Obrazek

Gamo PR 15

ODPOWIEDZ
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Gamo PR 15

Post autor: bobby4 »

Witam
Nabyłem tego gamonia w celu popykania do 10 metrów.
Rozważałem wcześniej zakup Makarova lub PPKS'a ale Gamoń wydał mi się atrakcyjniejszy ze względu na brak dodatkowych kosztów - CO2.
Na iwebie tego pytania nie zadam - bo się boję :lol:
Jakich kulek powinienem używać? :hm:
Pistol ma magazynek pod lufą na chyba 13-15 kulek i prędkość wg. różnych źródeł 100-110 m/s.

Pozdrawiam
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ja do swego Koltera używam: Crosman kulka BBs 4.5[mm]
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Tez uzywam kulek crossman bb 4.5 do ppk/s ale nie jestem z nich zadowolony. Sa fatalnie wykonane - chropowate, nie gladkie, wiekszosc poznaczona bruzdami, wklesnieciami i innymi defektami ktorych nie bede wymienial - nie musze chyba mowic jak to wplywa na celnosc. W paczce 2500 bylo moze 30% nieuposledzonych. Moja kobieta za to w ramach przeprosin za kupno diablo standard (moj opis w innym poscie) kupila mi noname BB ktore sa idealne - niemiedziowane, srebrne, gladkie jak lustro. Jak kupie nastepne to dam znac jaka marka.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Miałem spory zapas i nie miałem zastrzeżeń.Ale być może nowy producent,się źle stara.
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Cisza taka ponura....
Czyżby tak mało ludzi strzelało z pistoli na kulki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Ze swojego MP-454K strzelałem róznymi kulkami. W komplecie była paczka Crossman Premium Copperhead 4,46, ale był on za luźny.Kolejnym był Crossman Premium Grade Coperhead 4.5 ten juz był w miare ( po lekkim naoliwieniu ). W przypadku Crossmana potwierdzam opinie kolegów o jego niestarannym wykonaniu. Srut był pomarszczony, niedokładnie miedziowany no i zdarzały sie sruty mocno odbiegajace kształtem od kuli. Wystrzelilem 6tys. sztuk BB 4.5 produkcji rosyjskiej. Wrazenia-srut naprawde dobry, mało niedorobek, przewyzsza jakoscią Crossmana.Strzelałem z kulek od Koltera 4.46, ale tu powtórzył sie problem z luźnym srutem. A i do magazynka udało sie upchnac jedna kulke wiecej. Dobry jest Umarex Premium BBs 4.5, alestrzelałem z tego niewiele ( 300 szt. ). Mam do wystrzelenia 900 szt. rosujskiego srutu Kvintor kulka miedziowana 4.51. Zobaczymy co jest warty, bo jeszcze nie probowany.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Kruca - nie dodałem że to gładka lufa - ma to jakieś znaczenie przy doborze kulek?
Gdzie warto zaopatrywać się w śrut kulkowy? :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ