Obrazek

Gamo Pro Hunter 4,5

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Sylwku wcale nie jestem pewien czy to dociążenie kolby aż o 75dkg pomoże Ci ,a wręcz przeciwnie spowoduje efekt wahadła ,przy znacznym kopnięciu karabinek łatwo będzie się "obracał" w uchwycie. Karabinek ma ciążyć bardziej na lufę nie na kolbę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
esen1a
Posty: 43
Rejestracja: 16 kwie 2007, 20:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: esen1a »

wcześniej jak trzymałem wiatrówkę w pokrowcu i chwyciłem za uchwyt na środku to sporo przechylało go do przodu. Przy strzelaniu strasznie wybijało . Teraz po dociążeniu już nie ma takiego efektu "kopnięcia" i nawet jest równomiernie rozłożony.
A co mógłbym zrobić z nim?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Dociążenie kolby zmniejsza kopniaka ,ale nie można z tym przesadzać ,karabinek powinien być tak wyważony aby środek ciężkości był przed spustem. Jeżeli będzie w okolicy uchwytu to cięzko bedzie uniknąć efektu wahadła ,mimowolnie będzie podrywać lufę do góry.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
esen1a
Posty: 43
Rejestracja: 16 kwie 2007, 20:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: esen1a »

Środek ciężkośći by się zgadzał. Czy takie dociążanie kolby nie niszczy podzespołów w wiatrówce, chodzi mi o spręzynę, tłok?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Oczywiście że nie :) ,waga osady nie ma znaczenia dla żywotności systemu.
Natomiast jej budowa ,kształt ,waga czyli tzw. ergonomia ma znaczenie dla samego strzelca i ma znaczny wpływ na wyniki.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

KM88 pisze:sieje, jaka to pozycja?
stojąca, po tym przestawiłem lekko szczerbinkę w prawo, ale i tak to nie wiele zmienia.
To strzel ze stabilnej siedzącej i karabin w zgięciu łokcia albo w ogóle z benchrestu (karabin na poduszcze na stole).
Stojąca to zerowania i testu śrutu nic nie wnosi. Zbyt dużo błędów strzelca.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ