Obrazek

Hatsan 90 krzywa lufa, kupno nowej lufy

ODPOWIEDZ
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Hatsan 90 krzywa lufa, kupno nowej lufy

Post autor: Tomekwach »

Najpierw witam wszystkich na tym forum :drunk:
Jakiś czas temu dostałem dosyć fajnego hatsana 90 z fajną lupka. No niestety zauważyłem dzisiaj że lufa jest trochę skrzywiona ku górze, jako iż karabinek mam od wczoraj a sam Harry jest z 2008 r nie wiem co mogło być powodem. Myślę że jednym sposobem jest zakup nowej lufy, prostowanie czy coś chyba nigdy nie odzwierciedli takiego skupienia itp. jakie dawal kiedyś. Wszystko ładnie pięknie, pieniądz jest, no ale Harry to już dziadek chyba 1 gen? I nowa lufa do niego chyba nie będzie pasować :nie: wiecie może czy da się kupić nową lufę starego typu ? No chyba że się mylę i nowy typ też będzie pasował.. wtedy nie ma problemu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 90 krzywa lufa, kupno nowej lufy

Post autor: kamazek »

Skontaktuj się z sharg.pl, dystrybutorem Hatsanów, powinni wiedzieć coś o kompatybilności luf, a właściwie ich kostek.
Jak nie jesteś "techniczny", to wyprostowanie lufy nie powinno przerastać możliwości przeciętnego zakładu ślusarskiego, moim zdaniem szkoda kasy na nową.
A jeżeli Twój harnaś nie ma spustu QT to tym bardziej :)
Tomekwach pisze: 12 mar 2023, 16:58 ... prostowanie czy coś chyba nigdy nie odzwierciedli takiego skupienia itp. jakie dawal kiedyś...
Chyba trochę cię poniosło ... :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 90 krzywa lufa, kupno nowej lufy

Post autor: Mamutowicz »

Tomekwach pisze: 12 mar 2023, 16:58 [...] No niestety zauważyłem dzisiaj że lufa jest trochę skrzywiona ku górze, jako iż karabinek mam od wczoraj a sam Harry jest z 2008 r nie wiem co mogło być powodem. [...]
Cóż.. Z reguły nie używa się luf karabinków jako breszki do podważania płyt chodnikowych .. :)
Przyczyną "banana" jest wypsnięcie się lufy z palców podczas ładowania śrutu - stary i dobrze znany sposób na podniesienie POI bez dotykania szczerbinki.. :D
Niestety - bardzo możliwe że oprócz lufy mogła też ucierpieć luneta - bo wstrząs podczas "automatycznego zamykania lufy" jest spory.. :)
Co do prostowania - jeśli masz w domu młotek i kilka klocków drewna to spokojnie dasz radę sam to wyprostować.
A skupienie - na pewno się nie pogorszy, a jedynie przesunie.
No, chyba że przesadzisz i zrobisz czoka pośrodku lufy, ale nie wiem jak byś musiał walić żeby zagnieść lufę.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ