Obrazek

Wybór wiatrówki pod otwarte

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Mamutowicz »

W podpisie widzę że masz już niezłe stadko "Mocnych" wiatrówek.. Więc pod otwarte ( i nie tylko) sugeruję HW30 :)
W sam raz do zapałek na 25m.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

No cóż... HW 30 miałem kiedyś okazję poprzymierzać się do niej - no nie, jakoś mi nie podpasowało ... Waltherki oba mimo że zwłaszcza Classus są cudne to osady mają pod optykę, pod otwarte są bardzo niewygodne. Dłubałem samodzielnie osadę i cos tam wyszło ale ... Istneją w ogóle jacyś wytwórcy osad biorący mniej niż po 2000 za sztukę?
Zostaje mi Hw 85 i jednak chyba HW 77 trzeba przemyśleć ...
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

Cześć. Po co dawać komuś/ Lykon robi osady/ 500-600 stów, jak możesz sam podciąć bakę i w ten sposób ją obniżyć.
https://youtu.be/YII9NhDtqGk
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

No tak, tylko tutaj gość podwyższa bakę :) ale link i tak kopiuję, dzięki. Mój Terrus jest w osadzie plasticzanej więc tam wycinanie to słabo widzę a do Classusa wolałbym zostawić oryginalną nienaruszoną bo w przypadku przytulenia jakiejś HW to on idzie na sell (pomimo, że mi go szkoda :( )
Mógłbym prosić jakiś namiar na tego Lykona? I w ogóle jakichś twórców osad w ludzkich cenach. Na wszystkich chyba forach patrzyłem nawet niedawno ale jeśli są jakieś dane to z lat 2008 czy 2016 itp więc bez sensu.
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Mamutowicz »

romanovpl pisze: 04 cze 2023, 17:37 [...] Na wszystkich chyba forach patrzyłem nawet niedawno ale jeśli są jakieś dane to z lat 2008 czy 2016 itp więc bez sensu.
Cóż.. Nie ma co ukrywać że fora padają jedno po drugim..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

romanovpl pisze: 04 cze 2023, 17:37 No tak, tylko tutaj gość podwyższa bakę :) ale link i tak kopiuję, dzięki. Mój Terrus jest w osadzie plasticzanej więc tam wycinanie to słabo widzę a do Classusa wolałbym zostawić oryginalną nienaruszoną bo w przypadku przytulenia jakiejś HW to on idzie na sell (pomimo, że mi go szkoda :( )
Mógłbym prosić jakiś namiar na tego Lykona? I w ogóle jakichś twórców osad w ludzkich cenach. Na wszystkich chyba forach patrzyłem nawet niedawno ale jeśli są jakieś dane to z lat 2008 czy 2016 itp więc bez sensu.
Sądziłem, że już masz HW95. A co do tego filmu o podwyższonej bacę,to równie dobrze możesz wykonać dodatkowe cięcie o 2-3 cm i masz niżej.
Lykona znajdziesz pod tym ogłoszeniem - chyba?
Screenshot_2023-06-05-09-22-05-827_com.android.chrome.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

@rokasa58 Tak, mam ale jak pisałem wyżej nie mam 100% przekonania, zwłaszcza ten przereklamowany spust Record strasznie mnie irytuje (gdzie tam niby jest jakakolwiek możliwość ustawień? Jedynie od absurdalnie krótkiego i twardego do bardzo krótkiego i twardego, żadna 1 czy 2 droga itp) myślę o sprzedaży/zamianie. Co do cięcia czegokolwiek - oj, nie ... Nie z moim talentem manualnym. A za ogłoszenie piękne dzięki, trafiony :) Zadzwoniłem, dogadałem jest OK
Chyba bedzie na zbyciu HW 95 z tuningiem Eresa, zapasowa sprężyna i uszczelka :)
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

romanovpl pisze: 05 cze 2023, 15:07 zwłaszcza ten przereklamowany spust Record strasznie mnie irytuje A za ogłoszenie piękne dzięki, trafiony :) Zadzwoniłem, dogadałem jest OK
Chyba bedzie na zbyciu HW 95 z tuningiem Eresa, zapasowa sprężyna i uszczelka :)
Record jest super, można go ustawić na 150 g,tylko potrzebna polerka i odpowiednią regulacja.
Wew. masz śrubę, którą można to zrobić,tylko b. ostrożnie,po 1/8 obrotu.
Cieszę się, że pomogłem.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Mamutowicz »

Record wcale nie przereklamowany.. Raczej na odwrót..
Ma pierwszą i drugą drogę, a do tego ustawienie stopnia twardości i czułości..
Po prostu nie umiesz go ustawić i tyle.
:D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Qbuś »

Mam i ja (kilka "recordów") i zgadzam się z "Mamutkiem" :P
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

HW95 po 21 r ma wiele wad,tylko dziwne, że opisują je tylko na forach zagranicznych :D
A tutaj dla tych co nie wiedzą jak ustawiać Rekorda tłum. transl.
Screenshot_2023-06-05-19-41-02-862_com.android.chrome.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

Witam ponownie Szanowne Koleżeństwo. No i narobił mi się problem z tym swieżo nabytym HW 95
strzelam sobie dzisiaj i za którymś razem po złamaniu lufy wyskoczyła mi jakiś cudem z dłoni. Oczywiście przed zapięciem spustu. Ponieważ nie było to na 100% złamania, jakieś 75 - 80% więc niby nie powinno walnąć z całą siłą napięcia sprężyny. Niby ... Już następny strzał poszedł 5 cm w górę. I następne też układają się tak samo. A zerowane było w środek celu. Założyłem lupkę - tak, dla przekonania i jest tak samo - bije w górę 5 cm. Czyli co? Lufa się "wygła"? Od tak banalnego machnięcia bo nie było z całą siłą sprężyny? A, i jeszcze w śrubie mocującej kostkę coś zaczęło trzeć niemiłosiernie. Nie ocierać o osadę tylko jakby kostka tarła o korpus. "Okiem" nic nie widać. Nie mam jak na razie rozkręcić tego, dopiero w poniedziałek ale dobrze by było wiedzieć czego należy się spodziewać. Przyłożyłem poziomicę do lufy bo to jedyne co mam w miarę proste ale nic nie widać, jakiegoś wyboczenia. Być może jest za małe ale znowu żeby na 12 metrach 5 cm w górę biło to banan powinien być widoczny gołym okiem wydaje mi się ... Prędzej w kostce coś się przesunęło albo śruby mocowania się przygięły. Miał ktoś kiedyś coś takiego?
Dałem to zapytanie także na beżowym ale pomyślałem, że poprzednio tutaj otrzymałem dużo pomocy to i tutaj zapytam :)
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: kamazek »

No cóż, wygląda to na klasycznego "banana", czyli wygięcie lufy w górę.
Lufy są robione z nie utwardzanej stali, mają swoją masę, więc taki wysmyk z dłoni pod wpływem działania sporej energii zazwyczaj tym skutkuje.
Co się dokładnie porobiło, w którym miejscu, bez dokładnych pomiarów to na odległość raczej gdybanie.
Sprawdź dokładnie osadę w miejscy śrub mocujących system, często pojawia się tam pęknięcie drewna, niestety.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

Zdarza się,mi się to stało z HW35. Lufa nigdy nie jest prosta,no chyba , że ktoś się przyłoży w fabryce.
Można ją spokojnie wyprostować. Rozbierz i poogladaj dźwignię naciągu, trzewik i resztę.
Czasami w 95 dźwignia przeszkadza w całkowitym domknięciu.
A miałeś ją wystawić, ja dla tego kupiłem TX-sa.
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Urko »

romanovpl pisze: 10 cze 2023, 19:14 Być może jest za małe ale znowu żeby na 12 metrach 5 cm w górę biło to banan powinien być widoczny gołym okiem...
Ja bym nie zobaczył. Może źle liczę, ale to 5 cm na 12 metrach, to na długości lufy ok 40 cm dawało by ok 1,5-1,7 mm. I to gdyby się lufa zgięła przy samej kostce, a to chyba nie na tym ten "banan" polega...
ODPOWIEDZ