Obrazek

Norconia Germany - tuning na kolanie

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: rokasa58 »

Znaleziona u kumpla w garażu,miała być zezłomowana. Miała szczęście,że się nudzę i ma ten wihajster do otwierania lufy,po naciśnięciu kciukiem lufa opada jak w strzelbie :D.No i jeszcze ta świetna szczerbina i przesuwana na jaskółczym ogonie mucha.

Obrazek

Podczas rozbiórki tłok ledwo wyszedł /rdza i stare smary/,części poszły do kąpieli z WD40 na dobę.
Obrazek
Obrazek
Honowanie i naprawa dzwona tłoka /był o ,5mm mniejszy od cylindra/.
Obrazek
Obrazek
Wyszło nawet sympatycznie
Obrazek
Uszczelka tłoka była ze skóry,zastąpiona silikonową ale lufy jest skórzana.
Obrazek
Tłok miał jakąś nadlewkę wewnątrz i musiałem wkleić podkładkę metalową celem wyrównania. No i kapelusz wykonany metodą amerykańską :D
Obrazek
Tokarka zbędna
Obrazek
Lufa była zardzewiała wewnątrz.Polerka i poprawa korony,oczywiście wiertarką/fabrycznie,zakończenie było zrobione tępym nożem/
Spust typu kusza ale da się strzelać. Energia po dotarciu się uszczelki i wydmieniu :lol: wynosi 9J.W planach jeszcze osada do olejowania.
Pierwsze dwie tarczki.
Obrazek
Pozdr.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: kamazek »

Dobra robota Romku :spoko:

Ja też kiedyś zrobiłem z takiej narkomani małe cudo, w wersji turbo taktycznej ;)

Obrazek

Dobrze, że nie dałeś swojej na tjuning Qbusiowi, ma szczególne podejście do chinek w tej materii :lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: rokasa58 »

Fajna baka,przydała by się do mojej :D Te moje tarczki były na lufie wyczyszczonej wstępnie,teraz jak usunąłem wewnętrzną rdzę,czy co tam było,to zaczyna siać. Śrut przepchnięty nie wygląda dobrze,podobnie miałem coś takiego w HW95 :lol: Weihraucha zrobiłem,to tej dam radę,tylko to chyba gładka lufa,bo gwint to ledwie ledwie.Z Qbusiowej,to może lufa by się przydała,może gdzieś tam leży w popiele :lol:
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: kamazek »

Baka była zrobiona ze zwykłej pianki :P
A ten spust od kuszy można zmiękczyć delikatnie zmieniając kąty natarcia zaczepów, ale dosłownie o pici kłak i polerka :)
To fajna zabawa na czas tej piździawy za oknami ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: zaskoor »

lufa od spalonej wiatrówki rdzewieje w lesie jak dobrze pamiętam po prawej stronie wału, wykrywacz złomu i szukać ;)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: rokasa58 »

kamazek pisze: 23 lis 2023, 21:51
A ten spust od kuszy można zmiękczyć delikatnie zmieniając kąty natarcia zaczepów, ale dosłownie o pici kłak i polerka :)
Weihraucha ostatnio zrobiłem na 80g :lol: to i temu dam radę,znaczy się - mała polerka była.
zaskoor pisze: 23 lis 2023, 22:31 lufa od spalonej wiatrówki rdzewieje w lesie jak dobrze pamiętam po prawej stronie wału, wykrywacz złomu i szukać ;)
Z tą lufą,to taka podpucha była,z tej mojej chyba coś jednak wyjdzie.Już po zabiegu
Obrazek
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Norconia Germany - tuning na kolanie

Post autor: rokasa58 »

Rozebrałem tak z ciekawości po stu strzałach. Byłem ciekaw,czy tej klej /dwusiarczek molibdenu + super glu/ wytrzyma. Jak widać poniżej,trzyma i przyszła mi jeszcze jedna myśl. Może zrobić z tej mieszanki wklejone ślizgi.Grafit czy dwusiarczek molib. obniża tarcie.

Obrazek
Transfer port miał fi 4mm,to wkleiłem tulejkę wykonaną z nita zrywalnego 5mm.Energia spadła o 1J,tylko brak gwintu w lufie powoduje,ze śrut za szybko opuszcza lufę i jest zbyt mała poduszka.
Obrazek
I na tym koniec zabawy, dzisiaj przyjeżdża HW50 :lol:. Jak znajdę jakieś wady /na pewno coś znajdę/ ,to dam znać ;)
ODPOWIEDZ