ładny, jasny, wszystkie pokretla chodza super, z takim "miekkim oporem".

Super są te wierzyczki z resetem i blokadą zera 8)

Ostrzy na 3x od klilku metrów, a na 9x od jakis 20-25m i nie traci ostrosci na wiekszych dystansach.

W przyszlym tygodniu prawdopodobnie bedzie u mnie karabinek, wiec sprawdze jak ma się w praniu. Ale jak narazie wszystko ok ;)
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ