Obrazek

PCP-Jaki wybrać i realne koszty

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

jasmin, no właśnie. Śledziłem ten temat. Obiecał testy skupienia itd. aż nagle go sprzedał.
Mnie sie wydaje że sie poprostu zawiódł i dał spokoj.

Natura iwebu sie tu niemiłosiernie ujawniła. Pojechali mu :?
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Maniek pisze:Natura iwebu sie tu niemiłosiernie ujawniła. Pojechali mu
a teraz pojechali po nim jak pokazał wyniki z Loguna na 15m
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=464741#464741
może i z tego BMK był zadowolony tylko nie wytrzymał presji
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Przerobiłem temat na iwebie i tak po prawdzie to nic krytycznego na BMK-50 Bumbumek nie napisał, a wręcz przeciwnie nawet był z niego zadowolony. Ja wiem doskonale że CZ200 napewno jest lepsza i pewnie będę na nią sobie odkładał, jednak te BMK chyba nie jest aż takie złe. Co do niektórych ludzi na iwebie to powiem tylko tyle że takich nadętych bufonów to jeszcze nigdzie nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, 17:00 przez Daras, łącznie zmieniany 4 razy.
rutra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2007, 13:05
Lokalizacja: Gostynin

BMK50

Post autor: rutra »

Co do bmk50 to tak naprawdę nikt jeszcze nie opublikował rzeczowego testu,ba,mało tego,tak naprawdę to nie wiadomo z jakich materiałów wykonano podzespoły! Pisałem do dwóch znanych mi z netu użytkowników,do kilku sprzedawców i oczywiście do głównego dystrybutora-Koltera prosząc o więcej informacji i co? A to że większość informacji jest sprzeczna! Użytkownicy dosyć pochlebnie wyrażają się o tym sprzęcie,chociaż żadnych testów nie robili. Nie potrafią też określić w przybliżeniu ilości w miarę stabilnych strzałów,twierdząc,że jak zaczyna im się zmieniać punkt trafiania po prostu doładowują kartusz. Jako główną wadę wymieniają zacięcia i nieszczelności zaworu do napełniania oraz dosyć duży luz źle zamocowanej lufy. Korespondując z jednym z kolegów zajmujących się serwisem wiem też,że nie wolno przeładowywać kartusza powietrzem ponieważ zbijak nie będzie w stanie otworzyć zaworu[ponoć ludzie przynosili naładowane do 300 bar twierdząc,że coś się zacieło :!: ] strzelający twierdzą[potwierdzone przez świadków],że strzela się im dobrze i celnie[na 50m skupienia nie gorsze jak w solo czy cz]. Do tej pory nie wiem czy breech block jest ze stali czy z alu? Dystrybutor z allegro twierdzi,że jest na 100% stalowy a inni już nie są tego tacy pewni. Nie wiadomo z czego jest zrobiony zawór i jego obudowa a to są ważne dane i pomogły by niewątpliwie podjąć decyzję co do zakupu i tuningu[małym kosztem]tak,aby zbliżyć charakterystykę do pierwowzoru-huntsmana[9-10m/s różnicy w całej serii].Dziwną rzeczą jest milczenie Koltera-na 2 wyczerpujące pytania,które wysłałem żadnej odpowiedzi. Mam prośbę,jeśli ktoś ma niedaleko do sklepu,w którym sprzedają bmk50 niech sprawdzi z czego wykonany jest blok i czy łatwo będzie poprawić osadzenie lufy. pozdr
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Daras pisze:Co do niektórych ludzi na iwebie to powiem tylko tyle że takich nadętych bufonów to jeszcze nigdzie nie widziałem a ten administrator [CENZURA Reg. II p.1a] jest na tej liście na pierwszym miejscu
Faktycznie forum iweb nie należy do tych "uprzejmych", niemniej prosiłbym o nie wstawianie podobnych komentarzy kierowanych osobiście tu na forum.

Co prawda znam forum, na którym takich nadętych bufonów jest dużo więcej.
Wszyscy są, jak to nazywają "pr0" i znają się najlepiej. A jak ktoś się potknie w tekście, czy zada pytanie, na które średniozaawansowany użytkownik zna odpowiedź, to praktycznie zmieszają z błotem :evil2:
Jak by ktoś chciał wiedzieć - proszę:
http://forum.battlefield.pl/
Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, 16:14 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

HAHAHA

Mistrz!

po przeczytaniu tego fragmentu:

"Co prawda znam forum, na którym takich nadętych bufonów jest dużo więcej.
Wszyscy są, jak to nazywają "pr0" i znają się najlepiej."

pomyślałem: "jak na forum Battlefield :D"

Uwielbiam Battlefield'a zwłaszcza Forgotten Hope, ale to forum to moim zdaniem czysta antyteza tego czym powinno być forum.

Miło, że nie tylko ja tak sądzę.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

A wracając do tematu, czyli wyboru PCP.
S400 czy S410 to świetny wybór, karabin bardzo przyjazny strzelcowi i wdzięczny. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to wersja "goła", moim skromnym zdaniem wybór pada na HW100 (osada orzech, fantastyczny tłumik, regulator, magazynek + wkładka jednostrzałowa, ponad 110 strzałów z kartusza).
Marzy mi się Daystate FTR, lub Walther Dominator (eh...) ale chyba mnie na nie nie stać :bobas: ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Wierzbin pisze:
Daras pisze:Co do niektórych ludzi na iwebie to powiem tylko tyle że takich nadętych bufonów to jeszcze nigdzie nie widziałem.
Faktycznie forum iweb nie należy do tych "uprzejmych", niemniej prosiłbym o nie wstawianie podobnych komentarzy kierowanych osobiście tu na forum.

Co prawda znam forum, na którym takich nadętych bufonów jest dużo więcej.
Wszyscy są, jak to nazywają "pr0" i znają się najlepiej. A jak ktoś się potknie w tekście, czy zada pytanie, na które średniozaawansowany użytkownik zna odpowiedź, to praktycznie zmieszają z błotem :evil2:
Jak by ktoś chciał wiedzieć - proszę:
http://forum.battlefield.pl/
Masz rację zagalopowałem się ale wkurza mnie takie pokazywanie wyższosci nad innymi a tym bardziej że funkcja chyba do czegoś zoobowiązuje.
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Wierzbin pisze:moim skromnym zdaniem wybór pada na HW100 (osada orzech, fantastyczny tłumik, regulator, magazynek + wkładka jednostrzałowa, ponad 110 strzałów z kartusza
a jakie widzisz w nim minusy :?:
bo na pewno ma ;)

jak dla mnie to ta waga 3,8kg tyle co HW98
trochę duża jak na pcp co niema odrzutu
wiem, że stabilniej się strzela ze stójki ale preferuję bardziej poręczne karabinki.
jak by miał te 3kg to bym nie kupował s400 tylko doskładał bym kasiorki do HW100
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Narzekania odnośnie HW100 raczej ograniczają się do wagi. Jak dla mnie to akurat nie jest problem, bo targam HW98 i raczej mi jej waga nie przeszkadza.
Hmm... Może estetyka - że niby kanciasty i nie w stylu Daystate... :hm:
Trudno powiedzieć. Mnie raczej pasuje. Musiałbym jeszcze sobie z niego popykać, żeby stwierdzić, że to jest to. :)
Osobiście preferuję ryglowanie zamka jak w kbks - 4-taktowe. HW jest 2-taktowe. Ale wielce to nie przeszkadza :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Sporo strzelałem z HW100 i jedyną zauważalną wadą dla mnie jest jego waga. Pomimo tego że jestem dosyć "spory" to z pozycji stojącej mam problem bo muszę szybko strzelić (długie celowanie wprawia moje mięśnie w drgania :) ) Jeżeli ktoś ma lepszą kondycję fizyczną to radzi sobie bez problemu. Znam wiele osób które z tą dmuchawką wygrywają zawody raz po raz. Nie widziałem żadnego innego karabinka który miał by tak świetnie rozwiązane porty ładowania i mówię zarówno o wkładce jednostrzałowej jak i magazynku. Są po prostu śmiesznie proste konstrukcyjnie i bardzo tanie w porównaniu do wartości sprzętu. Ja mam cz200s i koszt zakupu magazynka woła o pomstę do nieba!! Chyba nigdy sobie nie kupię (400-450zł!!) Jeżeli chodzi o czeszkę to faktycznie nie ma sensu przeładowywać kartusza. Jak ją zakupiłem to ładowałem kartusz do ok 200-210bar, tak podpowiedział mi poprzedni właściciel ale szybko okazało się że jak ciśnienie spadnie do nominalnego (ok 180-185bar) gwałtownie wzrasta prędkość śrutu (na 35m różnica na tarczy ok 3cm!!) Przy przeładowanym kartuszu zbijak nie dawał rady w pełni otworzyć zaworu.Na zawodach to bardzo dużo, bo jeżeli killzone ma 2,5cm na 30m to znaczy trafić lub nie. Na pierwszych moich zawodach gdzie sprzęt miałem tydzień nie wiedziałem o tym i być może było by o wiele lepiej a nie było. Człowiek całe życie się uczy :) . Generalnie jestem stasznie zadowolony ze sprzętu i polecam. Ja mam dwa kartusze co w czetce jest ważne bo faktycznie jak piszą na iwebie stabilnych strzałów z kartusza jest ok 45-50 (pomiędzy 185-190 a 100bar) na odległościach powyżej 30m. Na mniejszych odległościach ciśnienie w kartuszu ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Na odległości do 25m można spokojnie łupać w killzone 25mm nawet do 80bar i też się trafi bez problemu. Jeżeli chodzi o AA S400 ma je kilku moich kolegów i jak do tej pory złego słowa o nich nie słyszałem. Stabilnych strzałów ok 60 bardzo fajny wygląd i oczywiście jakość. Można czasami wyrwać za ok 1600zł plus 200zł przejściówka do ładowania. Na pewno sprzęt "wart grzechu" posiadania. Dla mnie niestety bariera 500zł różnicy pomiędzy używaną czeszką a S400 była nie do pokonania :( Ale i tak 99% trafień przy jakimkolwiek PCP to sprawa sprawności strzelca. Więc nie pozostaje nic innego jak doskonalić swoje umiejętności. Z każdej innej pozycji niż stojąca nie odbiegam od kolegów ale podziwiam przez duże "P" moich kolegów trafiających ze stojącej cele 10mm na 20m raz za razem z HW100 raz za razem (a mam ich kilku) Jak napiszę że to nie w pewnym stopniu zazdrość to na pewno skłamię :) Chciał bym tak strzelać i staram się im dorównać ale długa droga przede mną ;( I ważna sprawa, nie ma sensu zakup butli 200bar bo wystarcza na ok tydzień przy intensywnym strzelaniu. jakakolwiek 300bar wystarczy na o wiele dłuższy czas
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Polecam ten temat. A zwłaszcza przytoczone wypowiedzi Garego Coopera (wielokrotny mistrz świata HFT) o CZ200.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=333 ... ight=hw100
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

no i dotarło moje pierwsze pcp AA s400 classic
drewienko zwykły buczek, ale jaki
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... af86732048
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... c7623ad80c
te 600 na orzeszka było by wyrzucone jak w błoto
na razie tylko założyłem lunetę i wystrzeliłem kilka razy :/ pogoda i brak czasu
opisów s400 jest kupa na iwebie, wiec chyba nie ma co się rozpisywać
ale jeśli by byli chętni do poczytania moich odczuć i wrażeń mogę coś skrobnąć
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

napisz gdzie kupiłes i co dali gratis do karabinka , jeśli cos dodali Napisz ile dałes za tą AA

Kod: Zaznacz cały

jeśli by byli chętni do poczytania moich odczuć i wrażeń mogę coś skrobnąć
ja jestem , nie wiem jak inni.
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

też poczytam chętnie
ODPOWIEDZ