Obrazek

III generacja Hatsana

Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Jeśli dokladnie śledzić różne fora,to widać że w każdej wiatrówce jest coś do poprawienia
Zgadzam sie.Praktycznie każdą trzeba poprawiać i udoskonalać i można to zrobic też przaktycznie z każdą.Teraz nasuwa mi sie pytanie dlaczego tak jezdzimy po chinkach,właściwie Tureckie wyroby zaczynają zbliżać się do nich jakościowo a i napewno znalazło by się kilka chineczek które są chociaż odriobinę lepsze.Ceska Zbrojovka też ostatnio na rozwój nie stawia a wrecz przeciwnie,coraż gorzej u nich.Ostatnio troche szukałem po necie info o chinkach i znalazłem kilka fajnych stron bodajże Angielskich na których są prezentowane dostępne u nas chinki i to co można z nich zrobic,a zrobić można naprawdę dużo i własciwie dlaczego by tego nie podjąć.Skoro można kupić Harrego za cenę niewiele wiekszą o sredniej chinszczyzny a potem odwalic tuning który przewyższa jego wartość,wymienic bebechy,przerobic spust,tłok,prowadnicę a nawet lufę wymienić na lepszą to dlaczego nikt nie robi tego z chinkami?W takiej sytuacji i po takim tuningu to praktycznie każda pukawka nabiera juz zupełnie innego sensu i marka ani kraj pochodzenia już praktycznie nie ma znaczenia.Coś mi podpowiada że to juz nie jest sprawa marki tylko ogulnej utartej i wyrobionej opinii która z góry skazuje chinszczyzne na spaloną pozycję.
Oczywiście nie promuję tutaj jakis totalnych kaszanek za 89zł ale napewno jest kilka modeli wartych uwagi i przemyslenia,napewno sie da z nich zrobić coś ciekawego,w koncu od tego jest tuning i nasze szalone pomysły :) Tylko że może się przyjeło że chinek sie nie tuninguje.Dlaczego skoro inne można :?:
Może dostaje jakiegoś swira ale tak zaczynam to widziec.Może nie mam racjii :hm: ale jak się tak nad tym zastanowić to może i trochę mam.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Masz zupełną słuszność ,ale chyba najbardziej wartymi zainteresowania z pośród chinek są produkty BMK ,a te znowuż nie są wcale takie tanie. W tym przypadku powstaje jeszcze większy dylemat bo tuningując produkty BMK jescze bardziej zbliżamy się do wartości nowego karabinka dobrej klasy. Biorąc pod uwagę BMK 19 czy 20 to przy ich tuningu wkraczamy w zakres cenowy nowych Gamo czy Norica lub niższej półki HW. Jedynie chyba droższe BMK 30 czy 40 opłaca się kupić i tuningować bo nawet dokładając do nich nie osiągniemy kwoty którą trzeba zapłacić za ich pierwowzory ,ale i tu kółko się zamyka bo tuningowany BMK nigdy nie dorówna swemu pierwowzorowi z tym ,że może okazać się lepszy od produktów np. Gamo czy Norica.
Dlatego np. Slavia cieszy się dużym powodzeniem bo oferuje już dużo przy nieznacznej cenie i nie wymaga też dużych poprawek. Hatsan cieszy się nie mniejszym powodzeniem z powodu jeszcze niższej ceny z tym ,że jednak wymaga poprawek ,ale to też zaleta bo rozkładamy koszty etapami po za tym Hatsan to dobra szkoła własnoręcznego majsterkowania.
Jednak oba produkty można zaliczyć do dobrych karabinków pierwszego kontaktu ,jeżeli złapiemy bakcyla to i tak prędzej czy później kupimy coś lepszego.
Wiele osób z czasem przestanie bawić się w strzelectwo więc nie traci dużo inne jeszcze pomimo dalszego zainteresowania nie mają tzw. "parcia na wynik" i wystarczy im świetna zabawa pozbawiona dużych kosztów.
Zapewne w tym wszystkim tańsze chinki (nie mówię o tych za parę złotych) mają też swoje miejsce ,ale jak wielu się już przekonało chinka chince nierówna ,można trafić względnie dobrze i można trafić na zupełnie kiepski egzemplarz , natomiast Hatsany prezentują na ogół jednakową jakość i praktycznie po za trafiającymi się w pewnym okresie czasu egzemplarzami z fatalnie wykonanym gwintem nie posiadają innych poważnych wad.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

indian pisze:nawet lufę wymienić na lepszą to dlaczego nikt nie robi tego z chinkami
Odwiedzaj chata! Wczoraj Maniek kombinował, żeby do swojej chinki lufę od Iż'a załatwić.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Można poprawiać chuńszczyznę,co pokazuje mój przykład.Jedyna rzecz w chince która zniechęca do niej to korpus wykonany ze zwiniętej blachy,zespawanej w trzech miejscach,choć trzeba przyznać że nie jest zdeformowany.Do chinki trzeba włożyć dużo wysiłku,żeby było możliwe strzelanie w miarę celne.Na 50m pomimo trzęsionki,trafiam w puszki po piwie.Większych dystansów nie próbowałem.
Mam ją od półtora roku i wystrzeliłem ok 8K śrutu.
pozatym jest gładka lufa.Do rekreacji mi wystarczy,a do zabawy w poprawianie mam już Harnasia H105 (5.5)
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

BMK ,a te znowuż nie są wcale takie tanie. W tym przypadku powstaje jeszcze większy dylemat bo tuningując produkty BMK jescze bardziej zbliżamy się do wartości nowego karabinka dobrej klasy.
To też oczywiście jest racja.Ale Gdybysmy wszyscy mieli karabinki dobrej klasy to takie swietne forum jak to było by raczej nudne,bo nasze problemy ze sprzętem i jego budową i poprawkami są czymś co daje naped takim własnie miejscom jak to.Oczywiście każdy sprzet mozna jeszcze ulepszyc nawet ten z najwyższej pułki i w ten spsób koło tej naszej obsesjii toczy sie dalej.Tylko że jeżeli kogoś stac na naprawdę konkretny sprzet to nie ma problemu też z jego dalszym tuningiem,zleca to komu trzeba i cieszy sie zabawą.
Najwiekszy sens tuningu w np. w moim przypadku to jest zakup własnie czegoś co pozornie lub własciwie jest zrąbane,potem długie godziny przemysleń,prób i pracy aż zacznie sie dziać coś fajnego i w dodatku przy możliwie jak namniejszych nakładach kasy.
Potem podzielic się swoją pracą na takim własnie forum,ktoś pochwali,skrytykuje a jeszcze inny znajdzie jeszcze lepsze rozwiązanie,to własnie pozwala nam się rozwijac w tym kierunku.No i liczy sie też satysfakcja z własnej pracy,nieważne czy poprawiliśmy chinke czy hatsana.
Jeszcze jeden argument to własnie jak piszesz ze przy tuningu koszty rozkładaja się etapami i jeżeli taka męczarnia pozwoli nam choć troche zbliżyć kupę złomu do swojego pierwowzoru na który większość z nas niestać to mimo znacznych kosztów i tak się opłaci.
Jeszcze jedna zaleta to fakt że dłubiąc w swoim sprzęcie i ciągle poprawiajać co sie tylko da stajemy się coraz bardziej jego konstruktorami niż tylko użytkownikami
a to stawia nas nieco wyżej niż zwykłego posiadacza typu: kup i baw się dobrze ;)
Old Indian Never Die
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Kupując nowe hatsany czego oprócz karabinka należy się spodziewać w pudełku?? kiedyś turki dawali jakąs lupke badziewna i chyba okulary. JAk jest teraz?? Kupował ktoś ostatnio na szargu albo gdzie indziej??
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Możesz się spodziewać granatu :lol: :lol: to oczywiście żart. Wszelki bajery dodają sklepy. Turcy pakują tylko sam karabinek.

Pozdrawiam Darek
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

U Sharga dostałem do karabinka (był to zestaw),pokrowiec (ładny,ale cienki bez wyściółki),lunetkę 4x20 (nadaje się dla dzieciaka do zabawy),20 kartonowych tarcz i pudełko argentyńskiego śrutu (większość nie chce wejść do lufy.Cena tych bajerów ok 30 zł.
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Czyli jak mam na shargu 55 stg w cenie 430 zł to w tą cene wliczonę są te zabawki?? Można wybrać opcję berz tego szmelcu?
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Istnieje też opcja bez hatsana w pudełku...

Czy Hatsan produkuje lunety? Z tego co mi wiadomo to nie. I okularów też pewnie nie.

To czy dostaniesz coś dodatkowego zależy od sklepu/hurtownika. Jeśli nic nie jest wspomniane u sprzedawcy to zapewne NIC nie dostaniesz za darmo.
Awatar użytkownika
Maverik
Posty: 12
Rejestracja: 24 cze 2007, 23:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Maverik »

Wiatrówki Hatsan cechują się dobrym wykonaniem za niewielką cenę. Są one bardzo wytrzymałe.Obecnie dostępne wiatrówki to już trzecia generacja Hatsanów.Przekonstruowano spust i zmieniono sposób kotwienia tłoka w mechanizmie spustu, a także zmieniono prowadnice sprężyny.
http://www.sharg.pl/index.php?lang=pl&p ... &c=TK00097

Ten opis produkty trochę się nie zgadza z tym co napisał user indian. Co myślicie? Czyżby na sharg.pl wciskali kit? :>
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

@ All
Czy ktoś moze wie dlaczgo strona hatsana jest ciagle w przebudowie? Chodzi mi o ten link http://www.hatsan.com.tr/ .Moze wytwórnia przezywa jakieś kłopty finansowe i stąd ta oszczedność konstrukcyjna ?
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Maverik
Posty: 12
Rejestracja: 24 cze 2007, 23:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Maverik »

Główna jest niedostępna, ale inne działają.
http://www.hatsan.com.tr/break_barrel_air_rifles.asp
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Sharg raczej nie wciska kitu z tego co wiem to jest on głównym importerem tych wiatrówek, to kto ma wiedzieć lepiej jak nie właśnie on.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Maverik
Posty: 12
Rejestracja: 24 cze 2007, 23:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Maverik »

Hmm... Możliwe że czym jednak się różni :]

Więc podsumowywując temat. Mimo wady jaką jest ten bolec zamiast śruby, warto kupić III gen??? Czy lepiej się jej strzec? :)
ODPOWIEDZ