Obrazek

Moje pierwsze PCP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Moje pierwsze PCP

Post autor: Daras »

Dzisiaj sfinalizowałem transakcję i mam swoje pierwsze PCP AA S 200 karabinek używany kupiłem od kolegi z sąsiedniego forum. Co mogę powiedzieć o nim jest bardzo lekki dopiero moja Delta trochę go dociążyła :lol: no i bardzo celny(celnościa przebił mojego kochanego iżyka). Niestety butla miała być pełna a okazało się że jest w niej tylko 120 bar, pojechałem więc do strażaków i okazało się że na miejscu nie mają kompresora, tylko napełniają w Poznaniu. Więc za dużo nie postrzelałem. Mam kilka pytań do fachowców, od jakiego ciśnienia mam ładować kartusz bo jakoś w instrukcji nie mogę się doczytać, coś kiedyś mi się odbiło o uszy że od 120 bar, ale nie wiem czy to prawda.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Gratulacje :) Kiedy to ja ostatnio pcpa miałem... pare dobrych lat temu juz nawet nie pamiętam do ilu butle nabijałem. Pamiętam tyle że jak strzeliłem coś innego niż 10 z tego karabinka to reszta trenigu była na sucho. A miałem jakiegoś Anschutza wyczynowego ;) POwodzenia z znowym karabinkiem ;) PS. kup sobie butlę koszt to około 140 zł z reduktorem ;)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Robocze jest 120-190bar, zresztą, zrobisz chrono to sam pomierzysz :)

Pogratulować :)
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

No,teraz to wyzsza liga :D ,gratuluje.
Czekam na wrazenia z uzytkowania,pozdrawiam,Cezar
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Darku , przyjmij i moje gratulacje z powodu nabycia PeCePiaka :) Niechaj Ci pluje bez najmniejszych problemów.

Grzegorz

P.S. Wrzruć jakies fotki, miło by było co nieco pooglądć
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dziękuję koledzy, myślę że będę zadowolony z zakupu. Narazie walczę z chronografem, co bym wiedział kiedy mu moc spada, bo na ucho trudno wyczuć. Dzisiaj przetestowałem go tylko na 23 metry bo tyle miałem w miarę osłonięte od wiatru. Wystrzelałem dziurkę wielkości 50 groszy, na sąsiednim forum mieliby niezły ubaw ze mnie, mam nadzije że sie poprawie. Narazie priorytetetem jest chronograf, jak go skończę to wezmę się za strzelanie.

Pozdrawiam Darek
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

witam
gratulacje fajny karabinek :) miałem okazję z takiego postrzelać super ,a może jeszcze we wrześniu będzie druga okazja ;) ?
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

No, no pogratulować. (Mnie na takie wydatki jednak nie stać ;(( , zadowole się FWB 300S lub choćby HANIĄ 312 )

Czekam na dalsze wrażenia z użytkowania.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Gratulacje Darku. Wreszcie masz co chciałeś :D
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Pełen obaw poszedłem dziś strzelać, wszak to moje pierwsze PCP. Najpierw przymiarka z 50 metrów kilka strzałów próbnych niestety dość silny wiatr dziś był i strzały przypadkowe.
Musiałem skrócić dystans do 27 metrów, bo taki dystans mam w miarę osłonięty od wiatru. To co zobaczyłem po wystrzeleniu 10 śrucin przeszło najśmielsze moje oczekiwania. Śrut Exact 4,51 pozycja siedząca z karabinkiem na poduszce.

I znów linki bo fotosik nie działa

http://danlux.pl/tar1.jpg

I to co zostało po przykryciu jedno groszówką

http://danlux.pl/tar2.jpg

Myślę że chociaż nie jest to duży dystans to celność tego karabinka nie podlega dyskusji

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

:)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Gratulacje, a nie brakuje Ci tego kopnięcia, chociaż w sumie masz Iżyka :). Coś mi się też wydaje, że pewnie drewienko niedługo zmienisz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ