Obrazek

Customowy Glock 17 od HFC

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

W sumie przez przypadek zobaczyłem na stronie Gunfire, w outlecie, pistolet GBB od HFC przeceniony ze względu na uszkodzoną walizkę transportową i niedziałającą blokadę zamka w tylnym położeniu.

Pistol to wariacja na temat Glocka 17, dokładnie nie wiem, której generacji, ale za bardzo mnie to nie interesuje.

Żadnych opisów, że replika jest używana, ze zwrotu, powycierana farba itd.
Cena fajna, producent to weteran na rynku airsoftowym, a tak naprawdę spodobał mi się sportowy dizajn, a szczególnie customowy zamek z aluminium.

Kombinacja kolorów zamka i lufy tak sobie mnie się podobała, ale mam w końcu różne farbki w spraju :hihi:

Urwałem jeszcze z ceny 11% kodu rabatowego z netu i zabawka wyszła mnie 280 zeta, transport gratis.
Naprawdę niedużo jak na obecne ceny, tylko ewentualna niewiadoma co do faktycznego stanu pistola :hm:
A co tam ... jeb.ć. biedę ! ;)

Paczka dociera, zdzieram opakowanie ze streczu, walizka faktycznie popękana, ale działa, zawiasy i zamknięcia całe.
Się poskleja :P

Pistolet ewidentnie nieużywany, nófka fabryczna !!!

Obrazek

Co z tą blokadą ?
Przeładowuję zamek z włożonym pustym magiem i ... zamek zostaje z tyłu !
Wpycham do maga kilka kulek, dobijam green gasem, strzelam kilka razy w kulkochwyt i zamek zaczyna chodzić coraz bardziej niemrawo i pusty mag już się nie blokuje :(
Czyli jednak szykuje się grzebanko :spoko:

c.d.n. ...
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

AG-17, czyli "klocek" od HFC pod względem wizualnym wygląda naprawdę świetnie :spoko:
Zamek to albo bardzo precyzyjnie wykonany odlew albo jest poprawiony na CNC, chociaż nigdzie nie mogę dopatrzyć się śladów po frezie.
Muszka i szczerbinka ukryte w podwyższonym zamku, taki bajerek wizualny.

Obrazek

Obrazek

Pewnie dla zmniejszenia optycznie zamka podwyższono boki szkieletu.

Polimerowy szkielet zrobiony jest super, wszystkie krawędzie i powierzchnie równe, bez jakiś dziwnych zaobleń.
Chwyt z ciekawym, agresywnym teksturowaniem.

Obrazek

W komplecie jest gumowa nakładka na chwyt, po jej założeniu AG-17 leży w dłoni jak przyklejony !

Obrazek

Kolor lufy zewnętrznej najmniej mi się podoba.
W sumie nie mam nic do złoceń, byle było skromnie a bogato ;)
Ale ta powłoka jest jakaś taka sztuczna w odbiorze, nie wiem, jak to dokładnie określić :hm:

Ale niestety spasowanie zamka z ramą jest kiepskie :(
Nie dość, że zamek z lufą zewnętrzną lata bardzo luźno na niej (z włożonym magazynkiem jest lepiej), to jeszcze linia zamka i ramy rozjeżdża się w górę, wygląda to słabo.

Obrazek

Spust fajny, z języczkiem blokady, taki jak w Glockach.
I jedna rzecz, która podobno jest tylko w replikach od Tokyo Marui.
Dodatkowa blokada pod szyną RIS, działająca, nie występująca w palnych oryginałach.
Tokyo Marui zastosowała ją w swoich wyrobach, bo takie są wymogi prawne w Japonii.

Obrazek


Nim rozebrałem zabawkę na czynniki pierwsze wykonałem pierwsze strzelanie testowe i chronowanie.
Kulki 0.25 g lecą niemrawo i mocno w dół.
Ustawiam hopka na max i zasadniczo nic sie nie dzieje na lepiej.
Chronuję na kulkach 0.20 g ... :hm: rozrzut prędkości od 80 do 180 fps, producent podaje ok. 320 :(

No to będzie co robić przy pistolu !
Jak ja to uwielbiam !!! :radocha:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Najpierw zabrałem się za fps'y, a właściwie za ich brak.

Zazwyczaj brak szmocy i jej skoki spowodowane są kiepskim uszczelnieniem pomiędzy komorą HU, gumką i lufą wewnętrzną.

Komora okazuje się jest plastikowa, pierwszy raz coś takiego widzę w pistolach z GBB, ale wykonana całkiem nieźle.

Obrazek

W środku typowa na szczęście gumka standardu TM i blaszany docisk.
Pokrętło regulacji hopka z bardzo małą regulacją.

Gumka wygląda nieźle, ale pewnie wkrótce wymienię ją jakąś od ML, wielokrotnie sprawdziłem, że są o niebo lepsze od stockowych.
Na razie zapodałem na gumkę kawałek taśmy teflonowej, praktycznie zawsze poprawia ten myk szczelność układu.

Obrazek

Składam całość do kupy, chronowanko i prędkość wzrosła do 240-250 fps :spoko:
Zdecydowanie lepiej, ale do 300 fps sporo brakuje.

To teraz kolej na niemrawy zamek.
Często spowodowane to jest nieszczelnością pomiędzy głowicą tłoczka a dyszą gazową, gaz spierdziela wtedy bokami i nie ma siły napędzić zamka.

Demontuję BBU, siedzą w nim dwie sprężynki powrotne dyszy.

Obrazek

Dysza jest w standardzie TM, super !, bardzo dobrze wykonana, praktycznie identyczna jak dysza Guardiera, którą mam założoną w klasycznej siedemnastce od Double Bella.
Głowica tłoczka kapeluszowa, bez luzów chodzi w dyszy, sprawdzam szczelność dmuchając w dyszę ustmi mymi ;) i w sumie nie ma się do czego przyczepić :hm:
Mam/miałem repliki, które z mniejszą szczelnością układu pracowały poprawnie.

Sporo czasu spędziłem na testowaniu różnych uszczelek głowicy i nic !
A może to sam zamek blokuje się gdzieś na ramie ?
Nie, wszystko chodzi bez zbędnych oporów.

Dobra, spróbuję założyć głowicę wentylowaną, z oringiem, taką jaką mają AEGi.

Obrazek

Kupiona kiedyś do Hi-Capy, ma ciut za dużą średnicę, więc zmniejszam ją przy pomocy wiertarki i pilnika, taka improwizowana tokarka :hihi: .
Dobieram oring, montuję całość, strzelam...

Działa !!! Zamek odskakuje jak trzeba i blokuje się w tylnym położeniu !
Chronowanko i mam blisko 300 fps'ów ! :king:

Naprawdę jestem zawsze zdziwiony tymi niuansami w budowie elementów replik z blow-backiem, które powodują, że replika działa lub nie :zdziwko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: Qbuś »

Emotikon.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Trochę irytowały mnie luzy zamka i lufy zewnętrznej, wg mnie zbyt mocne.
Można to usunąć wklejając w odpowiednie ich miejsca "pogrubienia" z cienkiej blaszki, folii czy papieru.
Ale zamek i lufa zew. cały czas pracują, trąc o siebie, więc takie wstawki mają krótką żywotność, odpadają lub ścierają się.

Postanowiłem zastosować patent z usunięciem pseudo-ryglowania lufy zew.

W replikach ASG to tylko efekt wizualny, mający dać namiastkę pracy części z broni palnej, ważny tylko dla maniaków zgodności oryginału z repliką ;)

Scaliłem komorę hop-up z lufą zewnętrzną za pomocą pinu wykonanego z gwoździa :)

Obrazek

Obrazek

Konieczne jest przedtem lekkie obniżenie lufy zew. względem zamka, co powoduje powstanie ok. 1 mm szczeliny pomiędzy zamkiem a "komorą nabojową", ale dzięki temu zmniejsza się tarcie pomiędzy tymi elementami.

Obrazek

Niezbędne jest przy tym modzie usunięcie kilku fragmentów u dołu "komory nabojowej".

Obrazek

Plusem takiej operacji jest zmniejszenie luzów obu luf i zamka, oczywiście jeżeli komora HU siedzi ciasno w ramie.
Oraz dźwięk wystrzału jest fajniejszy, mniej brzęczący :)

Minus jest taki, że jest to operacja słabo odwracalna, jak coś pójdzie nie tak, to lufa zewnętrzna jest do wymiany, więc trzeba kilka razy przemyśleć co odpiłowujemy :)

Są w sprzedaży lufy zewnętrzne przygotowane do takiej modyfikacji, tzw. no-recoiling, ale kosztują chore pieniądze, coś ok. 350-450 zeta !!! :bicz:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: masa »

BRAWO TY!!!! :up: :up: :up:
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Ponieważ AG-17 to replika z dizajnem sportowym, postanowiłem skrócić troszkę cykl pracy zamka, aby odczucia ze strzelania nabrały bardziej dynamicznego charakteru ;)

Zrobiłem taki mini short stroke, czyli nałożyłem na prowadnicę sprężyny powrotnej zamka 10 mm tulejkę dystansową z teflonu.
Krótsza droga zamka (plus zwiększone napięcie sprężyny powrotnej) dały szybszy cykl strzału.

Taki mod nie pozwala zamkowi blokować się w tylnym położeniu.
Aby to naprawić, wydłużyłem wycięcie w zamku na slide catch'a o kilka milimetrów.

Obrazek

Spust i cały mechanizm bijnika działa poprawnie i płynnie, więc nic tam nie kombinuję.

To mó dopiero drugi pistol z platformy glockowej, w którym grzebię, więc nie mam za dużo porównań, ale zauważam różnicę w sposobie resetowania zbijaka zaworu.

"Klocek" od DB ma reset zbijaka za pomocą disconnectora, tak jak np. 1911/Hi-Capie, w tym od HFC zbijak resetuje się wewnętrznym kurkiem, jak w Berettach.

Obrazek

I pomimo, że AG-17 jest praktycznie identyczny wielkością i budową wewnętrzną z moją klasyczną "siedemnastką", to ma mniejszą komorę Hop Up.
Wygląda, przynajmniej ze zdjęć, jak komora do G19/23 :hm:


Do AG-17 mogą pasować magi z innych replik w standardzie TM ! :spoko:
Sprawdziłem to na magu od Glocka 17 od DB.
Trzeba tylko zeszlifować w takim magu wypustkę z tyłu, bo chwyt od HFC nie ma w środku wgłębienia.

Obrazek

Jestem w trakcie testowania gumek HU Maple Leaf, dobrze rokuje model Decepticon 60.
Niestety oryginalny docisk gumki od HFC nie bardzo zgrywa się hopkiem ML, muszę go przerobić lub coś pasujacego do tej gumki i komory kupić.

No to właściwie tyle o modach nowej zabawki :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Wczoraj przetestowałem w LaOsie nowego klocuszka.
Nie do końca jestem z tego testu zadowolony :hm:
Głównym mankamentem była temperatura panująca na strzelnicy.
Niby ogólnie na słoneczku było bardzo przyjemnie, ale my strzelamy z głębokiego cienia, a tam po prostu piździło jak w kieleckiem :?
Po wystrzeleniu magazynka replika tak się wychłodziła, że zaczęła bardzo niemrawo działać.
Jak ok. południa słońce przebiło się przez drzewa, to wygrzałem na oświetlonej ławeczce magi i to dało zdecydowaną poprawę działania pistola.
Muszę poczekać do stabilnych 20 stopni na zewnątrz.
Ale ogólnie pistol strzela fajnie, tylko jeszcze nie do końca podoba mi się tor lotu kulki, ewidentnie strzela pod cel, muszę to dopracować.

A tak prezentuje się obecnie, z lufą zew. w niebieskim metaliku :)

Obrazek
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Przetestowałem kilka dobrych gumek HU od ML i zasadniczo szału nie było.
Cały czas kulki lekko nurkowały poniżej muszki, pomimo stosowania różnych kombinacji dystanserów.
Sprawdziłem pistola na lufie wyciągniętej z klasycznej siedemnastki, dalej to samo :(

Od ciągłych rozbiórek/składań plastikowej komory zauważyłem, że jej dwie połówki zaczęły od siebie odstawać, a lufa nie siedziała w niej sztywno.
Może tutaj jest problem ?

Trudno, zainwestuję w dobrą komorę, najwyżej zastawię nerkę ;)

No i wypatrzyłem w TaiwanGunie aluminiową komorę od Guardera, sześdziesiąt parę zeta, da się przeżyć.
Co prawda niby nie dedykowana do G17, ale wyglądała identyko jak ta z AG-17 :hm:

Obrazek

Jak zobaczyłem ją na żywo to naprawdę byłem pod wrażeniem jakości wykonania na zewnątrz i w środku.
Żadna z moich stockowych, znalowych komór nie ma do niej startu.

Oczywiście, aby ją zamontować w replice musiałem ją przerobić, tak samo jak poprzednią, czyli wywiercić otwór na pin oraz szlifnąć tu i ówdzie, aby wskoczyła do ramy i ciasno w niej siedziała.

Próbne strzały i banan na fejsie :)
Tak miał strzelać customik od początku.

Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tylko zwykłej wymiany części na lepsiejsze, uważam, że najpierw należy wykorzystać i poprawić, to co się da.

Ale w tym przypadku walka ze stockową komorą była bez sensu.
Prawdopodobnie tworzywo z którego jest wykonana, jego mała sztywność, nie pozwalał na zgranie komory, lufy i gumki.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: Qbuś »

wąski.jpg
:lol: :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: Mamutowicz »

kamazek pisze: 05 cze 2023, 20:03 [...] jego mała sztywność, nie pozwalał na zgranie komory, lufy i gumki.
Tyle żeś sie nad tym naprodukował aż na koniec odkryłeś to o co baba mi już jakieś 10 lat truje.. :hm: :lol:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

:lol: :spoko:
Ale :hm: w opisywanym przez Ciebie przypadku, może wchodzić w grę dodatkowy czynnik.
Zapodasz aktualne zdjęcie baby ? :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: Mamutowicz »

Lepiej nie..
To forum mogą przeglądać dzieci.. :nie:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Customowy Glock 17 od HFC

Post autor: kamazek »

Dobra, kończymy tą epopeję :hihi:

Customik przestrzelany, działa jak trzeba, dostał ostateczny dizajn ... :hm: ... chyba ? ;)

Obrazek

Dziękuję za uwagę :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ