Obrazek

FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

ODPOWIEDZ
saturn
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2013, 10:36

FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

Post autor: saturn »

Dzwignia naciągu w moim FWB 300 została w tylnym położeniu i nie można jej zamknąć, sprężyna cierpi bo naciągnięta. Czy miał ktoś taki problem , jak go rozwiązać, czy to coś poważnego ? Da się to naprawić samemu czy lepiej wysłać do rusznikarza.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

Post autor: rokasa58 »

saturn pisze: 25 lut 2023, 21:10 Dzwignia naciągu w moim FWB 300 została w tylnym położeniu i nie można jej zamknąć, sprężyna cierpi bo naciągnięta. Czy miał ktoś taki problem , jak go rozwiązać, czy to coś poważnego ?
Czy coś poważnego? Na pewno.Jeśli dźwignia została została w tylnym,to cylinder też i tutaj może być przyczyna.
Jeśli chcesz samemu,to odłącz system od osady i szukaj przyczyny,tylko ostrożnie! Wysłać do kogoś w takim stanie,to też niebezpiecznie.
saturn
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2013, 10:36

Re: FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

Post autor: saturn »

Odkręciłem od osady i wysłałem do serwisu wiatrowego. minimum 2 miesiące czekania bo mają dużo pracy.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

Post autor: Mamutowicz »

A sam nie byłeś w stanie nic z tym zrobić?
Mogłeś choć fotki zapodać.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
saturn
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2013, 10:36

Re: FWB 300 dzwignia naciągu nie zamyka się

Post autor: saturn »

Wyczytałem na forum że FWB 300 jest bardzo ciężko poskładać, najlepiej robić zdjęcia i nawet minimalna zmiana typu podkładka minimalnie innego rozmiaru a już nie będzie działać. Wolałem nie ryzykować. A w serwisie mi naprawią zrobią przegląd ,przesmarują i mówili telefonicznie że trzeba wymienić listwę na nową.
ODPOWIEDZ