Obrazek

Diana mod 15

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Diana mod 15

Post autor: seba222 »

Zakupiłem ostatnio mocno zdezelowaną wiatrówkę Diana mod. 15. Peknięta sprężyna, brak dźwigni naciągu, ucięty kawałek lufy (łączący lufę z resztą wiatrówki). Generalnie po dokładniejszym obejżeniu, nie jest aż tak tragicznie. Brakująca część lufy juz się dorabia, drewienko zdemontowane i bedę je szlifować i przygotowywać do olejowania. Całość złomu do wyszlifowania i oksydowania.

Ciekawostką jest fakt, że ani jedna część w wiatrówce nie jest odlewana, a wszystko wyginane jest z blachy. Jedynie przewód lufy jest rurką w całości - lufa tak wogóle składa się z kilku części i jest rozbierana (niestety nie mam tego na zdjęciu).
Spust jest super prosty, składa się raptem z 3 części (w tym sprężyna). Ogólnie bardzo wdzięczny sprzęt do renowacji, jednak wymagajacy poświęcenia sporej ilości czasu.

Poniżej kilka zdjęć w stanie w jakim ją dostałem. Później pozamieszczam zdjęcia po metamorfozie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Seba, co tu dużo mówić : sprzęt z duszą :D Uwielbiam takie ;)
Po remoncie będzie cieszyła oko a i postrzelać napewno się z niej da. Znasz jej wiek :?:

Jeśli chodzi o części zamienne to powinieneś uderzyć do Andrzeja K. On lubuje się w takich zabytkach a i pewnie jakieś części mu się walają ;)

Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Niestety wieku nie znam. Jest na kolbie jedynie wytłoczony numer 8 39 (z odstepem między 8 a 39. Może po tym można jakoś do wieku dojść.
Oko to ona i bez remontu cieszy :)
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Seba, nic nie napisałeś czy to GW czy GL :!:
Jaki kaliber: 4.5 czy 4.4
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Lufa nie jest gwintowana, natomiast kaliber - sprawdze, jak bede mial lufe u siebie (po naprawie). Wydawało mi się, że jest to 4,5. Ale akurat to jest najmniej ważne :)
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
ODPOWIEDZ