Obrazek

Ulepszona wersja tarczy :D [foto]

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Ulepszona wersja tarczy :D [foto]

Post autor: Tomq88 »

Z nadmiaru wolnego czasu skonstruowalem takie o to sprytne urzadzonko.

Strzelanie do tarczy jakos mnie nie pociaga, a puszki, klocki itp po kazdym celnym strzalem przewracaj sie i trzeba je poprawiac. Gdy strzelam do czegos wiekszego (butelki 1,5 L), czesto w ogole nie widac czy trafilem czy nie (dystans ponad 30m...). Postawilem sobie za cel zbudowanie czegos w rodzaju trojwymiarowej drewnianej tarczy, przy ktorej widzialbym kiedy trafilem a kiedy nie, a jednoczesnie nie musialbym co chwile poprawiac przewroconego przdmiotu.

Klocek do ktorego strzelam mozna pokryc tasma lub papierem wiec po kazdej seri strzalow moj cel jest jak nowo narodzony (nie widac starych przestrzelin). Drewno grubosci 30 mm zatrzymuje srut, a sila ktora trafienia sprawia ze zaczyna sie on kolysac i widze ze napewno nie spudlowalem. Gumki trzymajace drewienko po pewnym czasie przywroca go do neutralengo polozenia (nie bedzie sie kolysal).

Po krotkiej seri testow moj wynaazek sprawdzil sie w tej roli znakomicie. Ocenice sami, czekam na wasze komentarze i zachecam do podobnego kombinowania. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Mi się pomysł bardzo podoba, zastanawiam się tylko ile taka tarcza przetrwa.
Może warto by było samą tarczę zrobić z metalowej płytki?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Metalowa nie dosyć że byłaby wytrzymalsza to przy trafieniu wydawałaby jeszcze donośniejszy odgłos. Ale i tak Twój pomysł podoba mi się :)

EDIT^
Albo już wiem - metalowa płytka w drewnianej ramce. W zależności od odgłosu wiedziałbyś mniej więcej gdzie trafiłeś.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Metalowa = rykoszety.

Patent ok, ale tylko bez wiatru. Gdy bedzie wiało cel będzie się poruszał, co zwiększa poziom trudności ale też poziom nerwów. Tak samo jak inne elastyczne połączenia typu puszki na sznureczkach itd. Stąd wole sztywne połączenia.

PS: Jak to nie wiesz czy trafiasz w butelke? Przecie PET daje chyba najbardziej "znać" ze wszystkich popularnych celów. Ze 100m też świetnie słychać :evil:
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Tarcza fajnie prezentuje się ale napisz coś więcej odnośnie samej konstrukcji (czego użyłeś do zawieszenia) i jak reaguje na trafienie. Ja strzelam do zwierzaczków sillhouette, figurki FT/HFT (chyba :hm: ) i też nie muszę latać do celów :lol: .
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Maniek, PET?? chyba zartujesz.. srut przelatuje na wylot i zostaja tylko 2 male dziurki. Uzywalem zwyklej butelki po wodzie mineralnej na dnie bylo tylko troche wody zeby butelka sama sie trzymala.

Co do metalowej tarczy to chyba by zdala egzamin jakby ja pokryc filcem (albo grubsza skora), to chyab eliminowaloby rykoszety. Wg mnie drewienko jest w sam raz bo pelni role kulochwytu.

Watpie by wiatr poruszyl ta konstrukcja gumki sa dosyc niezle napiety, wiec po trafieniu cel szybko wraca do pozycji wyjsciowej. do budowy uzylem drewnianych klockow i gumek receputek, jakie mozna dostac w kazdej aptece , przy uprzejmosci pani farmaceutki.


Jest to wersja testowa i czekam na wasze sugestije i komentarze. :D
jak znajde wolny czas to sprobuje zmajstrowac cos na wzor drewnianego ludzika z ruchoma glowka i raczkami (jako tarzcze)
:spoko:
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Maniek ma rację butelkę pet słychać na 100m nawet przy silnym wietrze, pomysł mi się podoba, jednak mam pytanie jak długo to się buja po celnym trafieniu. Czy jest to tylko chwila starczająca na naciągnięcie i załadowanie śruta, czy też można sobie śmiało wypić piwko po każdym trafionym strzale.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Śrut nie odbije się od blachy, tylko na niej spłaszczy. To od twardego, świeżego drewna rykoszetuje. I od ceramiki. Blacha to dobry pomysł, będzie słychać. :spoko:
Co do widoczności trafienia, strzelałem do puszki po kukurydzy nasadzonej na wbite w ziemię widły: widać i słychać doskonale. :)

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

W pieniek wbity pręt, a na nim puszka.Odległość 30 m, słychać każde trafienie.Chociaż butelka PET jest głośniejsza.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Zawsze uważałem ze butelka jest najlepszym celem ,ze względu na efektowność trafienia. Problem w tym ze trzeba sprzątać po strzelaniu bardzo dokładnie. Wiec albo tarcza albo butelka, zapałki, patyki i gwoździe to też dobre cele.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Moze moje butelki sa jakies nie tego? Ja naprawde z 30 metrow nie slysze trafionej butelki... :maruda:
A co do bujania sie mojego wynalazku to jest zroione w sam raz. Buja sie akurat tyle ile trzeba na zaladowanie dmuchawki, a moze nawt troche krocej (3-4 sec). BTW jescze nie widzialem zeby swieze drewno rykoszetowalo, ale moze trzeba w nie z bliska strzelac... :hm:



EDIT puszka na kiju (precie) tez nie jest zla, przy trafieniu niezle sie krec, nie mowiac juz o walorach dzwiekowych
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Tomq88 pisze:Moze moje butelki sa jakies nie tego?
Albo uszy ;)

Tak czy siak taki bujaniec to fajny pomysł choćby z tego względu, że zawsze miło trafić coś nowego :D
ODPOWIEDZ