Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

-Autocenzura-

Już myślałem, że coś wymyśliłem, ale okazało się to nie mieć sensu.

(wymiary na rysunku są takie jakie dostałem, na mail'a możliwe, że wkradł się jakiś błąd. Może niech ktoś kto też ma taką prowadnicę ją pomierzy)
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Cogito ergo sum – myślę więc jestem ta sentencja doskonale odpowiada temu co robimy ;)
Ta drobna nieścisłość jest do poprawienia o te 5,5mm i bedzie doskonała prowadnica :)
Najlepiej zmierzyć odległość pomiędzy wewnętrznymi płaszczyznami kapelusza prowadnicy będącej w stanie zamknietym.

pozdro
Grzegorz
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Zostałem wywołany do tablicy ponieważ są to pomiary z mojego Iża jak najbardziej zgodne z tym co ładnie namalował Piotr. Nie rozumiem co to przeszkadza że długość sworznia nie odpowiada rozmiarowi tulejki, bo moim zdaniem nic. Gdyby sworzeń naprawdę był za długi to niedałoby się naciągnąć sprężyny. Więc moim zdaniem jest dobrze, a wydłużenie tulejki o te 5 mm myślę że też nic nie pomoże chociaż przeszkadzać pewnie też nie będzie. Grzegorz jeśli masz zamiar zrobić to z ertalitu to zrób to wg rysunków Piotra i napewno będzie wszystko grać.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Otrzymałem od Darka uchwyt od nowego modelu Iża 53 i wcale się nie dziwię ,że w tak szybkim tempie zrobił sobie nowy z orzeszka. Wykonanie i użyty materiał fatalne widać ,że stare jeżyki są o klasę lepsze od nowych produktów firmy Baikal dotyczy to na pewno karabinków jak i pistoletów klasy rekreacyjnej. Jedyny plus nowszego uchwytu to przystosowanie dla osób prawo jak i lewo ręcznych ,jednak reszta plusów tylko na korzyść starszej wersji. Widać jednak lepiej kupić starszą używkę w dobrym stanie z drugiej ręki niż nówkę pełną wad.
Fotki starszego iżyka w nowszym ubranku.
Obrazek
Obrazek
I fotki oryginału.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Oglądam te zdjęcia i stwierdzam że starsza wersja rękojeści bije nową na głowę, pewnie ta nowa jest zrobina na licencji chińskiej albo tureckiej.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Daras pisze:Dzisiaj wziąłem się za muszkę na moim iżu. Co prawda ja się nie bawię w iglaki tylko szlifuję szlifierką, więc męczarnia mnie ominęła. Jednak efekt tej pracy jest śmieszny, a to dlatego że muszka teraz wygląda jak młot na czapce górniczej.

Teraz już można strzelać, jednak wygląd tego pistoletu mnie śmieszy, dlatego musze popracować nad nową muszką.

Pozdrawiam Darek
Witam.Też sie wziołem w taki sam sposób za otwarte i stwierdziłem dokładnie to samo :PP
Po chwili postanowiłem przeprosić kolimator Rusak i twardo wziołem sie za ustawianie.
Prawie sie udało i mam juz jako takie skupienie ale jeszcze troche musze go dopiescic ;)
Problem w tym że szkiełko jest bardzo czyłe na prube regulacjii i minimalnie wiekszy nacisk palca i wszysto idzie sie pier...
Teraz iżyk wyglada tak.Odrazu widac że i pistolet i celownik to jedna myśl techniczna :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
peter.a
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:39
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: peter.a »

Witam
Na allegro są wystawione pistolety iż38M.
http://www.allegro.pl/item228085906_sol ... z_53m.html

Mógłby ktoś przedstawić mniej więcej osiągi tego pistoletu?
I co znaczy to M?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

to są pistolety Iż-53M
(38 - to karabiny)
Są to (zdaje się) dokładnie takie same pistolety jak opisuje Daras i Indian
Ostatnio zmieniony 27 sie 2007, 11:31 przez KbUr35, łącznie zmieniany 1 raz.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

nie lepiej kupic darkowego , strzelajacego jak "tsza" , w custom drewienku za 300?
z kolimatorem!!! okazja!!!!
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

peter.a pisze:Witam
Na allegro są wystawione pistolety iż38M.
http://www.allegro.pl/item228085906_sol ... z_53m.html

Mógłby ktoś przedstawić mniej więcej osiągi tego pistoletu?
I co znaczy to M?

Pozdrawiam
Witam.Co do osiagów to kolega Daras przedstawił je ciut wczesniej na chrono.Co do strzelania to przyjemna zabawka i fajny sprzęcik po dopracowaniu.
Co do tego M to wyjaśniam że nie potrafie tego wyjaśnić :D i co kolwiek by to nie oznaczało nie ma wpływu na resztę ;)
I są to dokładnie te same pistole jak mój i Darka i nawet od tego samego sprzedawcy.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
peter.a
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:39
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: peter.a »

Oczywiście chodziło mi o 53M tylko się pomyliłem. :)
A mając na myśli osiągi chodziło mi o to na ile mniej więcej metrów można zdjąć puszkę itp.
Ale dzięki za odpowiedzi, zastanowię się nad zakupem.

Tylko nie wiem czy 300zł to nie za dużo jak na pistolet, za tą cenę mogę mieć używaną dużą wiatrówkę.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Są wiatrwki pistolety za ktorych rownowartosc mozna kupic auto ...
300 zł to bardzo dobra cena !
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

A mając na myśli osiągi chodziło mi o to na ile mniej więcej metrów można zdjąć puszkę itp.
Puchę można spokojnie odstrzelić z 20m po max kilkunastu strzałach jak sie ma dobre oko a jak sie dłużej nim pobawić to kto wie ;)

Cena 300zetek to dobra cena za pistole z prowadnicą bo w orginale jej wogule nie ma i fajnym drewienkiem chyba że ktoś lubi twory sztuczne(jak dla mnie to paskudztwo :PP ) do tego mały przebieg,odpowiednie smarowanko i spawdzony sprzęt bez niespodzianek.
Zawsze możesz kupić nówke 100zeta taniej i sam sie pobawić jeżeli masz troche chęci i pojęcia.
Sam zdecyduj.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Daras pisze:Zostałem wywołany do tablicy ponieważ są to pomiary z mojego Iża jak najbardziej zgodne z tym co ładnie namalował Piotr. Nie rozumiem co to przeszkadza że długość sworznia nie odpowiada rozmiarowi tulejki, bo moim zdaniem nic. Gdyby sworzeń naprawdę był za długi to niedałoby się naciągnąć sprężyny. Więc moim zdaniem jest dobrze, a wydłużenie tulejki o te 5 mm myślę że też nic nie pomoże chociaż przeszkadzać pewnie też nie będzie. Grzegorz jeśli masz zamiar zrobić to z ertalitu to zrób to wg rysunków Piotra i napewno będzie wszystko grać.

Pozdrawiam Darek
Panowie poruszam temat ponownie. Sprawdzaliście jaki jest wpływ tych stalowych prowadnic na kopniaka w iżu ?? jak już pisałem wcześniej mam właśnie zestaw takich w swoim iżu i pomimo tego, że jest diabelnie celny ma strasznego kopniaka. Zastanawiam sie coraz poważniej nad eralitem i tym samym odciążeniem tłoka
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Mariusz mnie sie wydaje że w Twoim przypadku kopniaka powoduje uszczelka tłoka. Sprawdź czy nie za luźno pracuje tłok w cylindrze. U mnie po zamontowaniu uszczelki silikonowej równiez wystąpił kop, dlatego wróciłem ponownie do skórki. Możesz zamienić jeszcze prowadnice miejscami i krótszą część to znaczy tą z otworem założyć po stronie tłoka, to też napewno zmniejszy kopniaka. Sam przymierzam sie do prowadnicy ertalonowej kupiłem nawet na ten cel materiał, jednak narazie nie mam czasu utoczyć. Możesz mieć również za mocną sprężynę która to powoduje kopa. Najlepiej byłoby zmierzyć na chrono, wiedziałbyś wtedy czy moc idzie wparze z odrzutem.


Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ