Obrazek

Gamo (No)Replay

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Gamo (No)Replay

Post autor: Urko »

Nie mogłem w nocy spać więc wziąłem piłkę i zrobiłem coś brzydkiego swojej najgorszej wiatrówce - Gamo Replay:

Obrazek

Obrazek

Poza tym, już od pewnego czasu to nie jest już "replay" (ale w tym wypadku pozostawiłem, przynajmniej na razie, możliwość ponownego montażu usuniętych elementów) :

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo (No)Replay

Post autor: kamazek »

Urko, a czy poza wywaleniem beznadziejnego magazynka i usunięciem z lufy "urządzenia wylotowego" coś jeszcze robiłeś ?
Czy np. jest teraz dostęp do korony lufy ? bo w większości wiatrówek wymagają poprawek lub nawet zrobienia od nowa :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Gamo (No)Replay

Post autor: Urko »

Przymierzałem się do korony lufy ale dostęp nadal nie jest zbyt dobry. Nie chciało mi się robić zdjęć, ale jeśli to dla kogoś ważne, to mogę jeszcze zrobić. W tej chwili od krawędzi cięcia do końca lufy jest jakieś 65mm. Wewnętrzna średnica tej plastikowej rury wynosi 22mm. Akurat tyle by zmieścił się (prawie na styk) taki zacisk:

Obrazek

OK, wiem - trochę to nie profesjonalne, ale cokolwiek by się z tą lufą nie zrobiło, to raczej powinno jej to wyjść na dobre. Producent chyba nie uważał, że ktoś będzie to kiedyś oglądał, więc nie przejmował się wyglądem. Ale nie wiem, może to na prawdę tylko wygląd?

(Chyba rzeczywiście brakuje tu zdjęcia...)

Jeszcze taka uwaga, że pozostawiłem część wkładki, która stabilizuje koniec lufy i jednocześnie udaje mały "tłumik", ale na pewno to jeszcze zmienię. Wkładka odchyla w bok punkt trafienia o ok. 20mm na 10 metrach. I ta wartość jest też zależna od tego w której pozycji się ją założy (są 2 możliwości). Wydaje mi się też, że bez wkładki z lufą bez podparcia wiatrówka jest celniejsza. Tak, że to nadal jest do poprawki...

PS. Kilka lat temu robiłem w tej wiatrówce trochę eksperymentów ze sprężynami i ostatecznie zostałem przy gazowej.

Dodatkowe zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

... dobrze, że na tym forum jest taki mały ruch - mniejszy wstyd chwalić się takimi obrazkami. ;)

PS. I w końcu wyrzuciłem też resztę tego tłumika:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ