Obrazek

Beeman P17 - konwersja na 6mm ASG

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Beeman P17 - konwersja na 6mm ASG

Post autor: kamazek »

Dla zabawy i z chęci sprawdzenia pewnego pomysłu wziąłem na warsztat Beemana P17 :)

Obrazek

I tak powstała prosta konwersja wiatrówki PCA na śrut diabolo na wiatrówkę (?) na 6 mm plastikowe kuleczki ASG :D

Obrazek

Konwersja prosto odwracalna, zmiana wte i wefte zajmuje ok. 1 minuty.



Właściwie bez ingerencji w originalny korpus Beemana.
Dołożona została tylko regulacyjna śrubka M3, tzw brok, na zamku obok szczerbinki, prawie niewidoczna.

Obrazek

Obrazek

Do zrobienia modułu ASG użyłem lufy 6 mm i gumki Hop-Up, obie w systemie TM/GBB.
Ważne jest dokładne wyliczenie łącznej długości lufy 6 mm z założoną na nią gumką, tak aby długość ta była taka sama, jak oryginalnej lufy 4,5 mm.

Obrazek

Wylot lufy ASG powinien mieć podtoczenie, tak jak oryginał,

Obrazek

a wlot gumki HU trzeba skrócić o jakieś 4-5 mm, aby można było zamknąć zamek.

Nie jestem w stanie podać dokładnie o ile skrócić gumkę, aby zachować szczelność połaczenia jej z transfer portem wiatrówki, dużo zależy od posiadanej gumki, jej kształtu, twardości, systemu itd.
Sam zepsułem dwie gumki, zanim znalazłem optymalną długość :(

Ponieważ lufa z gumką nie będą włożone w komorę HU, która zapewniała by odpowiednią szczelność, można docelowo skleić obie części razem lub zacisnąć coś na gumce.
Ja założyłem uszczelniający połączenie pierścień z twardego drutu.

Obrazek

Następnie należy zrobić regulację hopka.
Wywierciłem otworek na zamku, dokładnie nad okienkiem w lufie, nagwintowałem go i wkręciłem tam broka M3 na imbus.
Na gumce HU, nad wypustką dociskową kulki nakleiłem kawałek gumy jako dystanser.

No i to tyle :)
Teraz wystarczy włożyć moduł ASG do zamka, dokładnie tak jak oryginalną lufę.
Wyregulować brokiem hopka i ustawić szczerbinkę na dystans, na który strzelamy.

Obecnie na Beemanie ASG mam prędkość kulki 0.20 g ok. 400 fps.

Testy terenowe (a właściwie mieszkaniowe na 10 m) pokazały potencjał takiej konwersji, w wersji praktycznie przedprodukcyjnej :hihi:
Celność na kulkach 0.30 g jest bliska tej jak w moich najbardziej dopieszczonych pistoletowych zabawkach ASG :spoko:
A do wykonania konwersji użyłem zwykłych stockowych części, jakie kiedyś wyjąłem z replik ASG podczas ich tjuningowania.

Kto wie, może zdecyduję się wykonać system HU w wersji z łatką R-Hop, mam nadzieję, że dzięki temu, i dzięki lekkiemu spustowi Beemana uda się osiągnąć celność prawie maczową :gwizd:

A gdy zechcę postrzelać "na poważnie" śrutem diabolo, wyciągnę z beemanka moduł ASG i włożę oryginalną lufę :king:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beeman P17 - konwersja na 6mm ASG

Post autor: wojteketjow »

:brawo:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
ODPOWIEDZ